کد خبر: ۴۴۱۱۴۲۹
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۶
رهنمودهاي انتخاباتي امام‌خميني(ره)؛

امام‌خميني (ره) درباره اهميت انتخابات و برگزاري آن رهنمودهاي مهمي از معيار انتخاب تا رعايت اخلاق داشته‌اند كه ملت ايران اين فرمايشات را در انتخاب خود به كار خواهند گرفت.

به گزارش حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران، انتخابات بستر حضور گسترده مردم و تجلي‌گاه خلق حماسه سياسي است كه رهبر معظم انقلاب به منظور تاكيد بر اين مهم، امسال را سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي نام نهاده‌اند.

 ملت ايران با درايت و فهم خود همانند گذشته در اين عرصه حاضر خواهد شد و در اين مسير از رهنمودهاي امام راحل درباره انتخابات استفاده خواهد كرد، كه مهمترين موارد اين مهم در زير آمده است:  
 
*اگر يك نفر آدمي باشد كه فيلسوف باشد يك آدمي باشد كه تمام عالم را در تحت سيطره علمي خودش برده باشد لكن جمهوري‌اسلامي را نمي‌خواهد اين را تعيين نكنيد.

*آن چيزي كه الان لازم است بر همه آقايان بر همه شما جوانان بزرگان و بر همه قشرهاي ملت اين است كه چشمهايشان را باز كنند با مطالعه، با دقت افرادي كه تعيين مي‌كنند صفات خاصي را داشته باشند: اول اينكه مومن باشند، مومن به اين نهضت باشند، جمهوري‌اسلامي را بخواهند طرفدار مردم باشند، امين باشند اسلامي باشند شرقي و غربي نباشند انحرافات مكتبي نداشته باشند.

*عزيزان من كه اميد نهضت اسلامي به شماست در روز تعيين سرنوشت كشور بپاخيزيد و به صندوق‌ها هجوم آوريد و آراي خود را در آن‌ها بريزيد، بايد ملت شريف بدانند كه انحراف از اين امر مهم اسلامي خيانت به اسلام و كشور است و موجب مسئوليت عظيم امت.
 
*همه مسئول سرنوشت كشور و اسلام مي‌باشند چه در نسل حاضر و چه در نسل‌هاي آينده، روز سرنوشت‌سازي است مي‌خواهيد زمام كشور را به يك كسي بدهيد كه موثر در مقدرات كشور شما باشد سهل‌انگاري نكنيد و به پاي صندوق‌ها برويد.

*انتخاب‌كنندگان قبل از رفتن به سر صندوق انتخابات، منتخبين خود را با تحقيق و دقت كامل روي يك ورقه بنويسند كه در وقت راي دادن با ذهن حاضر راي بدهند و لازم است كه خودشان مستقيما راي خود را به صندوق بيندازند و به احدي اطمينان نكنند كه فرصت‌طلبان در كمينند.

*اشخاص بي‌سواد قبلا با مشورت اشخاص مطمئن متدين كانديداهاي خود رالله به وسيله شخص متديني بنويسند و باز به شخص ديگري كه مطمئن است بدهند بخواند و خودشان با دست خودشان راي خود را به صندوق بياندازند و اختيار نوشتن راي يا به صندوق انداختن را به هيچ كس ندهند.
 
*بايد اخلاق همه در انتخابات هم اخلاق اسلامي باشد. حيثيت و آبروي مومن در اسلام از بالاترين و والاترين مقام برخوردار است و هتك مومن چه رسد به مومن عالم از بزرگترين گناهان است و موجب سلب عدالت است.
 
*بايد مردم را براي انتخابات آزاد گذاريم و نبايد كاري بكنيم كه فردي بر مردم تحميل شود و هيچ كانديدايي نبايد از سهم مبارك امام عليه‌السلام، اموال دولت و اموال دفاتر، سازمان‌ها و مجامع و اموال عمومي خرج انتخابات كند.
 
*من متواضعانه از شما مي‌خواهم كه حتي‌الامكان در انتخاب اشخاص با هم موافقت نماييد اشخاصي اسلامي متعهد غيرمنحرف از صراط مستقيم الهي را درنظر بگيريد، افرادي را انتخاب كنيد كه متعهد به اسلام شرقي و غربي نباشند بر صراط مستقيم انسانيت و اسلاميت باشند.

*اميد است ملت مبارز متعهد به مطالعه دقيق در سوابق اشخاص و گروه‌ها آرا خود را به اشخاصي دهندكه به اسلام عزيز و قانون اساسي وفادار باشند و از تمايلات چپ و راست مبرا باشند و به حسن سابقه، تعهد به قوانين اسلام، خيرخواهي امت معروف و موصوف باشند.
 
*دنبال اين باشيد كه يك نفر صددرصد مكتبي اسلامي در خط اسلام براي رياست جمهوري انتخاب كنيد، تعيين رئيس‌جمهور يكي از چيزهايي است كه بر همه مسلمان‌هاي ايران بر همه مكلف‌هاي ايران واجب است كه در اين امر دخالت داشته باشند. اگر دخالت نكنند و يك صدمه‌اي به اسلام برسد هر يك يك ما در محكمه عدل الهي مسئول هستيم.
 
*اين تكليف آقايان است كه راجع به مسائل اسلامي كه پيش مي‌آيد چه وكيل بخواهيد تعيين بكنيد و چه ... رئيس جمهور بخواهيد تعيين كنيد بايد در صحنه باشيد عذري نداريد كه برويد و كنار بنشينيد، نگوييد كه ديگران راي مي‌دهند، من هم بايد راي بدهم. تو هم بايد راي بدهي آن روستايي هم كه در كنار مزرعه خودش كار مي‌كند بايد راي بدهد. تكليف است.
 
*شما همه ما زن و مرد هر مكلف همانطور كه بايد نماز بخواند همانطور بايد سرنوشت خودش را تعيين كند. مردم با شركتشان در انتخابات ثابت كنند كه از اسلام رويگردان نيستند.
 
*آزاد هستيد و رضاي خدا را درنظر بگيريد و توجه به خدا داشته باشيد و پاي صندوق‌ها بعد از اينكه اعلام كردند،تشريف ببريد و راي خودتان را بدهيد. اين راي به اسلام است.
 
*من اميدوارم كه ملت شريف ايران در اين امر مهم الهي ـ كه منحرفان از هر چيزي بيشتر با آن مخالفت كرده و مي‌كنند و اين نيز از اهميت آن است ـ يكدل و يك جهت در روز انتخابات به سوي صندوق‌ها هجوم برند و آراي خود را به صندوق‌ها بريزند.

*كساني را انتخاب كنيد كه مسائل را تشخيص دهند نه از افرادي باشند كه اگر روسيه يا آمريكا يا قدرت ديگري تشري زد، بترسند بايد بايستند و مقابله كنند.
 
*مردم شجاع ايران افرادي را كه طرفدار اسلام سرمايه‌داري، اسلام مستكبرين، اسلام مرفهين بي‌درد، اسلام منافقين، اسلام راحت‌طلبان،  اسلام فرصت‌طلبان و در يك كلمه اسلام امريكايي هستند طرد نموده و به مردم معرفي نمايند.
 
*من از همه قشرها از همه ملت مي‌خواهم كه آداب اسلامي خودشان را نسبت به همه امور خصوصا در انتخابات حفظ كنند و مبادا خيال كنند كه مبارزات انتخاباتي عبارت از اين است كه به ديگران بد بگويند و كارشكني كنند.

انتهاي پيام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر