کد خبر: ۴۲۶۰۶۵
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۰ - ۰۹:۵۳

پژوهشکده هنر، سلسله دوره‌های تخصصی «مروری بر هنرهای مردمی ایران» را در دو بخش نظری و کارگاهی با حضور هادی سیف برگزار خواهد کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پژوهشکده هنر در نظر دارد سلسله دوره‌های تخصصی «مروری بر هنرهای مردمی ایران» را با هدف تشریح و تحلیل ابعاد و ویژگی‌های تاریخی، هنری و فنی هنرهای مردمی ایران با حضور هادی سیف - پژوهشگر- از دی‌ماه سال جاری و در روزهای چهارشنبه از ساعت 16 تا 18 برگزار کند.
در دوره نخست این سلسله نشست‌ها با موضوع «مروری نظری بر نقاشی مردمی در ایران»، هادی سیف در هشت جلسه درباره وجوه و اشکال مختلف نقاشی مردمی ایران سخنرانی خواهد کرد.
نشست اول با موضوع نقاشی قهوه‌خانه در تاریخ 21 دی‌ماه، نشست دوم با موضوع شمایل‌نگاری در تاریخ 28 دی‌ماه، نشست سوم با موضوع نقاشی پشت شیشه در تاریخ 5 بهمن‌ماه، نشست چهارم با موضوع نقاشی روی کاشی در تاریخ 12 بهمن‌ماه، نشست پنجم با موضوع نقاشی روی گچ در تاریخ 19 بهمن‌ماه، نشست ششم با موضوع نقاشی بر روی پارچه‌های قلمکار در تاریخ 26 بهمن‌ماه، نشست هفتم با موضوع نقاشی روی چوب در تاریخ سوم اسفندماه و نشست هشتم با موضوع نقاشی روی قالی در تاریخ‌ 10 اسفندماه برگزار خواهد شد.
در دوره دوم این سلسله نشست‌ها نیز وجوه هنری، فنی و تکنیکی نقاشی مردمی ایران با مدیریت هادی سیف و حضور استادان این هنرها به‌علاقه‌مندان آموزش داده خواهد شد.
سلسله کارگاه‌های عملی دوره دوم از فروردین‌ماه سال آینده برپا می‌شود.
همچنین براساس برنامه‌ریزی انجام شده در پایان این دوره‌ها که به صورت رایگان و ظرفیت پذیرش محدود برگزار می‌شود، به شرکت‌کنندگان گواهی حضور در دوره اعطا خواهد شد.
طبق اعلام برگزارکنندگان،دانشجویان و هنرجویان رشته‌های هنری نقاشی، گرافیک، محققان و پژوهشگران هنری در اولویت پذیرش قرار دارند.
علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این دوره‌ها می‌توانند از روز شنبه هفدهم لغایت سه‌شنبه 20 دی‌ماه و از ساعت 9 تا 14 با پژوهشکده هنر تماس بگیرند./ي2
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر