طرح تقویت حسی تعلق محله‌ای و هم‌اندیشی در منطقه 12 برگزار شد

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 12، از اجرای طرح تقویت حس تعلق محله‌ای و هم‌اندیشی بزرگ محله‌ای در این منطقه خبر داد.

 باصری در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: اجرای طرح تقویت حس تعلق محله‌ای و هم‌اندیشی بزرگ محله‌ای در منطقه 12 در دستور کار معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه قرار دارد. 

این طرح به‌منظور سطح آمادگی مشارکت در محلات، شناسایی سطح حس تعلق محله‌ای، شناسایی بهره‌وری محله‌ای و شناخت محله‌ای، بررسی عوامل تأثیرگذار و میزان تأثیرگذاری این عوامل بر سطح آمادگی برای مشارکت و برحس تعلق محله‌ای در دست اجرا است. 

باصری با اشاره به نحوه‌ی اجرای این طرح گفت: این طرح در راستای دستورالعمل اداره کل مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران در محلات 13 گانه منطقه 12 اجرا خواهد شد. 

وی با اشاره به اقدامات اجرایی این طرح گفت: بهره‌مندی از ظرفیت‌های مثبت محله، شناسایی استعدادها و افراد متخصص و آگاه در محله، ایجاد فضای مناسب جهت تعاملات بین خانه پژوهش و اهالی و آگاهان محله، از اقدامات اجرایی این طرح است. 

باصری در پایان با اشاره به اقدامات دیگر شهرداری منطقه 12 افزود: افزایش سطح و عمق مشارکت اجتماعی در سطح محله و بین‌ اهالی، افزایش احساس تعهد محله‌ای از طریق درگیر کردن اهالی با موضوع‌های مرتبط ایجاد زمینه‌‌ی مناسب تعاملات محله‌ای در فضایی عمومی و افزایش سطح درگیری ساکنان محله‌ها با یکدیگر و با امور مرتبط با محله و استفاده از ظرفیت‌های محله در محورهای ابعاد اجتماعی و فرهنگی محله‌ی خوب و ابعاد اجتماعی و فرهنگی زندگی مطلوب در محلات 13 گانه منطقه 12 از اقدامات دیگر شهرداری منطقه 12 است.  
انتهای پیام/  
 
 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: اندیشه ، شهرداری ، مشارکت
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر