کد خبر: ۴۲۸۹۷۰
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۰ - ۱۱:۲۹

حضور سی امین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در 5 استان کشور قطعی شد و کارگاه های آموزشی میهمانان خارجی جشنواره نیز در این استان ها برگزار می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از پایگاه رسمی اطلاع رسانی سی امین جشنواره بین المللی تئاتر فجر؛ مدیر بخش استانی جشنواره تئاتر فجر، از برگزاری کارگاه های آموزشی و نمایشگاه های کتاب در استان های برگزارکننده بخش استانی خبر داد.
پیمان شریعتی همچنین از تمهیدات ویژه برای پربار کردن بخش استانی جشنواره تئاتر فجر خبر داد و گفت: «در این دوره از برگزاری جشنواره، با تکیه بر تجربه سال گذشته، قرار بر این شد که روند تمرکز زدایی از جشنواره تئاتر فجر را ادامه دهیم.»
وی افزود: «به همین دلیل، از مراکز استان ها خواسته شد تا در صورت تمایل، برای شرکت در بخش استانی جشنواره اعلام آمادگی کنند. در این بخش، پنج استان گلستان، البرز، لرستان، کرمانشاه و خراسان شمالی، برای شرکت داوطلب شدند و آثارشان را نیز ارائه دادند. نتیجه بازبینی در تمام این استان ها، تا پایان هفته آینده مشخص می شود و در نهایت، پانزده تا بیست نمایش برای اجرا انتخاب خواهند شد.»
شریعتی تصریح کرد: «نمایش ها بر اساس پتانسیل موجود در سی امین جشنواره تئاتر فجر و نیز بخش های مختلف جشنواره همچون "نگاه ویژه" و "میهمان" به اجرا در خواهند آمد. البته اجراهای بخش استانی در بخش نخست جشنواره، یعنی پنجم تا یازدهم و همزمان با بخش ورکشاپ ها به صحنه خواهند رفت.»
مدیر بخش استانی سی امین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، با اشاره به این که هدف عمده، به شهرستان بردن نمایش های تهران است، درباره نمایش هایی که از شهرستان به تهران می آیند، توضیح داد: «این گروه ها مشکل اسکان در تهران نخواهند داشت. با توجه به این که اجراهای آن ها در بخش صحنه ای جشنواره برگزار نخواهد شد تلاش می کنیم، هسته گروه ها برای تعامل با جشنواره و استفاده از اجراها تا پایان جشنواره در تهران بمانند.»
او همچنین از انتقال برخی از کارگاه های آموزشی سی امین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به شهرستان ها خبر داد و گفت: «این برای اولین بار است که کارگاه های آموزشی در شهرستان ها برگزار می شوند. علاوه بر آن، با همکاری انتشارات نمایش، همزمان نمایشگاه و فروشگاه کتاب نیز در حاشیه جشنواره های استانی برگزار خواهد شد.»/ي2
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر