کد خبر: ۴۲۳۱۳۸
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۰ - ۰۸:۳۰
قم/

جلسه شورای سازمان قطار شهری قم به ریاست استاندار قم و با حضور معاونین استاندار، شهردار و رئیس شورای شهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران؛حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین موسی‌پور در این جلسه با اشاره به پیشرفت 52 درصدی پروژه مونوریل قم، بر لزوم سرعت دادن به روند اجرا و رفع موانع و مشکلات پروژه تاکید کرد.
وی به ضرورت برنامه‌ریزی برای اجرای پروژه در چند جبهه کاری اشاره و تصریح کرد: با توجه به اینکه عملیات نصب سرستون‌ها و احداث سقف اول ایستگاه‌ها در مراحل پایانی قرار دارد، باید این بخش‌ها به سرعت تکمیل و همزمان مقدمات شروع مراحل بعدی کار فراهم شود.
استاندار قم با اشاره به احداث کارگاه تولید تیرهای پیش‌ساخته بتنی برای پروژه مونوریل قم‌ افزود: در این کارگاه تیرهای بتنی مورد نیاز پروژه مونوریل برای نخستین بار در کشور تولید می‌شود.
موسی‌پور لزوم پیگیری و تسریع در اجرایی شدن قرارداد‌های مربوط به تامین تجهیزات و سیستم‌های پیشرفته مورد نیاز پروژه را مورد تاکید قرار داد.
وی با اشاره به پیگیری‌های انجام گرفته برای حل مشکل بانکی مربوط به تهیه و خرید واگن‌های ناوگان خاطرنشان کرد: گشایش اعتبار اسنادی در این بحث بسیار ضروری و مهم بوده و به منظور از دست ندادن زمان، باید راهکارهای متعددی مد نظر قرار گیرد.
استاندار قم مناقصه فاز دو پروژه مونوریل را متذکر شد و گفت: علاوه بر دقت در قیمت اجرای طرح، توانمندی و توان اجرای پیمانکار و رعایت کامل ضوابط، موضوع مهمی است که باید در انجام مناقصه و گزینش پیمانکار مجری فاز دو مونوریل مورد توجه قرار گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین موسی‌پور به اهمیت معماری ایستگاه‌های مونوریل اشاره کرد و بیان داشت: طراحی ایستگاه‌ها به ویژه ایستگاه میدان شهید مطهری باید با معماری اسلامی و ابنیه‌های تاریخی فرهنگی حرم مطهر و هسته مرکزی شهر همخوانی و تناسب داشته باشند.
در این جلسه تصمیمات جلسه قبل شورای سازمان قطار شهری استان، مورد بررسی قرار گرفت. همچنین مشاور و مجری طرح در گزارشی از آخرین اقدامات و وضعیت پیشرفت پروژه، از پیشرفت 52 در صدی طرح خبر داد./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر