کد خبر: ۴۲۴۳۲۶
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۰ - ۰۹:۰۵

مدير کل گمرک جلفا از صادرات بيش از 100 هزار و 145 تن انواع کالا از طريق اين گمرک به خارج از کشور در 9 ماهه سال جاري خبر داد.

به گزارش  خبرنگارباشگاه خبرنگاران، نوروزي ارزش اين کالاها را 109 ميليون و 409 هزار دلار اعلام کرد و گفت: اين ميزان صادرات در مقايسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش 79 درصد رشد يافته است.

وي افزود: اين ميزان صادرات کالا که عمده ترين آن را ميوه، مصالح ساختماني، موادغذايي و مشتقات نفتي تشکيل مي دهد به غير از کالاهايي است که از طريق گمرک منطقه آزاد ارس و بازارچه مرزي نوردوز صادر مي شود.

مدير کل گمرک جلفا به نقش فعال و سازنده اين گمرک در واردات کالا به کشور اشاره و تشريح کرد؛ طي مدت سپري شده از سال، بيش از 208 هزار تن کالا به ارزش 348 ميليون و 409 هزار دلار از طريق اين گمرک به داخل کشور وارد شده که از رشد 39 درصدي نسبت به گذشته حکايت دارد.

نوروزي عمده کالاهاي وارده به کشور را انواع ورق هاي ام.دي.اف، ماشين آلات صنعتي و شيشه آلات اعلام کرد.

وي افزود: صادرات و واردات کالا از گمرک جلفا منجر به افزايش 39 درصدي درآمدعمومي اين گمرک گرديده و رقمي بالغ بر 843 ميليارد و 713 ميليون ريال را شامل مي شود.

وي اظهار کرد: در سايه تلاش ماموران گمرک و اتخاذ تدابير لازم و بهره گيري از امکانات پيشرفته قاچاق کالا از گمرک جلفا مهار شده و طي 9 ماهه سال جاري با کاهش 52 درصدي نسبت به سال قبل، تعداد 135 فقره پرونده قاچاق تشکيل گرديده است.

به گفته نوروزي در مدت ياد شده تعداد 745 هزار و 322 نفر مسافر از طريق مرز پل چوبي مابين جمهوري خود مختار نخجوان و کشورمان تردد داشته اند که آمارها حاکي از رشد 27 درصدي نسبت به گذشته دارد.

گمرک جلفا با سابقه بيش از يک قرن به دليل موقعيت استراتژيک از جمله نزديکي به کشورهاي CIS و برخورداري از خط آهن برقي و نيز استقرار منطقه آزاد ارس طي سال هاي اخير مورد توجه بسياري از تجار و بازرگانان قرار گرفته است.

اين گمرک در دوران هاي مختلف از جمله دوران دفاع مقدس نقش حياتي در واردات کالا به کشور و بالعکس برعهده داشت./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر