در صحن علني مجلس قرائت شد

تذكر 18 نماينده به رئيس‌جمهور درباره رعايت موازين شرعي و بين‌المللي در ملاقاتهاي خارجي

18 نفر از نمايندگان مجلس به رئيس‌جمهور در خصوص ضرورت رعایت موازین شرعی و عرفی بین‌المللی و شأن ملت ایران در ملاقات‌های خارجی تذکر دادند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران جواد جهانگيرزاده عضو هيئت رئيسه مجلس در جلسه علني امروز(سه‌شنبه) تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به اين شرح قرائت كرد:

مطهری، هروی، آقامحمدی، بیگی، شوهانی، علیپور، اسداللهی، شریعتی، سید‌ هادی حسینی، پیرمؤذن، امیری، طاهری، زمانیان، سلطانی، حسین‌زاده، پشنگ، خضری و جهانگیر‌زاده به رئیس جمهور در خصوص ضرورت رعایت موازین شرعی و عرفی بین‌المللی و شأن ملت ایران در ملاقات‌های خارجی تذکر دادند.

برومندی نماینده مرو‌دشت به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در احداث ایستگاه‌ مسافری راه‌آهن در مرودشت و تکمیل ایستگاه سعادت‌شهر تذکر داد.

خدایی نماینده دلفان به وزیر نیرو در خصوص تسریع در اجرای طرح آبرسانی به بخش فیض‌آباد شهرستان سلسله تذکر داد.

جدگال نماینده چابهار به وزیر کشور در خصوص رعایت عدالت در واگذاری زمین به اهالی بخش مراد‌آباد شهرستان چابهار تذکر داد.

ایرانپور نماینده مبارکه به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص جلوگیری از تضییع بیت‌المال در شرکت فولاد مبارکه و تسریع در تبدیل وضعیت کارکنان شرکت‌های ذوب آهن و فولاد مبارکه اصفهان، جلوگیری از ادامه فشار و تهدید‌ بر کارگران شرکت فولاد مبارکه مبنی بر امضای تعرفه‌نامه یکجانبه تذکر داد.

دهقانی نماینده ورزقان به وزیر کشور در خصوص تسریع در بازسازی شهر زلزله‌زده خاروانا و به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در بازسازی واحد‌های آسیب‌دیده زلزله روستاهای شهرستان ورزقان تذکر داد.

ایرانپور نماینده مبارکه به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص جلوگیری از تغییر شعار بانک‌ ملی ایران، به وزیر نیرو در خصوص تسریع در رفع مشکلات حوزه برق در شهرستان مبارکه و به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص توضیح علت تخلفات شرکت ذوب آهن اصفهان در زمینه استخدام نیرو تذکر داد.

ایرانپور و نوروزی نمایندگان مبارکه و علی‌آباد به رئیس‌ جمهور در خصوص لزوم پرهیز سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه اتخاذ رفتار دوگانه در برخورد با صنایع آلاینده کشور تذکر دادند.

ایرانپور و فتاحی نمایندگان مبارکه و ارومیه به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص ضرورت پرهیز از انتخابات سیاسی در وزارت صنعت، معدن و تجارت تذکر دادند.

عبادی نماینده بیرجند به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در پرداخت عیدی بازنشستگان آموزش و پرورش در استان خراسان جنوبی تذکر داد.

حسینی، کاشانی، اربابی و پشنگ نمایندگان زابل، زاهدان، ایرانشهر و خاش به رئیس‌ جمهور در خصوص تسریع در پرداخت عیدی بازنشستگان آموزش و پرورش در استان سیستان و بلوچستان تذکر دادند.

سامری نماینده خرمشهر به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در خصوص توضیح علت عدم جمع‌آوری خاکریز‌های مرزی تذکر دادند.

دهدشتی و سامری نمایندگان آبادان و خرمشهر به رئیس جمهور در خصوص تسریع در پرداخت حقوق کارگران کشتی‌سازی اروندان تذکر دادند.

دهدشتی و احمدی نمایندگان آبادان و خرمشهر به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص تسریع در پرداخت حقوق ارزی دریانوردان تذکر دادند.

علیپور، حسینی و فتاحی نمایندگان قائم‌شهر و ارومیه به رئیس جمهور و وزرای امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت در خصوص تسریع در پرداخت حقوق کارگران بازنشسته فولاد مبارکه کشور تذکر دادند.

زمانیان نماینده شهرکرد به وزیر نیرو در خصوص جلوگیری از حفر تونل‌های گلاب دو در بهشت‌آباد و به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در راه‌اندازی خط پروازی شهرکرد ـ تهران و شهرکرد ـ کویت تذکر داد.

عبدالله‌زاده نماینده فردوس به رئیس جمهور در خصوص تسریع در لغو مصوبه انتزاع شهرستان طبس از استان یزد که سبب نگرانی جدی مردم منطقه شده است، تذکر داد.

سامری نماینده خرمشهر به وزیر ورزش و امور جوانان در خصوص تسریع در تکمیل ورزشگاه شهید جهان‌آرای مشهد تذکر داد.

کریمی قدوسی نماینده مشهد به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص تسریع در پرداخت تسهیلات مسکن روستایی با نرخ کارمزد مصوب تذکر داد.

کریمی قدوسی و فتاحی نمایندگان مشهد و ارومیه به وزرای کشور، اطلاعات و امور خارجه در خصوص اقدام لازم به منظور بازگرداندن مدیر عامل سابق بانک‌ ملی در رسیدگی به اتهامات وی تذکر دادند.

قاضی‌پور، جهانگیرزاده و فتاحی نمایندگان ارومیه به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در اعلام زمان آزمون‌های استخدامی معلمان پیش‌ دبستانی و شرکتی و به وزیر ورزش و امور جوانان در خصوص تسریع در اختصاص یک تیم فوتبال دسته یک و دو کشور در استان آذربایجان غربی تذکر دادند.

بشیری، فتاحی، عابد و فتاحی نمایندگان پاکدشت، شهر بابک و ارومیه به رئیس جمهور در خصوص تسریع در تخصیص اعتبارات عمرانی سازمان تجهیز و نوسازی مدارس کشور تذکر دادند.

حقیقت‌پور و فتاحی نمایندگان اردبیل و ارومیه به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در تأسیس صندوق حمایت از مدارس غیرانتقالی تذکر دادند.

پشنگ نماینده خاش به رئیس جمهور در خصوص تسریع در گاز‌رسانی به استان سیستان و بلوچستان تذکر داد.

پشنگ و کاشانی نمایندگان خاش و زاهدان به رئیس جمهور در خصوص لزوم رعایت عدالت در جذب نیرو در استان سیستان و بلوچستان تذکر دادند.

مهناز بهمنی نماینده سراب به وزیر آموزش و پرورش در خصوص توجه جدی به اجرای بند ج ماده 19 قانون برنامه پنج ساله توسعه برابر اصل 15 قانون اساسی و تقویت گویش‌ محلی و ادبیات بومی در مدارس تذکر داد.

سبحانی‌فر، محجوب، قاضی‌پور و جهانگیرزاده نمایندگان سبزوار، تهران و ارومیه به وزیر آموزش و پرورش در خصوص ضرورت پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی که بیش از 6 ماه از آن گذشته تذکر دادند.

حسین‌پور نماینده بردسیر به وزیر راه و شهرسازی در خصوص دستور رسیدگی فوری به جاده سیرجان ـ شیراز به ویژه تا کیلومتر 60 که معدن عظیم گل‌گهر در آن است، تذکر داد.

دهقان نماینده چناران به وزیر اطلاعات در خصوص جلوگیری از برخورد غیرحرفه‌ای با فعالان رسانه‌های انقلابی و مخالف جریان انحرافی و به وزیر دادگستری در خصوص ضرورت توجیه برخی از قضات جوان به منظور پرهیز از برخورد غیرحرفه‌ای و نامناسب با فعالان رسانه‌ای مخالف جریان انحرافی تذکر داد.

نوری، دهقانی، موسوی لارگانی، سقایی، عزیزی، جعفری، برومند داش‌قاپو، خسروی، سلیمی و سامری به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص اعمال نظارت بیشتر بر روند واگذاری شرکت‌های توزیع برق که ظاهرا قرار است در تعطیلات عید با حذف امتیاز سهام ممتاز دولت و با ارزش دفتری 10 سال قبل انجام گیرد، تذکر دادند.

جعفری نماینده بجنورد به وزیر آموزش و پرورش در خصوص ضرورت توجه بیشتر به سهم روستاها و دانش‌آموزان روستایی در پذیرش مدارس نمونه دولت تذکر داد.

محمدی نماینده قزوین به وزرای کشور، کشاورزی و امور اقتصادی و دارایی در خصوص ضرورت جبران خسارت از سرما‌زدگی اخیر قزوین که سبب خسارت سنگین به باغداران و کشاورزان شده است، تذکر داد.

حاجی نماینده شاهین‌شهر به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص سخت‌گیری خلاف قانون توسط بانک تجارت در پرداخت تسهیلات و به وزیر ارتباطات در خصوص صدور دستور برای بررسی قبوض تلفن تذکر داد.

خجسته نماینده همدان به وزیر امور خارجه در خصوص لزوم توجه و فعال‌سازی مؤثر دبیرخانه اجلاس جنبش غیرمتعهد‌ها تذکر داد.

اکبریان، قاضی‌پور، جهانگیر‌زاده، محجوب، فتح‌الله‌ حسینی و سید‌هادی حسینی نمایندگان کرج، ارومیه، تهران، قصرشیرین و سوادکوه به وزیر دادگستری در خصوص پیگیری افزایش حقوق کارکنان دادسراها و دادگستری‌ها تذکر دادند.

فلاحی و رحمانی نمایندگان اهر و تبریز به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در پرداخت پداش آخر سال خدمت فرهنگیان بازنشسته مناطق زلزله‌زده اهر و هرس به علت شرایط خاص تذکر دادند.

عزیزی و سلطانی نمایندگان اردل و بروجن به وزیر نیرو در خصوص توقف اجرای طرح انتقال آب به حوزه بهشت‌آباد و گلاب به اصفهان و تجدید‌نظر در مدیریت آب به چهارمحال و بختیاری تذکر دادند.

سلیمی نماینده محلات به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص عدم تکمیل مجموعه فرهنگی محلات و عدم راه‌اندازی تنها سینمای محلات تذکر داد.

لاهوتی نماینده لنگرود به وزیر راه و شهرسازی در خصوص بازگرداندن مجدد هواپیمای توپولوف و حمل و نقل به صلاح کشور نیست، تذکر داد.

اکبر‌یان، قاضی‌پور، جهانگیر‌زاده، محجوب و حسینی نمایندگان کرج، ارومیه، تهران و قائم‌شهر به وزیر دادگستری در خصوص تسریع در راه‌اندازی دفاتر شورای حل اختلاف تذکر دادند.

زمانیان نماینده شهرکرد به وزیر راه و شهرسازی در خصوص دستور پیگیری و حل سریع و اتمام جاده‌های شهر کرد تذکر داد.

بهمنی نماینده سراب به رئیس جمهور در خصوص لزوم رسیدگی به وضعیت درمانگاه‌های شهرستان دوزدوزان، مهربان و شربیان تذکر داد.

آصفری نماینده اراک به وزیر نیرو در خصوص برداشتن ممنوعیت برداشت آب برای کشاورزان اراک، کمیجان تذکر داد.

کارخانه‌ای، هادی حسینی و فتح‌الله حسینی نمایندگان همدان، قائم‌شهر و گیلانغرب به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اتخاذ تدابیر لازم در شیوه فروش اینترنتی خودرو توسط شرکت‌های خودروساز و به وزیر نیرو در خصوص اقدام عاجل پیرامون تخصیص اعتبار مورد نیاز روستاهای فاقد آب آشامیدنی سالم تذکر دادند.

بیرانوند نماینده بروجرد به وزیر کشور در خصوص لزوم معرفی فرمانداران بومی برای استان لرستان و بروجن و به رئیس جمهور در خصوص لزوم تلاش برای تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت مطابق ماده یک برنامه پنج ساله تذکر داد.

جعفری و سلیمی نمایندگان بجنورد و محلات به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص علت عدم اجرایی شدن بازگشت 15 درصد حقوق و عوارض معادن به شهرستان‌هایی که معدن در آنها واقع شده است و تذکر به قیمت‌های اعلامی تولیدی خودرو که به نظر می‌رسد جانب مردم مراعات نشده است، تذکر دادند.

بهمنی نماینده سراب به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع عملیات دو بانده شدن سراب ـ بستان‌آباد، سراب ـ نیر و بهینه‌سازی راه‌های روستایی شهرستان تذکر داد.

خجسته و رحمانی نمایندگان همدان و تبریز به وزیر ورزش و امور جوانان در خصوص لزوم توجه به برنامه‌ریزی برای جوانان و آینده‌سازان میهن اسلامی تذکر دادند.

عالی نماینده زابل به رئیس جمهور در خصوص کمبود داروهای تک نسخه‌ای و خاص تذکر داد.

قائدرحمت و قاسم عزیزی نمایندگان دورود و شازند به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در بهسازی، روکش آسفالت و تکمیل تقاطع‌های غیرهمسطح و احداث باند دوم محور شازند ـ ازنا تذکر دادند.

شوهانی نماینده ایلام به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان استان ایلام تذکر داد.

قاضی‌پور و حسینی صدر نمایندگان ارومیه و خوی به رئیس ‌جمهور در خصوص تسریع در اجرای مواد 70 قانون آجا و 80 سپاه تذکر دادند.
انتهاي پيام/
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر