کد خبر: ۳۹۱۱۸۵
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۰ - ۱۵:۴۰
تبريز/رئیس سازمان فضایی؛

رئیس سازمان فضایی کشور گفت: در پژوهشکده سامانه‌های ماهواره‌ای بر روی ساخت ماهواره‌های سنجشی از دور و مخابراتی کار می‌شود و امیدواریم ماحصل این تحقیقات پایانه فضایی ایران را در فضا بر‌قرار سازد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران؛حمید فاضلی  اظهار کرد: مرکز تحقیقات مهندسی جهادکشاورزی استان پیش از این در زمینه‌های مختلف کشاورزی و فضایی با رویکرد نظامی صنعتی فعالیت داشت که از این پس در زمینه‌های پیشرانه‌های فضایی به تحقیق خواهد پرداخت.
وی اظهار کرد: این مرکز با برخورداری از نیروهای مستعد و با توجه به توان فنی استان در زمینه تولیدات صنعتی می‌تواند در این بخش از صنایع فضایی فعالیت گسترده‌ای کند.
فاضلی همچنین افزود: در حال حاضر این مرکز توانسته تا در زمینه تهیه برخی از اقلام پیشران فضایی در ابعاد کوچک و کنترل کننده‌های مسیر ماهواره، دستگاه‌های تصفیه آب، ساخت درب و محافظ‌های ایزوله، ساخت درب‌های ضد انفجار و طراحی تاسیسات فضایی با قابلیت حمل سرنشین دستاوردهای ارزشمندی داشته است.

ایجاد پژوهشکده‌های سامانه‌های فضانوردی با ماموریت تحقیقات برای انتقال حیات به فضا
رئیس سازمان فضایی کشور در خصوص تغییر و تحولات جدید این مرکز تحقیقاتی نیز گفت: بر اساس ساختار جدید ابلاغی به این سازمان این مرکز تحقیقاتی در استان ارتقا‌‌ یافت و به مرکز تخصصی رانشگرهای فضایی تغییر نام داد.
فاضلی در خصوص سایر تغییرات انجام شده در این سازمان نیز گفت: ایجاد پژوهشکده‌های سامانه‌های فضانوردی با ماموریت تحقیقات برای انتقال حیات به فضا ایجاد می‌شود تا ماموریت ملی اعزام انسان به فضا را که مورد تاکید رئیس جمهوری است به انجام برسد.

پژوهشکده سامانه‌های ماهواره‌ای
وی همچنین گفت: پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی یکی دیگر از این تغییرات در سازمان که همان پژوهشکده مهندسی سابق جهادکشاورزی است و در زمینه طراحی و ساخت پیشرانه‌ها و سامانه‌های مذبور فعالیت می‌کند.
رئیس سازمان فضایی کشور دیگر پژوهشکده این سازمان را پژوهشکده سامانه‌های ماهواره‌ای اعلام کرد و افزود: در این پژوهشکده نیز بر روی ماموریت ساخت ماهواره‌های سنجشی از دور و مخابراتی کار می‌شود و امیدواریم ماحصل این تحقیقات پایانه فضایی ایران را در فضا بر‌قرار سازد./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر