کد خبر: ۴۲۴۰۶۵۵
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۲۲:۴۳
علاقمندان والیبال پایتخت کجا هستند؟

با وجود آنکه 17 هفته از مسابقات لیگ برتر می گذرد اما در دیدارهایی که در خانه والیبال تهران برگزار می شود شاهد سالنی عاری از تماشاگران پر شور و هیجان هستیم.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران، روزگاری وقتی در تهران و سالن شهید افراسیابی در مجموعه شهید شیرودی مسابقات والیبال  برگزار می شود سالن تا حدی مملو از تماشاچی می شد که  بسیاری از علاقمندان نمی توانستند به مجموعه ورزشی راه یافته و مجبور بودند از محوطه خارجی و از حیاط نتایج را دنبال کنند.
 این امر درحالی بود که در گذشته های دور ارتباطات  اسباب اطلاع رسانی به اندازه حال حاضر گسترده و وسیع نبوده است.
در حال حاضر که والیبال  ایران به لیگ جهانی راه یافته و در مسابقات ملی هزاران علاقمند در سالن 12 هزار نفری آزادی  حاضر می شوند تا از  نزدیک تیم ملی کشور خودشان را تشویق کنند خالی بودن خانه والیبال در طول مسابقات لیگ جای تعجب دارد و سوالات زیادی را برای همگان ایجاد می کند که چرا؟
مسئولان سازمان لیگ امسال برنامه ریزی اجرای بازی های باشگاهی را به گونه ای در نظر گرفتند که هر هفته یک بازی در خانه والیبال  تهران  برگزار شود، به اجرا در آوردن این مساله کار بسیار سختی  بود اما عملی شد و خانه والیبال  تهران تاکنون میزبان حدو 20 بازی بوده است.
 یکی از مهم ترین  نقاط ضعف موجود  در میزبانی خانه والیبال تهران نبود تماشاگر به حد کافی است
 نمی توان بهانه کرد که والیبال  برای تهرانی ها و یا پایتخت نشینان جذابیت ندارد چون در صورت فرض این بهانه جویی، میزبانی های تیم ملی  و حضور هزاران هوادار در سالن مسابقه که حدود 50 درصد آنها را تهرانی ها تشکیل می دهند خط بطانی بر این بهانه  می کشد.
برای رسیدن به پاسخ مناسب در خصوص علت عدم استقبال  تهرانی ها از مسابقات لیگ برتر به سراغ "محمود نوری " رئیس هیئت والیبال استان تهران رفتیم.
 وی در این خصوص به خبرنگار گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران، اظهار داشت:  در این خصوص ما کار خاصی نمی توانیم انجام دهیم،  وظیفه اصلی هیئت والیبال  استان اطلاع رسانی و تبلیغات است که این کار به خوبی از سوی روابط عمومی  و فدراسیون انجام می شود.
 وی گفت: شاید برای تهرانی ها مسابقات باشگاهی و تیم های پایتخت نشین و حمایت از آنها جذابیت زیادی ندارد اگر شما در شهرستان ها شاهد حضور تماشاگران زیادی هستید به نظرم تنها دلیل آن کمبود برنامه های تفریحی و گردشی است به همین خاطر مردم  هر هفته با حضور در سالن های والیبال و تشویق تیم های مورد علاقه شان به نوعی اوقات فراغت خود را  پر می کند.
وی در پاسخ به این سوال که  چرا با مدیران دبیرستان ها و مدارس  برای همکاری و اعزام دانش آموزان به خانه والیبال  هماهنگی های لازم را انجام نمی دهید؟  گفت:  بودجه ای که دراختیار ماست، در آن حدی نیست که بتوانیم شرایط را برای حضور دانش آموزان در سالن فراهم کنیم، زیرا اگر بخواهیم این کار را انجام دهیم باید حداقل اتوبوس و هزینه ایاب و ذهاب را هیئت والیبال استان تامین کند.
وی یاد آور شد: بودجه ما در حال  حاضر هزینه های جاری را کفاف نمی دهد، چه برسد به هزینه های مربوط  به جذب تماشاچی در برگزاری مسابقات  هزینه های مربوط به عوامل اجرایی، داوران،  خط نگهداران، نیروی انتظامی، پزشک و ..... بسیار سنگین و هنگفت است.
 نوری یاد آور شد:  بودجه هیئت والیبال استان باید از دو منبع فدراسیون و اداره کل تربیت بدنی استان تامین شود تاکنون که 11 ماه از آغاز  سال 1391  می گذرد ما هنوز حتی یک ریال هم به عنوان بودجه دریافت نکرده ایم البته  ما درک کرده ایم که مسئولان کلان و عالی رتبه هم گرفتار هستند و از کل  بودجه سالیانه خود فقط 45 درصد را دریافت کرده اند.
 رئیس هیئت والیبال  استان تهران  در ادامه گفت:  امسال از طریق اجاره سالن  به ارگان های مختلف هزینه های جاری را تامین  کرده تا بتوانیم پاسخگوی نیازهای روزانه باشیم، خوشبختانه تاکنون به هیچ ارگانی بدهکار نیستیم.

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر