کد خبر: ۳۸۳۴۸۱
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۰ - ۱۲:۰۰
رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم :

رییس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم گفت :نگاه ما به دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم نگاهي کمی و كيفي است و براي تحقق اين امر درصدد راه اندازی رشته های جدید و مورد نیاز جامعه نيز هستیم.

به گزارش حوزه دانشگاه باشگاه خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم،  در مراسم تودیع و معارفه رییس دانشکده علوم قرآنی میبد که با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، فرماندار و رییس دانشکده علوم قرآنی میبد و رؤسای مراکز آموزش عالی و سایر ادارات و نهادهای اين شهرستان در سالن همایش های فرمانداری آن برگزار شد ؛ زارع مهرجردی، ریيس دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد اظهار داشت: در طول خدمت در دانشکده علوم قرآنی میبد، بارها شاهد معجزه قرآن بودم و آن چیزی که ما را راغب تر می کرد تا کار کنیم تلاش برای قرآن بود.

ریيس دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد ، در باره عملکرد دانشکده علوم قرآنی میبد در طی پنج سال اخیر گفت : اگرچه دوره سخت و طاقت فرسایی را پشت سر گذاشتیم، اما با مهيا كردن امکانات آموزشی، پژوهشی، اداری و رفاهی لازم را در دانشکده با عنایت پروردگار، ضمن برداشتن گامهای بلندی در حوزه های مختلف، توانستیم بر بسیاری از مشکلات فائق آییم.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به جذب پانصد میلیون تومان از اعتبار سفر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به استان یزد افزود : توانستیم با این اعتبار فضاهای مناسبی که تقریبا 50 درصد مسائل عمرانی را شامل میشد به انجام برسانیم.

در ادامه رییس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم؛ ضمن اشاره به قداست قرآن کریم گفت : به فضل الهی، ایران نسبت به دیگر کشورهای اسلامی در خصوص مراکز آموزشی قرآن کریم پیشرو است و در این میان، دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در حوزه آموزش تخصصی کلام وحی، یک دانشگاه پیش آهنگ است.

حجةالاسلام والمسلمین راغبی ادامه داد : نگاه ما به دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم تنها یک نگرش کمی نبوده و فقط به دنبال افزایش دانشجو نیستیم ؛ بلکه نگاه و توجه به ارتقای سطح کیفی هم لازم است و براي تحقق اين امر درصدد راه اندازی رشته های جدید و مورد نیاز جامعه نيز هستیم.
وی با اشاره به لزوم تقویت و استفاده از امکانات موجود در دانشکده علوم قرآنی میبد گفت : با وجود کمبود امکانات و نیز با تلاش حجةالاسلام و المسلمین زارع مهرجردی، هم اکنون زیرساخت های دانشکده در حال آماده شدن است و ایشان در مدت تصدی این مسؤولیت همت مضاعفی را در جهت بهبود وضعیت انجام داده اند.

راغبی در پایان صحبت هاي خود ضمن تقدیر از زحمات رییس سابق دانشکده، برای سید مصطفی موسوی در جهت موفقیت در این پست ارزشمند معنوی، آرزوی توفیق نمود.

در ادامه این مراسم، محمد رضا رجایی ، فرماندار میبد ؛ ضمن تشکر از زحمات حجةالاسلام والمسلمین زارع با اشاره به قدمت و تاریخچه دانشکده علوم قرآنی این شهر گفت : با اینکه قدمت این مجموعه طولانی است اما تنوع رشته ای نداریم و امیدواریم با مساعدت رئيس دانشگاه و دست اندرکاران امر، ضمن ايجاد تنوع در رشته ها به سمت تحصیلات تکمیلی پيش برود.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به حضور رئيس جدید در دانشکده، خواستار ارتقای کیفی، علمی و تنظیم برنامه راهبردی 5 ساله برای دانشکده علوم قرآنی میبد شد.

در ادامه مراسم پیام امام جمعه میبد  فتوسط رییس دفتر وي در تقدیر از زحمات رییس سابق و تبریک انتصاب سید مصطفی موسوی، قرائت شد.

در پايان نيز سید مصطفی موسوی ،ضمن سپاس از حسن ظن ریاست دانشگاه و مسؤولین شهرستان در انتخاب ایشان به سرپرستی دانشکده علوم قرآنی میبد، خدمت صادقانه به آستان مقدس قرآن کریم را از خداوند منان خواستار شد./خ2

 


 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر