کد خبر: ۳۹۹۶۵۱
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۰ - ۰۴:۲۱

علی عبدالله صالح دیکتاتور یمن بنا به درخواست حزب خود سفر به آمریکا را لغو کرد.

به گزارش سرویس بین الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، "عبدالجندی" معاون وزیر اطلاع رسانی یمن اعلام کرد علی عبدالله صالح رئیس جمهور این کشور، برخلاف آنچه گفته شده است یمن را به مقصد هیچ کشوری ترک نخواهد کرد.
وی گفت: علی عبدالله صالح یمن را ترک نخواهد کرد.

صالح اواخر دسامبر اعلام کرده بود در راستای تسهیل اقدامات دولت آشتی ملی و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام در یمن، تمایل دارد این کشور را ترک کند. مارک تونر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا سه‌شنبه شب اعلام کرده بود این کشور همچنان درخواست روادید صالح را در دست بررسی دارد.

گفتنی است، صالح قرار است مبارزات انتخاباتی معاونش، عبدربه منصور هادی را در انتخابات ریاست جمهوری پیش از موعد که قرار است بیست و یکم فوریه امسال برگزار شود رهبری خواهد کرد.

در عین حال، عضو شوراي ملي نيروهاي يمني تاكيد كرد، انقلاب مردم این کشور تا تحقق كامل همه اهداف ادامه خواهد يافت.

"سمير الشيباني" اظهار داشت: انقلاب يمن تا تحقق همه مطالبات مردم ادامه خواهد يافت. علي عبدالله صالح عليرغم امضاي توافقنامه رياض كه قائل به ضرورت كناره گيري او و واگذاري اختياراتش به معاون رييس جمهور است ، هنوز در راس قدرت باقي مانده، و كنترل نيروهاي امنيتي و نظامي وابسته به خود و فرزندانش و برادزادگانش را در دست دارد.

سمير الشيباني تاكيد كرد : ما موافقت كرديم كه عليرغم ميلمان اين دولت به مدت دو سال بر سر كار باشد، اما در اين مدت بايد وظايف اساسي كه به آن محول شده است را به نحو احسن انجام دهد اين وظايف را ملت براي دولت در نظر گرفته است همه چيز بر اساس توافق سياسي حاصل شده است حتي توافقنامه رياض نيز به سبب اعمال فشار انقلاب و انقلابيون حاصل شد./ا
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر