نان‌های رژیمی که چاقی را برای شما به ارمغان می آورند

برحسب باور غلط که بین مردم وجود دارد مصرف نان‌های رژیمی خاصیت لاغر کنندگی دارد، اما این طور نیست بلکه بیشتر اضافه‌ی وزنی را برای فرد به همراه دارد.

دکتر مسعود کیمیاگر متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران با بیان این مطلب که افراد اغلب برای لاغری از نان‌های رژیمی استفاده می کنند که به دلیل کالری موجود در آنها کمتر نتیجه می گیرند گفت: کلمه‌ی رژیم واژه‌ی وسیعی است که باید ببینیم منظور از نان رژیمی چه می‌باشد.

بعضی کارخانه‌های نان پزی به نانهایشان شوید، زیره، تخم آفتابگردان و ... می زنند و آن را رژیمی قلمداد می‌کنند.

به گفته ی وی افرادی که این نان‌ها را مصرف می کنند فکر می‌کنند این نان‌ها با عنوان نان رژیمی چاق کننده نیستند.درحالی که هیچ نان لاغر کننده‌ای وجود ندارد،‌ همه‌ی نان‌ها کالری دارند و می‌توانند باعث افزایش وزن شوند.

به گفته‌ی این متخصص استفاده از این نان‌ها برای بیماری‌های مختلف متفاوت است به عنوان مثال نان‌های کم نمک برای افرادی که باید نان کم نمک مصرف کنند مفید است چون فشار خونشان را کاهش می دهد.

کیمیاگر در ادامه در رابطه با مصرف این نان‌ها در جلوگیری از پیشرفت بعضی بیماری‌ها گفت: بعضی نان‌ها با برچسب نان رژیمی از جمله نان جو اصیل برای دیابتی‌ها بهتر است چون به دلیل ترکیبات بتاگولاکان کمک کننده‌ی خوبی است برای اینکه قند خون بالا نرود و مصرف نان‌های سبوس دار برای افراد بهتر است که باعث می‌شود فرد احساس سیری بهتری بکند و دیرتر از معده تخلیه شود فرد با خوردن آن پرخوری نکند.

به گفته‌ی وی مصرف نان سبوس دار کمک می‌کند کلسترول و قند خون بالا نرود.

وی در ادامه مصرف نان هایی که در آن ادویه‌های زنجبیل و زیره تعبیه شده است برای خانم‌های باردار به دلیل وجود آنتی اکسیدان مفید دانست و آن را برای معده‌های حساس ماده‌ی خوبی دانست که باعث می شود فرد با مصرف آن التیام بهتری پیدا کند.

انتهای پیام/

برچسب ها: قند ، خون ، نان ، رژیمی ، ماده
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار