کد خبر: ۴۲۵۰۶۵
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۰ - ۰۹:۲۸
وزير بهداشت:

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با اجرای پایلوت طرح پزشک خانواده اشکالات و نقایص آن مشخص و مرتفع شد و در حال حاضر آماده اجرا در سراسر کشور است.

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، مرضیه وحید دستجردی با بيان اينكه با اجرای طرح پزشک خانواده سالانه 10 تا 14 میلیون نفر تحت پوشش قرار می گیرند گفت: اين طرح بايد ظرف 4 سال به طور کامل در شهرها اجرا شود اما به دنبال آن هستیم که این زمان را کاهش داده و به حداقل برسانیم.
وی افزود: در حال حاضر منتظر تعيين اعتبار براي اجراي اين طرح هستيم تا بر اساس آن برای کاهش زمان و به حداقل رساندن استقرار کامل طرح در کشور برنامه ریزی‌های لازم صورت پذیرد و یا اینکه بر اساس جدول زمانبندی عمل شود که به محض ارائه بودجه به مجلس، طرح قابل اجرا خواهد بود.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اينكه سال گذشته پایلوت طرح در سه استان اجرا شد و نتایجی که قرار بود بدست آید، حاصل و مورد بازبینی قرار گرفت ادامه داد: پس از بازبيني نقایص آن مرتفع شد و نسخه 02 به عنوان دستورالعمل طرح پزشک خانواده به امضای بنده و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسید.
* حدود 90 درصد تجهیزات اتاق عمل ساخت داخل است
وی در ادامه افزود: در حال حاضر حدود 90 درصد تجهیزات و ملزومات اتاق عمل تولید داخلی است.
وحید دستجردی خاطرنشان كرد: حدود 80 درصد تجهیزات اتاق عمل مانند مانیتور، برخی دستگاه های بیهوشی، چراغ ها، تخت ها و همچنین حدود 90 درصد ملزومات یک بار مصرف اتاق عمل ساخت داخل کشور است.

/ع2
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر