کد خبر: ۴۲۷۸۶۰
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۶

فرماندار و اعضای ستاد انتخابات شهرستان کرمان با حضور در دفتر امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان کرمان ، آمادگی همه جانبه خود را جهت برگزاری انتخاباتی سالم وپر شور بیان داشتند.

به گزارش سرويس استان هاي باشگاه خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی فرمانداری کرمان، آیت اله سید یحیی جعفری نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان در جمع اعضاء ستاد انتخابات شهرستان کرمان با بیان اینکه بزرگترین برگ برنده ما در برابر دشمنان برگزاری انتخابات مردمی است اذعان داشت: به رغم همه کارشکنی های دشمنان ، خود این مطلب را قبول دارند که انتخابات در ایران سالم، آزاد و پر شور برگزار می شود و این مایه فخر همه، مخصوصاً مسئولین نظام است.
امام جمعه کرمان تصریح کرد: ساز وکار انتخابات در ایران به گونه ای تنظیم گردیده است که امکان تقلب وجود نداشته باشد در انتخابات گذشته شایعه تقلب خسارات مادی ومعنوی زیادی به کشور وارد ساخت. در انتخابات آتی هم دشمنان بیکار ننشسته ،شروع به جو سازی خواهند کرد که باید هوشیار باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان ضمن ابراز امیدواری از برگزاری انتخاباتی موفق در اسفندماه سال جاری ویژگیهای انتخابات ایده آل را اینگونه بیان داشت: انتخابات ایده آل انتخاباتی است که اولاً مطابق با قانون باشد قانونی جامع وکامل که امکان نفوذ به منحرفین را ندهد. ثانیاً همراه با حضور حداکثری مردم باشد تا بهانه ای برای دشمنان و فتنه گران بوجود نیاید. ویژگی سوم انتخابات ایده آل ، داشتن بصیرت و هوشمندی در انتخاب فرد اصلح است.
جعفری خاطر نشان کرد: باید بگونه ای عمل کرد که اکثر کسانی که وارد مجلس می شوند انسانهایی صالح ، با ایمان ، باسواد ومتفکر باشند چرا که به فرموده حضرت امام (ره) مجلس در رأس همه امور است.
در ابتدای این دیدار بهنام سعیدی فرماندار کرمان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در ستاد انتخابات شهرستان ، انتخابات را از مهمترین رخدادهای هر کشور دانست وافزود: مسیر حرکت ما منویات مقام معظم رهبری است تا آنچه ایشان تأکید دارند یعنی قانونمندی، مشارکت حداکثری و امانت داری حاصل شود.
سعیدی ادامه داد: تلاش عوامل برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان کرمان براین است تا کلیه امور به نحو احسن و مطابق زمانبندی اعلام شده انجام شود.
وی با بیان اینکه در شهرستان کرمان تعداد سی نفر داوطلب نمایندگی مجلس می باشند گفت: از این تعداد 22 نفر مرد و 8 نفر زن میباشند که مدرک تحصیلی 6 نفر دکترا ، 22 نفر کارشناسی ارشد و 2 نفر کارشناسی (فرزند شهید وجانباز) می باشد و محدوده سنی آنها از 30 تا 65 سال است.
سعیدی همچنین شغل داوطلبین را 8 کارمند ، 4 پزشک ، 6 مدرس دانشگاه ، 2 معلم ، 2 روحانی ، یک نماینده مجلس و7 نفر شغل آزاد بیان کرد که در حال حاضر مراحل بررسی صلاحیت آنها در حال انجام است./ر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر