کد خبر: ۴۲۹۴۳۲
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۰ - ۱۱:۴۲
در سال جاری صورت گرفت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: رویکرد توزیع عادلانه اعتبارات فرهنگی در سطح این استان مورد توجه مدیریت ارشد فارس است که بر این اساس، امسال اعتبارات مناسبی به بخش فرهنگ این استان اختصاص یافته است.

به گزارش سرويس استان هاي باشگاه خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، محمود عالیشوندی در حاشیه جلسه ارائه طرح‌های فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس که در استانداری فارس برگزار شد، اظهار داشت: با توجه ویژه‌ای که استاندار فارس به مقوله فرهنگ و هنر در این استان داشته، امسال اعتبارات مناسبی در اختیار این اداره برای فعالیت‌های مورد نظر خود قرار گرفته است.
وی افزود: تمرکز بر نیازها و کمبودهای اساسی حوزه فرهنگ و توجه به اثربخشی و کیفیت‌گرایی فعالیت‌ها و برنامه‌ها از جمله موضوعات مهمی است که در توزیع و هزینه‌کرد اعتبارات فرهنگی مد نظر قرار گرفته که نشان دهنده اهمیت مدیریت ارشد به مقوله فرهنگ است.
وی توزیع اعتبارات فرهنگی بر اساس رعایت عدالت، اولویت‌ها، نیازها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها را از رویکردهای مهم استانداری فارس برشمرد و ادامه داد: سهم دستگاه‌های فرهنگی فارس به ویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از سرجمع این اعتبارات فرهنگی در حد مطلوبی نیز تعیین شده و در حال تصویب است.
وی در ادامه تصریح کرد: در بررسی طرح‌هایی که توسط این اداره کل به استانداری فارس ارائه شده است نتایج مطلوبی به دست آمده که نشان دهنده وجود تفکر سیستمی به مقوله فرهنگ و موضوعات تبیین شده با توجه به ضرورت‌ها و مولفه‌ها در استانداری فارس است.
عالیشوندی با بیان اینکه هر طرحی که با عنوان فرهنگی ارائه می‌شود نمی‌تواند در این استان مورد تصویب و ارائه هزینه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: فرهنگ از جمله واژه‌هایی است که در حوزه‌های تخصصی، مانند جامعه‌شناختی، انسان‌شناسی، باستان‌شناسی، مردم‌شناسی، مباحث تربیتی و اخلاقی و... به عنوان کلید واژه تبیین و توصیف، بسیاری از کنش‌ها، حالات، آداب و رسوم و خلقیات، شعائر و آیین‌ها و نمادهای فردی و اجتماعی استفاده می‌شود و هر طرحی با عنوان فرهنگی نمی‌تواند این جایگاه را دارا باشد و مورد تصویب قرار گیرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: مقایسه و سنجش میان انواع موضوعات فرهنگی و برقراری نسبت و ربط منطقی میان آنها که به طبقه‌بندی از حیث گستره و عمق و دقت، منتهی می‌شود کار سخت و زمان‌بری است که این مهم در استان فارس و در بررسی طرح‌ها به خوبی مورد نظر قرار گرفته است.
این مقام فرهنگی ادامه داد: اینکه طرح‌های فرهنگی با ایجاد یک ساختار منطقی برای تعیین و مشخص کردن جایگاه و محل استقرار یک موضوع در میان انواع موضوعات فرهنگی به همراه ارزش‌گذاری و کمیت‌گذاری موضوعات در سطوح و ابعاد و حوزه‌های متفاوت در این استان به خوبی مورد بررسی و کنکاش قرار می‌گیرد نشان از عزم جدی مدیریت ارشد فارس برای انجام فعالیت‌های فرهنگی زیرساختی و مهم در این استان است./ر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر