کد خبر: ۳۸۸۰۳۴
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۰ - ۱۳:۵۸

وارد کنندگان نفت در غرب اميدوارند ايران هرگز تهديد خود را در خصوص مسدود کردن تنگه هرمز عملي نکند.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه دويچه وله ، دويچه وله در ادامه در گزارشي در اين باره اعلام کرد ايران بار ديگر در واکنش به تحريم هايي که بر سر برنامه هسته اي اين کشور وضع شده است هشدار داد که مي تواند تنگه راهبردي هرمز را مسدود کند. حدود 45 درصد از نفت مصرفي جهان که از طريق نفتکش ها جابجا مي شود از تنگه باريک هرمز عبور مي کند. اگر ايران تهديدش را عملي کند قيمت هاي نفت خام ممکن است از اين نيز بالاتر برود و اين نگراني غربي ها را برنگيخته است.

اين شبکه اعلام کرد قيمت هاي نفت از شب گذشته افزايش يافته است.اما با اينکه قيمت ها بعدا اندکي کاهش يافت افزايش چهار درصدي در قيمت ها حائز اهميت است.


داده ها حاکي است تقاضاي نفت در آمريکا و چين که بزرگترين اقتصادهاي جهان هستند ممکن است امسال بالا بماند. تا همين اواخر همه عکس اين را انتظار داشتند و رکود مضاعف در سطح جهاني را پيش بيني مي کردند.


بخشي از علت افزايش قيمت نفت ممکن است ناشي از تقاضا باشد اما به نظر مي رسد که بخش عرضه نيز در اين ميان بي تاثير نبوده است. در خاورميانه تنش هاي نگران کننده اي وجود دارد.


سال گذشته در اوايل ماه مه قيمت هر بشکه نفت برنت درياي شمال به حدود 126 دلار رسيد. بعد قيمت ها کاهش يافت و ماه سپتامبر به زير 102 دلار در هر بشکه رسيد. از زمان آغاز سال نو ميلادي قيمت ها مجددا روند صعودي به خود گرفته است. قيمت ها امسال به 110دلار در هر بشکه نيز رسيده است. ذخاير نفتي در کشورهاي صنعتي غرب مي تواند هرگونه کاهش عرضه به سبب مسدود شدن تنگه هرمز را جبران کند اما اين ذخاير محدودند. براي همين است که وارد کنندگان نفت اميدوارند ايران هرگز تهديد خود را عملي نکند./ا
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر