کد خبر: ۴۲۶۴۸۶
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۰ - ۱۰:۲۰
بوشهر/ وزیرنفت؛

وزیر نفت گفت: در شرایط كنونی درجنگ اقتصادی به سر می بریم و مسوولیت مهمی به عهده كاركنان صنعت نفت است.

 

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران؛رستم قاسمی در بازدید از تاسیسات نفتی جزیره خارك درجمع مدیران و مسوولان این منطقه نفتی اظهارداشت: با توجه به نقش حیاتی جزیره خارك در صنعت نفت كشور این جزیره پایگاه و خط مقدم اقتصاد كشوراست و كاركنان جزیره خارك نیز به عنوان سربازان این خط مقدم هستند.

وی با مطلوب خواندن شرایط اجرای پروژه مخازن چهار میلیون بشكه ای جزیره خارك، روند كلی اجرایی پروژه های شركت پایانه های نفتی ایران را رضایت بخش دانست.

قاسمی با تاكید بر لزوم اجرای سریعتر پروژه های نفتی در جزیره خارك، گفت: نه تنها شركت پایانه های نفتی ایران، بلكه دیگر شركت های زیرمجموعه نفت نیز باید پروژه های خود را در زمان بندی تعیین شده به اتمام برسانند.

وزیر نفت تاكید كرد: پروژه های پایانه های نفتی خارك و پروژه ان جی ال این جزیره از جمله پرو‍ژه هایی هستند كه مشكل تامین اعتبار ندارند.

قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود بیان كرد: با توجه به اهمیت نفت دراقتصاد كشور باید در صنعت نفت یك نگرش جدید ایجاد شود تا شاهد تحولات اساسی در این صنعت باشیم.

وی افزود: با توجه به رویكردهای جدید در وزارت نفت، بزودی قراردادهای تازه نفتی با اولویت میادین مشترك نفت و گاز امضا خواهد شد.

قاسمی اضافه كرد: از چند ماه گذشته قراردادهایی با اولویت میادین مشترك در صنعت نفت به امضا رسیده است كه با تحقق این قراردادها به ظرفیت تولید مناسب دست یافته و تحولاتی اساسی در ظرفیت تولید نفت بوجود خواهد آمد.

با حضور وزیر نفت و مدیرعامل شركت ملی نفت ایران كلنگ ساخت مجتمع مسكونی غدیرجزیره خارك به زمین زده شد؛ این مجتمع مسكونی 40 واحدی برای كاركنان اقماری بهداشت و درمان صنعت نفت احداث خواهد شد.

قاسمی در این سفر از پروژه های مخازن چهار میلیون بشكه ای خارك، اسكله تی و پروژه ان جی ال شركت نفت فلات قاره در این جزیره بازدید كرد.

جزیره خارك از توابع شهرستان بوشهر بزرگترین پایانه صادرات نفت كشور است كه در فاصله 57 كیلومتری شمال غرب بوشهر در آبهای خلیج فارس واقع است. /س

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر