کد خبر: ۳۹۹۸۸۰۱
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۱ - ۰۹:۵۸
گلستان /

ایجاد مرکزی برای ایجاد وحدت رویه در شوراهای حل اختلاف کشور یک ضرورت است.

 به گزارش خبرنگارباشگاه خبرنگاران   گرگان ؛ رئیس کل دادگستری استان گلستان در جمع روسای دادگستری های استان با بیان این مطلب گفت : برداشت های مختلف از قانون شوراهای حل اختلاف سبب شده نتوانیم به طور کامل از ظرفیت این شوراها برای کاستن از حجم ورودی پرونده به دادسراهای استان استفاده کنیم.

احمد فاضلیان افزود : با ایجاد چنین مرکزی یک رویه واحد در اجرای قانون شورا ها در همه استان ها ایجاد و فرصت استفاده از توانمندی اعضای شوراها در رسیدگی به پرونده ها و ایجاد سازش استفاده می شود.

وی با بیان این که سال گذشته نزدیک به 60 هزار فقره پرونده در شعب شورای حل اختلاف استان صادر شده است افزود : از این تعداد ، مردم به 3 هزار و 464 رای اعتراض کردند که تا کنون فقط 276 رای آن ، نقض شده است.

وی تصریح کرد : پایین بودن درصد اعتراض به آرای صادر شده در شعب شورا، حاکی از کیفیت رسیدگی به پرونده در این شعب است.

وی در ادامه سخنان خود مهم ترین مشکل شورای حل اختلاف در استان را استیجاری بودن 90 درصد ساختمان ها عنوان کرد و گفت : هم اکنون زمین مورد نیاز در همه حوزه های قضایی تهیه شده است که در صورت تامین اعتبار آمادگی احداث ساختمان برای این شوراها در مدت یکسال داریم.

 به گفته وی با تامین ساختمان ملکی ، امکان تجهیز همه مجتمع های شورای حل اختلاف استان به سیستم cms فراهم خواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به حجم پرونده های ورودی به دادگاه ها و دادسراها گفت : تعیین رسیدگی ماهانه به 60 تا 70 پرونده در شعب شورای حل اختلاف ، خارج از توان قضات است.

این مقام ارشد قضایی استان افزود : شورای حل اختلاف به عنوان بازویی توانمند برای دستگاه قضایی تبدیل شده است که امیدوارم با استفاده بیشتر از ظرفیت های موجود در این نهاد به سمت سازش بیشتر در پرونده ها گام برداریم./س
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر