کد خبر: ۳۸۹۲۴۴
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۰ - ۱۴:۳۶
سمنان/وزیر دادگستری؛

وزیر دادگستری خواستار الکترونیکی شدن رسیدگی به پرونده‏های قضایی و اجرای طرح "کاداستر" در کشور شد.

به گزارش خبرنگارباشگاه خبرنگاران؛سیدمرتضی بختیاری در حاشیه آیین بهره‏برداری از ساختمان جدید دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان دامغان  اظهار کرد: با تامین بودجه مورد نیاز به منظور پیاده‏سازی سیستم مدیریت قضایی CMS، ضمن تسهیل دسترسی افراد به اطلاعات پرونده خود، ثمرات بسیاری را در زمینه حل اطاله دادرسی خواهیم دید که در این بخش نیز همه باید یاریگر دستگاه قضایی باشند.
وزیر دادگستری همچنین بر اجرای طرح نقشه‏برداری هوایی در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تاکید کرد.
بختیاری افزود: طرح "کاداستر" فعالیت مهمی محسوب می‏شود که اگر همه همت کنند و به طور کامل اجرایی شود، نتایج مثبتی را با خود به همراه خواهد داشت.
وی بیان کرد: با اجرای این طرح، محدوده املاک افراد در تمامی نقاط ثبت شده و دعاوی و پرونده‏های اختلافات ملکی در محاکم قضایی سراسر کشور تا 50 درصد کاهش می‏یابد.
وزیر دادگستری همچنین از الکترونیکی شدن رسیدگی به پرونده‏ها در مجامع قضایی کشور خبر داد و این طرح را دارای محاسن بی‏شماری توصیف کرد.
بختیاری گفت: اگر الکترونیکی شدن رسیدگی به پرونده‏های قضایی به سرعت در دستور کار قرار گیرد و به آن پرداخته شود، فرآیند دادرسی و رسیدگی به مشکلات مردم در کوتاه‏ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.
وزیر دادگستری در بخش دیگری با بیان اینکه وزارت دادگستری در تمام زمینه‏ها دارای معوقات فراوانی است، افزود: در برنامه بودجه سال‏های 90 و91 به منظور حل استیجاری بودن فضاهای در اختیار محاکم قضایی در استان‏های مختلف کشور پیش‏بینی‏های خوبی صورت گرفت./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر