کد خبر: ۴۵۶۱۸۹۵
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۲ - ۲۱:۳۰
تبریز/

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بناب از تولید 40 هزار تن انگور در این شهرستان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود به علت سرمای بهاره با کاهش برداشت مواجه باشیم.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران تبریز ، جعفر صادقی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به سطح تولید انگور در شهرستان بناب افزود: سطح تولید انگور در منطقه 4 هزار و 950 هکتار با متوسط عملکرد 15 تن در هر هکتار است و 75 هزار تن محصول انگور در این شهرستان تولید می‌شود.

وی همچنین ارقام مورد کشت انگور در منطقه را کشمشی سفید بی‌دانه، فخری، قزل اوزوم، حسینی، عسگری، صاحبی، شاهانی، قورا شیرین، خلیلی و دسته چین اعلام کرد و افزود: در سال جاری به علت خسارات سرمای بهاره در سوم و چهارم اردیبهشت ماه و نیز بارندگی‌های بی مورد در شهریور ماه، پیش‌بینی می‌شود در تعدادی از روستاهای منطقه با کاهش شدید برداشت محصول انگور مواجه شویم.

صادقی پیش‌بینی کرد امسال حدود 37 تا 40 هزار تن انگور در این شهرستان تولید شود.

به گفته وی تعداد 2 هزار و 300 نفر از باغداران، باغات انگور خود را در سطح یک هزار و 71 هکتار بیمه کرده‌ که بخشی از خسارت وارده در اثر سرمای بهاره و بارندگی‌های شهریور ماه از طریق صندوق بیمه محصولات کشاورزی جبران خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بناب گفت: این شهرستان از نظر سطح باغات انگور درحالی رتبه دوم استان آذربایجان‌ شرقی را به خود اختصاص داده است که برداشت انگور از باغات شهرستان آغاز شد.

شهرستان بناب با دارا بودن 15 واحد فعال بسته‌بندی و سبزه پاک کنی با ظرفیت 52 هزار و 700 تن در سال، 273 واحد بارانداز انگور با ظرفیت 10 هزار و 823 تن در سال و با تشکیل اتحادیه باراندازان با بیش از 200 نفر عضو، از شهرستان‌های فعال در امر فرآوری و بسته‌بندی کشمش در سطح کشور است/س

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر