کد خبر: ۴۲۵۴۹۶
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۰ - ۰۹:۵۵
مسئول دانشگاه علمی ـ کاربردی فنی‌حرفه‌ای کنگان خبر داد

مسئول دانشگاه علمی ـ کاربردی فنی‌حرفه‌ای کنگان از راه‌اندازی رشته خبرنگاری در دانشگاه کنگان خبر داد.

به گزارش سرويس استان هاي باشگاه خبرنگاران،‌ عبدالصمد بحرینی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توسعه مراکز دانشگاهی و علمی در دولت نهم و دهم تقویت شده و شاهد ارتقای کمی و کیفی دانشگاه‌ها و رشته‌های تحصیلی در کشور هستیم.
وی افزود: راه‌اندازی مراکز دانشگاهی در شهرستان کنگان در چند سال اخیر سیر صعودی داشته و علاوه بر دانشگاه آزاد اسلامی، شاهد راه‌اندازی دانشگاه‌های پیام‌نور و دانشگاه علمی‌کاربردی هستیم و گام بزرگی در پیشرفت شهرستان برداشته شده است.
مسئول دانشگاه علمی ـ کاربردی فنی و حرفه‌ای کنگان از تحصیل 80 دانشجو در دانشگاه کنگان خبر داد و خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 80 دانشجو در 3 رشته جوشکاری، ابزار دقیق و تعمیرات مکانیکی در این مرکز مهم علمی جذب شده‌اند.
بحرینی تصریح کرد: در نیمسال اول سال تحصیلی 91-92 نیز چهار رشته ایمنی و حفاظت فنی، برق صنعتی، بهره‌برداری پالایش و فناوری اطلاعات در مقطع کاردانی به رشته‌های این دانشگاه اضافه شود.
وی اضافه کرد: در دو رشته جدید ابزار دقیق و مهندسی تکنولوژی برق نیز در نیمسال دوم سال آینده تحصیلی در مقطع کارشناسی نسبت به پذیرش دانشجو اقدام خواهیم کرد.
مسئول دانشگاه علمی-کاربردی فنی‌حرفه‌ای کنگان از راه‌اندازی رشته خبرنگاری در دانشگاه کنگان خبر داد و افزود: مذاکرات زیادی با مسئولان انجام گرفته و امیدوار هستیم از مهرماه آینده شاهد پذیرش دانشجو در رشته خبرنگاری در دانشگاه کنگان باشیم.
بحرینی اذعان داشت: 35 نفر از خانم‌ها و 35 نفر نیز از آقایان در رشته خبرنگاری پذیرفته خواهند شد و با راه‌اندازی این رشته گام مهمی در پرورش خبرنگاران و علاقه‌مندان به این رشته برداشته می‌شود.
وی گفت: کنگان دارای ظرفیت بسیار بالایی برای رشد و توسعه است و فرماندار ولایی و ارزش‌مدار کنگان در حمایت از مراکز دانشگاهی و علمی اهتمام ویژه‌ای دارد که موجبات بهبود وضعیت دانشگاه‌ها را فراهم کرده است./ر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر