کد خبر: ۳۸۷۲۱۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۱ - ۱۱:۰۵
زاهدان /

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در راستای لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی، باید تلاش کنیم استفاده از تولیدات و کالاهای داخلی فرهنگ شود.

به گزارش خبرنگارباشگاه خبر نگاران زاهدان،  علی محمد آزاد در استانداری اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا شعار امسال با عنوان تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی را اجرایی کرده و بار دیگر به فرمایش مقام معظم رهبری در این راستا لبیک گوییم.
وی افزود: دشمن از هر حربه‌ای برای تضعیف نظام استفاده کرده اما نتوانسته به اهداف شوم خود دست یابد و این بار تلاش می‌کند از طریق مسائل اقتصادی به نظام جمهوری اسلامی ایران خسارت وارد کند.
آزاد بیان کرد: باید با اجرایی کردن عنوان امسال، وضعیت اقتصادی کشور را بیش از پیش ارتقا دهیم.
استاندار سیستان‌وبلوچستان خاطرنشان کرد: اگر ما تولیدات ملی خود را افزایش دهیم و از کارها و تولیدات داخلی خود حمایت کنیم این روزنه نیز بر دشمنان بسته شده و آنها را از توطئه‌چینی در این زمینه علیه ایران اسلامی باز می‌دارد.
وی با بیان اینکه هم اکنون تولیدات ایرانی با برندهای خارجی در کشور مشاهد می‌شود گفت: نباید افتخار کنیم که لوازم خانگی منزل‌مان خارجی است بلکه باید  افتخار کنیم که از تولیدات داخلی کشور خود استفاده می‌کنیم.
آزاد تصریح کرد: باید ادارات و دستگاه‌های مختلف در این زمینه مشارکت و همکاری کرده ومردم را نسبت به استفاده از تولیدات ملی تشویق کنند.
وی ادامه داد: تولید کنندگان داخلی نیز علاوه بر ارتقا کیفیت کالاهای خود، با قیمت مناسب آنها را وارد بازار کرده تا مردم با رغبت تمام از کالاهای ایرانی استفاده کنند.
وی در ادامه ضمن تشریح اقدامات انجام شده در سال 90 در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: سال گذشته سال بسیار خوبی در زمینه اختصاص اعتبارات بود به گونه‌ای که اعتبارات استانی جاری وعمرانی هردو بصورت 100 درصد به استان تخصیص یافت.
وی ادامه داد: از نوروز امسال قطار مسافربری زاهدان به مقصد تهران نیز راه‌اندازی شد و دیگر در مسیر توقف نداشته و زاهدان را به مقصد تهران ترک می‌کند که این نیز سبب خوشحالی مردم استان است.
استاندار سیستان‌و بلوچستان یادآور شد: برگزاری انتخاباتی موفق و تصویب منطقه چابهار بعنوان دومین  قطب پتروشیمی کشوراز دیگر اقدامات انجام شده و دستاوردهای به عمل آمده در سال 90 است.
وی از افزایش میل به سرمایه‌گذاری در این استان خبر داد گفت: خوشبختانه با وضعیت امنیتی مطلوبی که امروز در این منطقه به چشم می‌خورد، شاهد رغبت بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری در این استان هستیم و زمینه ایجاد و راه‌اندازی کارخانجات مختلف در دستور کار قرار دارد.
آزاد با اشاره به برنامه‌های در دستور کار سال‌جاری بیان داشت: حضور مردم در تمامی عرصه‌ها و صحنه‌ها مهمترین پشتوانه ایران اسلامی بوده و در واقع قدرتمندترین سلاح کشور در مقابل دشمنان است.
وی با بیان اینکه هم اکنون در بازار گران فروشی حاکم است از مسئولان متولی خواست تا ضمن کنترل بازار با هرگونه گرانفروشی که به بهانه‌های مختلف از جمله گران شدن قیمت ارز انجام می‌شود برخورد قاطع صورت گیرد.
آزاد درادامه بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام در سال جاری تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه امسال آخرین سال دولت دهم است، تمامی کارها و پروژه‌های نیمه تمام باید اجرایی شده، مستند سازی شود تا دولت آینده برنامه‌های جدید خود را پیاده کرده و برای اتمام کارهای نیمه تمام وقت و بودجه صرف نکند./س
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر