کد خبر: ۴۲۳۱۷۴
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۰ - ۰۸:۴۵
مشهد/رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان؛

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی تاکنون موفق عمل کرده است.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران؛سید مهدی هاشمی اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی تلاش داشته که زمینه‌هایی را فراهم کند که برای ارتقای کارآمدی نظام مهندسی کشور گام بردارد و شاهد بودیم در دوره‌‌ای که در حال گذر است گروه‌ها و برنامه‌های تخصصی و علمی پژوهشی و آموزشی جزو توجهات بوده است.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور افزود: نظام مهندسی دیگر استان‌ها نیز باید به این نکته توجه داشته باشند و این نشست‌ها را تقویت و پیگیری کنند تا شاهد همبستگی و ارتقای کارآمدی نظام مهندسی ساختمان باشیم تا بتوانیم در رفاه، ایمنی، بهداشت، بهره‌وری و فرهنگ مدیریت هر چه بیشتر تجلی ظهور داشته باشیم و بتوانیم در یک جمله زمینه رشد ارتقای بشری در میهن اسلامی را بیشتر فراهم کنیم.
وی اظهار داشت: توسعه پایدار مستلزم تامین نیازها و استفاده از زیرساخت‌ها با دستیابی به تکنولوژی‌های روز است و فرصت مغتنمی است برای قوانین و دستورالعمل‌ها که خط‌‌ مشی‌های موجود بازبینی و نگاه مجددی شود و با استفاده از تجربیات، روش‌های موجود، تجارب روز دنیا، روش‌های نوین و آخرین دستاوردها بتوانیم مهندسی را در کشور آن طور که شایسته و بایسته ایران اسلامی است ارتقا ببخشیم.
‌هاشمی گفت: در موضوع مهندسی عمران به‌عنوان محوری‌ترین رشته مهندسی باید یک توجه ویژه و خاص داشت و با رایج کردن مقررات ملی ساختمان و بومی‌سازی و استفاده از این قوانین و مقررات به صورت ویژه در ساخت و سازها باید در ارتباط با نظارت به خوبی پاسخگو باشیم.
هاشمی ادامه داد: حوادثی سبب بروز بحران و خسارت می‌شود که از چرخه و گردونه کار مهندسی جدا بوده ولی منکر وجود و انجام چنین مشکلاتی نیستیم و این موضوعات هست و دلیل اصلی آن، نبود توجه به مقررات ملی ساختمان در کشور است که مورد بی‌مهری قرار گرفته و این مشکلات را به وجود آورده است.
همچنین در حاشیه ششمین همایش سراسری گروه‌های تخصصی عمران سراسر کشور تفاهمنامه‌ای از سوی سازمان نظام مهندسی کشور با دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع) به امضا رسید.
اهداف این تفاهمنامه رشد و ارتقای فعالیت‌های مهندسی کشور و کیفیت و سرعت بخشیدن به سطح کاربردی نظام مهندسی و  انجام فعالیت‌های پژوهشی و علمی با سرعت بیشتر در کار است./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر