کد خبر: ۳۸۵۶۰۰
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۰ - ۱۳:۰۱
وزير ارتباطات خبرداد؛

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينكه اینترنت ملی موضوع درستي نیست و ما مكلف به راه اندازي شبكه ملي اطلاعات هستيم ابراز اميدواري كرد: تا پایان سال فاز اول شبکه ملی اطلاعات را اجرا کنیم که مزیت آن برای سایت‌های داخلی پهنای باند بیشتر و امنیت آن است.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت باشگاه خبرنگاران رضا تقی‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه امروز جلسه هیئت دولت گفت: درحال حاضر سیم کارت‌های اپراتور سوم در استان البرز واگذار شده و برای تهران نیز به صورت آزمایشی این شبکه روشن است.

تقي پور با بيان اينكه تعدادی سیم کارت توزیع کرده‌ایم و حتی بنده الان از این سیم‌کارت استفاده می‌کنم افزود: به محض اینکه پوشش کامل سيم كارت هاي جديد فراهم شود اجازه فروش سیم کارت برای عموم صادر خواهد شد.

وی درباره قیمت سیم‌کارت اپراتور سوم اظهار داشت: قیمت این سیم‌کارت‌ها 120 هزار تومان بعلاوه 4 درصد ارزش افزوده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین قیمت مکالمه سیم کارت اپراتور سوم را 85 تومان برای هر دقیقه اعلام کرد.

تقی‌پور درباره علت پایین بودن سرعت اینترنت اظهار داشت: بعضی از این مشکلات مقطعی بوده که به خاطر قطع شدن کابل در خلیج فارس اتفاق افتاده است و در نصف روز وصل شد و ما نيز عکس‌های کابل‌های قطع شده را به رسانه‌ها دادیم.

وی با بيان اينكه مشکل دیگر نیز آتش سوزی در یکی از ایستگاه‌های مسیر شمال بود ادامه داد: ما بیش از 13 درگاه ورودی داریم که سعی می‌کنیم از سایر مسیرها کمبودها را جبران کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اينكه از نظر زیر ساختي براي واگذاری اینترنتی مشکلی نداریم گفت:بنابراین نباید تغییری در سرعت اینترنت داشته باشیم.

تقی‌پور با اشاره به اينكه اینترنت ملی موضوع درستي نیست اظهارداشت: برابر تکلیف قانون برنامه پنجم، مكلف به راه اندازی شبکه ملی اطلاعات هستيم.

وی ابراز اميدواري كرد: تا پایان سال فاز اول شبکه ملی اطلاعات را اجرا کنیم که مزیت آن برای سایت‌های داخلی پهنای باند بیشتر و امنیت آن است.

/ع2

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر