نتایج مرکز نظرسنجی زاگبی نشان داد؛

96درصد ایرانیان خواهان ادامه برنامه هسته‌ای هستند

موسسه نظرسنجی زاگبی پس از مصاحبه رو در رو با مردم ایران نتیجه‌گیری کرده ۹۶ درصد از مردم خواهان ادامه برنامه هسته‌ای، حتی با وجود سختی تحریم‌ها هستند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران   به نقل از فاس، مرکز نظرسنجی زاگبی در یک نظرسنجی تازه نشان داده است 96 درصد از مردم ایران خواهان ادامه برنامه هسته‌ای ایران حتی در صورت سختی تحریم‌ها هستند.

مرکز نظرسنجی زاگبی برای این تحقیق با  1205 نفر از افراد بزرگسال از سرتاسر ایران مصاحبه‌های رو در رو انجام داده است تا نظر آنها درباره رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایران بررسی کند.

این تحقیق نشان داده است که با پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری، ایرانی‌ها انتظار دارند که وضعیتشان بهبود پیدا کند.

محققان مرکز نظرسنجی زاگبی در گزارش خود می‌نویسند: «روی هم رفته نظرسنجی ما نشان داد که تنها 36 درصد از ایرانی‌ها می‌گویند که نسبت به 5 سال پیش مرفه‌تر شده‌اند و 43 درصد می‌گویند اوضاعشان بدتر شده است. اما با پیروزی روحانی، 43 درصد اکنون انتظار دارند که طی 4 سال آینده و با دولت روحانی اوضاع بهتری خواهند داشت.»

شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اولویت‌های سیاسی خود را به ترتیب زیر اعلام کرده‌اند: اشتغال (۲۹ درصد)، ارتقاء دموکراسی (۲۴ درصد)، افزایش آزادی‌های فردی و شهروندی (۲۳ درصد)، افزایش حقوق زنان (۱۹ درصد)، پایان دادن به فساد (۱۹ درصد)، اصلاحات سیاسی یا دولتی (۱۸ درصد).

بهبود رابطه با آمریکا با ۵ درصد جزو پایین‌ترین اولویت‌های شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی بوده است.

مصاحبه‌شوندگان  به پرسش‌هایی درباره برنامه هسته‌ای ایران پاسخ داده‌اند. تنها ۳۶ درصد ایرانی‌ها گفته‌اند تحریم‌ها بر زندگی آنها تأثیر گذاشته است.

۹۶ درصد از ایرانی‌ها گفته‌اند تحمل تحریم‌ها ارزش پیشبرد برنامه هسته‌ای ایران را دارد.
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر