کد خبر: ۴۲۷۸۷۳
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۱
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

اهمیت و جایگاه ممتاز فرهنگ و سینما، اهتمام و توجه ویژه مجلس شورای اسلامی را می طلبد.

به گزارش

باشگاه خبرنگاران،

فرهاد بشیری در گفتگو با روابط عمومی سی امین جشنواره فیلم فجر با بیان اینکه برنامه ریزی و پشتیبانی از عرصه فرهنگ ضروری است، اظهار داشت: تمرکز امکانات این حوزه در پایتخت ،مانع از بسط و توسعه فرهنگ متوازن در کشور می شود.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی به اثرگذاری سینما در مسایل فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و رفتاری در جامعه اشاره و خاطر نشان کرد: تولیدات سینمایی می تواند هم باورها و فرهنگ ملی و مذهبی را تعمیق ببخشد؛ همچنین، از سویی می تواند با تولیدات غیر ارزشی اثر منفی برجا بگذارد.

وی با اشاره به نامتوازن بودن و فقدان تنوع امکانات فرهنگی فرهنگی و هنری در شهرستان ها گفت: سینما در شهرستانها عموماًبا تقاضای فراگیری روبرو نیست و سرمایه گذاری بویژه از سوی بخش خصوصی در این زمینه صورت نمی گیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شوررای اسلامی تصریح نمود: همچنین برگزاری جشنواره فیلم فجر در استان ها به لحاظ زمانی و موقعیت مکانی باید سنجیده شود تا از استقبال گسترده و بیشتری مخاطبان برخوردار باشد.

وی ادامه داد: به نظر می رسد ذائقه مردم شهرستان ها نسبت به سینما به دلیل کمبودها و عدم اکران آثار با کیفیت و پر محتوی خیلی پر رنگ و قوی نیست که جشنواره فیلم فجر می تواند در جذب مخاطب شهرستان ها موثر باشد./ي2
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر