کد خبر: ۴۲۱۳۳۷
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۰ - ۰۰:۱۰
اختصاصی/

یک کرم اینترنتی در جدیدترین حمله خود اطلاعات شخصی از جمله نام کاربری و کلمه عبور بیش از 45 هزار عضو سایت فیس بوک را سرقت کرد.

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، بر اساس اطلاعات منتشر شده این کرم اینترنتی که "رامنیت" نام دارد در جدیدترین حمله خود اطلاعات شخصی از جمله نام کاربری و کلمه عبور بیش از 45 هزار عضو سایت فیس بوک را سرقت کرده است.

بر اساس نظر کارشناسان مسائل امنیت سایبری، قصد احتمالی طراحان این حمله سوء استفاده از صفحه افراد و فرستادن پیام های غلط به دوستانشان است.

در عین حال ممکن است که دامنه این اتفاق گسترده تر شده و به سایر بخش های فضای سایبر کشیده شود چون به طور معمول بسیاری از کاربران فیس بوک برای عضویت در سایر شبکه های اجتماعی و یا حتی سایت ها نیز از یک نام کاربری و کلمه عبور استفاده می کنند.

این کرم اینترنتی برای اولین بار در آوریل 2010 کشف شد. از آن تاریخ به بعد این کرم اینترنتی هر روز بر دامنه وسعت خود اضافه کرده است و حتی در مواردی توانسته است به اطلاعات حساس بانکی و مالی اشخاص مختلفی دست پیدا کند.

تنها از سپتامبر 2011 تا پایان سال چیزی نزدیک به 800 هزار سیستم به این کرم اینترنتی آلوده شدند. کارشناسان امنیت سایبری با هشدار به مسئولین فیس بوک نسبت به هرگونه نفوذ بیشتر هشدار داده و سعی کرده اند تا اطلاعات در دسترس از این کرم اینترنتی را در اختیار مسئولین فیس بوک قرار دهند.

بیشترین موارد حمله این کرم اینترنتی به صفحات و اطلاعات کاربران دو کشور انگلستان و فرانسه گزارش شده است. /ق پ

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر