علت ورم خود را در غدا‌هایتان جستجو کنید

خیلی از اوقات ورم را به مشکلات مصرف نمک و پر فشار خون ارتباط می‌دهند اما باید بدانند که وجود بیماری‌های دیگر هم می‌تواند ایجاد ورم کند.

محمد حسن حقی، کار‌شناس ارشد تغذیه در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: چند علت وجود دارد که باعث ورم و پف آلودگی بعضی از اعضای بدن می‌شود یکی از آنها در اثر بیماری‌های قلبی و کلیوی است. 

وی گفت: اگر ورم در اطراف چشم یا ساق پا دیده شود ممکن است از بیماری‌های باشد که به آنها بیماری‌های سیستمیک می‌گوئیم و ممکن است بر اثر بیماری‌های قلبی و یا نارسایی کلیوی بروز می‌کند البته باید گفت این تورم‌ها در بعضی از ناراحتی‌های ریوی هم دیده می‌شود. 

 حقی با بیان این مطلب که مردم بسیاری از اوقات ورم را به مشکلات مصرف نمک و پر فشاری خون ارتباط می‌دهند، گفت: این افراد باید میزان مصرف نمک را کاهش دهند اما افرادی هم که به دنبال بیماری کبدی و یا سندرم کلیوی سنگ کلیه می‌گیرند و پروتئین آن‌ها در خون کم می‌شود نیز مستعد بروز این بیماری هستند، همچنین در افرادی که مبتلا به کم کاری تیروئید هستند پف دور چشم مشاهده می‌شود که می‌توان به مسائل کلیوی ربط دارد اما باید عوامل به طور کامل و جامع بررسی شود و نمی‌توان مصرف داشتن ورم گفت: که شخص دچار بیماری قلبی شده است.


انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: ورم ، تغذیه ، فشارخون ، نمک ، تیروئید
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر