کد خبر: ۴۷۴۷۹۲۶
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۰
۲۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۰
کد خبر : ۴۷۴۷۹۲۶
رایگان درمان شوید/قسمت سوم

قسمت سوم سوالاتی که کاربران باشگاه خبرنگاران در قسمت"رایگان درمان شوید" مطرح کرده بودند، توسط "متخصص 'گوش، حلق و بيني" پاسخ داده شد.

به گزارش حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ بخشی از پاسخ سوالاتی که کاربران باشگاه خبرنگاران در قسمت رایگان درمان شوید مطرح کرده بودند را منتشر كرد.  
 
شما هم می توانید با مراجعه به حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛  و طرح سوالات خود پاسخ را از پزشکان مطرح در آن بخش دريافت كنيد.
 
اما پاسخ سوالات برخي از کاربران درخصوص "گوش، حلق و بيني" كه توسط دكتر محمدرضا عمراني متخصص اين رشته داده شده است، به شرح ذیل است:
 
***روشنا:
 
 سلام.بزرگ بودن لوزه ها تا چه سنی طبیعی است/ایا راهی برای کوچک کردن لوزه ها درسن زیر 4سال وجود دارد/آیارژیم غذایی خاصی میتواند به کوچک شدن لوزه ی کودکم کمک کند؟بسیارممنون
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: کوچک کردن لوزه‌ها تا 5 سالگی بعید نیست  به شرطی که آسیب رسان نباشد اما رژیم غذایی خاصی ندارد لوزه‌ها معمولا در برخورد با آلاینده‌های محیطی و آلرژی‌های بینی به وجود می‌آید.
 
***محمد:
 
سلام خسته نباشید محمد 27ساله چندسال میشه که هر دو گوش من بعضی موقع ها یجوری میشه عفونت نداره درد نمیکنه چند بار رفتم دکتر گفتن مشکلی نیست بیزحمت راهنمایی کنین ممنون از زحمات شما
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: خارش گوش خود خواسته است و در بیشتر آدمها به دنبال دستکاری گوش به وجود می آید و درمانش دستکاری نکردن و هنگام استحمام جلوگیری از ورود آب و کف به داخل گوش است.
 
***مسعود:
 
 15 سالکی موج انفجار و ضربه مغزی شدم پرده های گوش باره شدند 3 بار جراحی شدم جواب نداده صدای سوت شدید آزارم میده متخصصان مغزواعصاب وگوش وحلق نتونستن کاری کنم آیا راهی هست دارم دیونه میشم هر چه مسن تر میشم تحمل مشکل تر میشه
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی:  بهترین کار در صدای گوش پرهیز از توجه بيش از حد است چون در این مورد جراحی نداریم اما از سمعک‌هایی که صوت گوش را مهار می کنند. می‌تواند استفاده کند.
 
***کیارش:
 
با سلام ،خواهشمندم در مورد علل و رفع بیماری صدای گوش توضیحات کافی بدهید. این صدا به صورت "وز وز " و دائمی می باشد و هیچ وقت قطع نمی شود و خیلی آزار دهنده است و در محیط های ساکت بیشتر آشکار می شود. با تشکر از شما
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: در سوالات قبلي پاسخ داده شد.
 
***ناشناس:
 
 سلام وقتی سرمو روی بالش می‌ذارم گوش راستم درد می گیره و گاها صدای بوق میشنوم؟
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی:  ممکن است این درد مربوط به جمع شدن جرم  در گوش باشد که آن را بسته و منجر به تولید صدا می شود توصیه می شود اگر این گوش درد مزمن است به پزشک مراجعه شود و مورد معاینه قرار گیرد.
 
***ناشناس:
 
سلام هردو سوراخ بینی من همیشه کیپ بوده و سالهاست هیچ بویی را نمی فهم باید چه کنم باتشکر
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: این فرد باید مورد معاینه قرار بگیرد که مشخص شود گرفتگی بینی از پولیپ یا سینوزیت باشد که در این صورت با جراحی هوا به مخاط می رسد.
 
***علی:
 
با سلام من 26 سال دارم و از بدو تولد دچار مشکل انحراف بینی هستم به نظر شما در صورت درمان (عمل کردن مجرای تنفسی )مشکل به کلی رفع خواهد شد؟مشکل من بصورتی هست که همیشه یکی از دو حفره بینی ام مسدود است
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: انحراف بینی وقتی درمان می‌خواهد که راه بینی بسته باشد و بهترین درمان عمل جراحی است اما باید گفت کاملا برطرف نمی‌شود ولی بهتر می‌شود.
 
***عباس:
 
سلام من گوش خودرا یکبار جراحی کردم ولی دوباره پاره شده آیا اگر دوباره جراحی کنم خوب میشود یانه احتمالش چقدر است؟
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: موفقیت جراحی‌ها به 80 درصد رسیده است بهتر است این فرد به پزشک مراجعه کند.
 
***علی شاهسوندی:
 
این بخش یکی از بخشهای خوب این سایت می باشد سوال من این است که پرده یکی از گوشهایم سالهاست که پاره شده وهم اکنون از آن مایع عفونت گاهی بیرون می آید برای درمان چه باید کرد آیا برای جراحی پرده گوش دیر شده است
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی:  برای جراحی دیر نشده است و هر کسی که پرده ی گوشش پاره شده دچار عفونت می شود و اگر درمان نشود عفونت به مغز منتقل خواهد شد.
 
***عزیزی:
 
سلام من فردی نیمه شنوا هستم میگن نمیشه کاشت حلزون عمل کنی این عمل برای افراد ناشنوای مطلق انجام می گرددآیا این مسئله صحت دارد؟
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: در فرد نیمه شنوا جراحی می تواند شنوایی را بهتر کند در این میان استفاده از سمعک هم توصیه می‌شود.
 
***محمد:
 
دليل صداي وز (صداي زنگ) در گوش چيست؟ و راه درمان آن چيست؟
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: در سوالات قبلي پاسخ داده شد.
 
***محمد:
 
همیشه در گلویم احساس خلط و بدبویی می کنم چکار کنم؟
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی:  اگر خلط صبحگاهی باشد این ترشحات هنگام خواب از بینی وارد حلق شده است یا فرد دچار رفلاکس غیر عادی است اما اگر خلط دائمی باشد واکنش دستگاه تنفسی فوقانی است که باید به پزشک مراجعه شود.
 
***امیر:
 
پدرم62 سال سن دارد و مبتلا به سرطان حنجره است 40جلسه رادیوتراپی و6 مرحله شیمی درمانی را سپری نموده ایا احتیاج به عمل جراحی می باشد؟
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: ما باید درجه ی پیشرفت سرطان را بدانیم که آیا عمل می خواهد یا نه و نیازمند بررسی های دقیق بالینی و تصویر برداری است.
 
***باران:
 
با سلام مدتی است که داخل گوشم سر و صداست البته همیشه نیست ولی در روز 6-5 بار پیش میاد و فکر میکنم داره بیشتر میشه. لطفا راهنمایيم کنید چیکار کنم. با سپاس از شما باران اسدی 35 ساله
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: در سوالات قبلي پاسخ داده شد.
 
***کنعانی:
 
سلام و ممنون از اقدام مفیدتان،من زود به زود هنگام غذا خوردن تکه ای از غذا یا در حالت عادی مقداری از آب دهانم می پره به گلوم و گاهی به مراحل خطرناک هم می رسد، راهنمایی بفرمایید چکار کنم. باز هم متشکرم از زحماتتون
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: باید به پزشک مراجعه شود تا مورد بررسی قرار بگیرد که آیا اعصاب حسی حنجره به درستی کار می‌کند یا نه.
 
***ناشناس:
 
با سلام بنده چند سالی هست(حدودا 7سال) که صدایی رو تو گوشم میشنوم! و زمانیکه هندزفری رو تو یکی از گوشهام میذارم در گوش دیگرم صدایی مانند ترکیدن حباب میشنوم،چند سال پیش به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کردم،که بهم قرصهای آرام بخش داد که بعد از چند روز دیگه مصرف نکردم،چون نتیجه ای نداشت،حتی شنوایی سنجی هم رفتم،از نظر شنوایی هم مشکلی نداشتم!
خواهشا راهنمایی کنید که مشکل چیه؟ تو جاهای خلوت این صدا برام آزاردهندست.
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: باید مشخص شود این ترکیدن حباب در چه زمانهایی است و بررسی‌های لازم از نظر بالینی و شنوایی سنجی در زمانیکه این نشانه را دارند انجام دهند اما ممکن است یکی از تشخیص‌ها اسپاسم عضلانی در گوش میانی باشد.
 
***سجاد فلاح:
 
راه های برطرف کردن ضعیفی اعصاب گوش و رفع صدای وز وز از گوش چیست؟
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: راه برطرف کردن نداریم اما اگر ضعیف بودن اعصاب گوش شدید باشد از کاشت حلزون استفاده می‌شود.
 
***علی:
 
سلام و درود فراوان ببخشید من چند سال پیش در یک مدرسه کار میکردم که یهویی اژیر مدرسه فعال شد و صدای خیلی خیلی وحشتناکی داشت از اون موقع به بعد گوشهام به صدای ماشین و صدای بشقاب و جیغ زدن بچه ... گوشام خیلی اذیت میشوند خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید چند تا دکتر هم رفتم ولی فایده ای نداشت با تشکر
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: این به عنوان بیش شنوایی است یعنی فرد با صداهایی که آسیب رسان نیستند نیز تحریک می‌شود این فرد باید بررسی های شنوایی سنجی دوره‌ای داشته باشد.
 
***علی احمدی:
 
سلام-من وقتي با موبايل حرف ميزنم و بيشتر از 5دقيقه طول ميكشه گوشم به شدت گرم ميشه و درد هم شروع ميشه ميخواستم بدونم علتش چيه؟
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: موبایل امواج الکترومغناطیسی دارد که آسیب رسان است حتی‌المقدور گفتگو با موبایل را کاهش دهد و هنگام استفاده  از موبایل آن را روي بلندگو بگذارد.
 
***سید حیدر:
 
 سلام همیشه هروقت صبحها ازخواب بلند میشم نزدیک به دو ساعت آب ریزش بینی دارم:
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: شایعترین علت آبریزش در بامداد حساسیت یا آلرژی بینی است و توصیه می‌کنیم بعد از برخواستن از خواب داروهای ساده موضعی با تجویز پزشک مصرف کنند.
 
***ناشناس:
 
علت کم شنوایی چیست؟ وآیا با ساکشن درست می شود؟
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: کم شنوایی علتهای متعددی دارد مثل پارگی، عفونت یا ضعف عصب شنوایی و با ساکشن هم درمان نمی‌شود.
 
***کوروش:
 
با سلام مي خواستم بدانم چه عوامل و يا غذاهايي از وزوز گوش جلوگيري كرده يا آنرا كاهش مي دهد؟
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: فلفل، ادویه‌جات تند، شکلات، قهوه و چای پررنگ از غذاهای تشدید کننده وزوز گوش هستند.
 
***محمد:
 
 باسلام من پسری 24 ساله هستم 15سال میشه که پیوند کلیه زدم از خرداد امسال ماهی یک بار خون دماغ میشم تابستان پیش دکتر رفتم گفت حساسیت واسم قطره ویتامین آ+د با پمادتتراسیکلین برام نوشت .لطفا پاسخ بدین
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: ابتدا باید مشخص شود پیوند کلیه به خوبی انجام شده یا نه، عدم کارایی کلیه باعث عدم کارایی پلاکتهای خون می شود این فرد باید بینی‌اش را همیشه مرطوب نگه دارد و داروهای تجویز شده خوب هستند.
 
***رسول قادری:
 
علت خارش گوش درخردسال پانزده ماه چیست؟وچگونه رفع می شود؟آیامشکلی ایجاد نمی کند؟
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی:  علت خارش گوش در کودکان پاک کردن گوش آنهاست که باید از آن اجتناب کرد.
 
***مسلم:
 
 سلام من سی سال سن دارم واز کودکی گوشم چرکی بوده چند بارشستشودادم یک ماه خوب میشه دوباره به حالت قبل میشه و الان شنوایم ضعیف شده چکارباید بکنم؟
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: بهترین کار مراجعه به پزشک است تا بررسی شود که آیا گوش جرم ساز است یا خیر.
 
 
***مجید:
 
 با سلام .من معمولا هر روز صبح آبریزش بینی دارو و در مورد گوش همیشه احساس خارش دارم که باید با گوش پاک کن باهاش ور برم تا ساکت بشه؟
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: در سوالات قبلي پاسخ داده شد.
 
***احمد:
 
سلام گوش چپ من تحت جراحی تمپانوپلاستی قرار گرفته ،حدود چهار ماه اول بعداز عمل شنوایی کاملا نرمال بوده اما پس ازآن دچارتمپانواسگلرز شده و به مرور شنوایی انتقالی کاهش یافته ومیزان گپ در فرکانسهای زیر دو کیلو به حدود 40 تا 50 دسی بل رسیده،آیا امکان درمان قطعی وجود دارد؟
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: برداشتن اسکلرز قابل پیش بینی و با عمل جراحی امکان پذیر است. 
 
***davood:
 
سلام من گوشمو هشت سال پيش عمل كردم و پرده و استخوانچه چسر را برداشتن الان گوشم شنوايي ندارد ايا امكان ترميم هست كه شنوايي برگردد؟
  
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: در صورتیکه دچار عفونت کلستاتوم بوده‌اید ناچار جراح برای پیشگیری از عفونت به مغز این عمل را انجام داده ولی شنوایی برنمی‌گردد باید از وسایل کمک شنوایی استفاده شود. 
 
***حجت:
 
 باسلام جوانی 31 ساله هستم که سالهاست از گرفتگی بینی (گاهی وقتها از سمت راست و گاهی وقتها از سمت چپ و در بعضی مواقع از دو طرف) رنج میبرم 2 سال پیش به یک دکتر متخصص مراجعه کردم وي علت را انحراف بینی تشخیص و برای درمان عمل جراحی که توسط خود ایشان انجام شد ولی بهبودی حاصل نشد در مراجعه بعدی علت را آلرژی تشخیص دادند درحالی که گرفتگی بینی اینجانب همیشگی و مربوط به فصل خاصی نمی باشد لطفا" من را راهنمایی کنید. باتشکر
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی:  به نظر می‌آید دچار افزایش واکنش شاخکهای بینی به آلاینده‌های روی شاخک بینی باشند درمانهای دارویی دوره‌ای به شکل موضعی و خوراکی در بسیاری از افراد نشانه‌های گرفتگی را کاهش می‌دهد. 
 
***رضا:
 
می خواستم بدونم آیا سینوزیت باعث تشدید بیماری مینیر می شود یا نه؟
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی:  خیر مگر سینوزیت شدید باشد که راه بینی و گوش را مسدود کند. 
 
***افشار:
 
با سلام من 40 سال دارم و قاري قرآن هستم مدت 3 سال است كه به محض ارتفاع صوت دچار سوزش گلو و سرفه مي شوم علت چه مي تواند باشد؟ممنون
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: باید مورد معاینات دوره‌ای قرار بگیرید و در عین حال توصیه می‌کنم در صورت امکان با پزشک صحبت کنید. 
 
***محمد:
 
با سلام بنده 28 ساله ام کارمند شبکه بهداشت که مدتی است در گوش سمت راستم افت شنوایی پیدا کردم که با مراجعه به پزشک و شنوایی سنجی گفت که عصب گوشم ضعیف شده و یه پزشک دیگه گفت گوشت التهاب داره بنظرتون چیکار کنم.
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: در سوالات قبلي پاسخ داده شد.
 
***مجید:
 
مدت سه سالی است که گهگاهی بعلت استرس یاخستگی رنگ گوشهام بشدت سرخ میشه حتی دمای آن خیلی بالا میره به پزشک مراجعه کردم گفت مشکلی نداره لطفاراهنمایی کنید باتشکر
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: این سوال مربوط به گوش و حلق وبینی نیست اما نگرانی وجود ندارد. 
 
***علی نوروزی:
 
 با سلام خدمت شما و متخصیص گوش چند سال پپیش پرده صماخ گوشم به علت عفونت پاره شده بود و با درمان ترمیم شده است اما من نمی توانم بدون اینکه پنبه درون گوشم بزارم برم بیرون چون با حرکت خودم باد به گوشم میخوره و خیلی احساس درد و بیتابی میکنم .حتی یکی از فوق تخصصهای عزیز انرا از انحراف صفحه بینی من تشخیص دادند و گفتند باید مراقب باشی تا آب و فشار به پرده گوشت نیاید.حالا میخوام بدونم راهی برای درمان این عارضه وجود دارد.باتشکر
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: اگر پارگی تا 6 ماه جوش نخورد بهتر است عمل ترمیم دوباره شود تا از ورود عفونت به گوش میانی جلوگیری شود. 
 
***ناشناس:
 
 سلام و ممنون مخاط حلق و بینی من زیاد ترشح می شود بدون اینکه بیماری خاصی داشته باشم از داروی لیتوزین هم یک دوره استفاده کردم ولی بعد از اتمام دارو دوباره برگشت شد.
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی:  اگر ترشح پشت حلق دارد ولی مشکل دیگری ندارد جای نگرانی نیست می‌تواند به جای مصرف دارو شستشو با محلول‌های نمکی و بخور دادن علائم را تسکین دهد. 
 
***ناشناس:
 
سلام ته حلق و گوش من دچار خارش می شود اکثراً صبح ها بیماری خاصی ندارم.با تشکر
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: این خارش در اثر آلرژی و حساسیت است و درصورتیکه این مسئله آزار دهنده است با داروهای ساده قابل دفع است. 
 
*** solmaz: 
 
باسلام.علت گرفتگی عضلات صورت چیست؟چندسالی است که ازاین بیماری رنج میبرم بطوری که درطرف چپ صورتم کاملا مشهوداست که ازفشار زیاد به دندانهایم دندانهای فک بالا ازسمت چپ به بالا فشرده شده است.وفک سمت چپم به حدکافی بازنمی شود راه درمان آن چیست؟باتشکر
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی:  این مسئله علل مختلفی دارد که بعضی در حیطه‌ی گوش و حلق و بینی است و بعضی به مغز و اعصاب مربوط می‌شود پس باید به پزشک مراجعه شود. 
 
***Marzyeh:
 
دختری 19 ساله هستم. و طرف چپ بینیم کمی انحراف دارد و فقط زمانی که سرما خوردگیهای شدید میگیرم کمی در تنفس برایم مشکل ساز است و دیگه باهاش مشکلی ندارم چون انحراف زیادی نیست و در صورتم هم پیدا نیست . ایا به نظر شما باید عمل کنم؟ ایا در اینده برام مشکلی پیش میاد؟ 
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: این مسئله را باید چک کنند که آیا شبها هنگام خواب دهانش باز است یا نه. اگر باز باشد و از بینی نتواند نفس بکشد این انحراف را باید عمل کند. 
 
***یعقوب: 
 
ببخشید بنده 32سالم که بصورت مادرزادی حس بویایی ندارم واصلا هیچ بویی را از هم تشخیص نمی دهم تابه حال هم به دکتر در این مورد مراجعه نکردم می خواستم بدونم علتش چی میتونه باشه وچکارکنم؟
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: در سوالات قبلي پاسخ داده شد.
 
***سعید مسافر:
 
باسلام خدمت عوامل وآقای دکتر!من1ماه دیگه وارد23سال میشم میخواستم بدونم بینی من هردو راهش بیشتر وقتها بازهست برای تنفس ولی گاهی اوقات در روز سمت راست باز و سمت چپ بسته و یا برعکس شب ها هم موقع خواب با بینی نفس میکشم میخواستم بدونم دلیل بسته بودن بینی من دربیشتر اوقات چیست باتشکر
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: دلایل بسته بودن بینی بسیار متعدد است ولی شایعترین دلایل آن: آلرژی، انحراف تیغه‌ی بینی و سینوزیت مزمن است. 
 
***محمد:
 
با سلام من خلط داخل گلو دارم وحتی بعد از آب یا مایعات خوردن در داخل گلویم خلط زیادی به وجود می آید وگاهی اوقات مایع داخل گلویم کدر یا سیاه است یا بی رنگ وچسب ناک است واین موضوعی شده که غذا می خورم خرده های غذا داخل گلویم می ماند واین دلیل بر بوی بد دهان همیشگی ام است زیرا به متخصص معده رجوع کردم برای بوی دهانم گفت مشکل از معده ات نیست وصبح ها گلویم کاملا"خشک وبی خلط احساس میکنم ولی بوی دهانم شدید می آید ودر ضمن خیلی آنتی بیوتیک مصرف کرده ام ولی اثری نداشته است؟ باتشکر . اگر میشود جوابم را به آدرس ایمیلم بفرستید.
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: باید علت یابی شود گاهی بوی دهان تنفس دهانی هنگام خواب است یا مشکلات لثه و دندانهاست یا به علت لوزه‌هایی است که حالت حفره‌ای دارند و غذا در این حفره‌ها باقی می‌ماند و بوی بد ایجاد می‌کند. 
 
***علی: 
 
 من دراربعين حسيني رفتم به كربلا سرما خوردم به پزشكم مراجعه نكردم تا حالا سينه ام خلط غليظي داره و همش بايد سينه ام را صاف كنم گاهي هركاري ميكنم صاف نميشه بايد چكاركنم چي مصرف كنم ممنونم از لطف شما.
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: تا چند ماهی باید بخور استفاده کنند تا ترشحات روان‌تر شوند اما اگر بعد از چند ماه ادامه داشت باید معاینه شوند. 
 
***اسکندر: 
 
 41 ساله هستم تا یکسال پیش گوشهام خیلی حساس بودن درمیان خانواده به گوش تیزی معروف بودم ولی اخیرا هرچند که شنوایم کم نشده ولی احساس میکنم صداها را قاطی میکنم یعنی اصوات مبهم هستن نمیدونم چطوری بگم انگار نمیتونم مجزاشان کنم و تشخیص بدم طرف مقابلم چی میگه یعنی واضح نیست.
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: باید تستهای شنوایی انجام بشود تا براساس آن نوع کم شنوایی بررسی شود. 
 
***سینا:
 
من وقتي سمت راست گوشم ميخوابم احساس ميكنم يه چيزي جلوشو ميگيره ميخواستم بدونم علتش چيه... باتشكر از اين كه جواب سوالمو دادين؟
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: ممکن است از جرم داخل گوش باشد. 
 
***قاسمی:
 
سلام حدود پانزده سال است که دچار گرفتگی بینی می شوم دکترهای زیادی رفته ام هرکدام از انها نظرهای مختلفی دارند اخیرا دکتر آلرژی رفته ام و قرصهای ضد حساسیت مصرف کردم خوب نشدم ضمنا دوسال است که موقع خواب گوش سمت چپم درد می کند به توصیه دکتر گوش وحلق وبینی دندان عقلم راکشیدم ولی خوب نشده ام لطفا کمکم 
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی:  گرفتگی بینی به مدت طولانی باید بررسی شود چون اگر تنفس دهانی درمان نشود بخصوص در سنهای بالاتر مشکلاتی را برای سلامت ایجاد می‌کند باید به پزشک مراجعه شود تا درمان شروع شود. 
 
***سعیدی:
 
سلام. حدوداً بیست سالی هست کنار زبانم یک زائده زگیلی در آمده .اندازه اش تقریباً یک نخود است و هیچ گونه درد ی ندارد. و تا کنون هیچ مشکلی برایم بوجود نیاورده. می خواستم ببینم که این زائده یا زگیل چیه؟ علتش چیه؟ اگر عمل کنم مشکلی نداره؟با تشکر
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: اگر در این مدت طولانی تغییر نکرده جای نگرانی نیست اگر تخلیه شود مشکلی بوجود نمی‌آورد. 
 
***مسعود حسینی:
 
من هشت سال است که به سینوزیت مزمن مبتلا هستم علائمی از جمله گرفتگی شدید بینی و ترشحات زرد رنگ با قوام سفت دارم تمام سینوسهای من در عکس سی تی اسکن درگیر نشان داده شده تمام دوره های آنتی بیوتیک مختلف رو زیر نظر پزشکای مختلف مصرف کردم ولی جواب نگرفتم شما لطف کنید به ما بگید تکلیف ما چیه ممنون میشم.
 
پاسخ از: دکتر محمدرضا عمرانی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی: ما برای درمان سینوزیت باید نوع آن را مشخص کنیم زیرا سینوزیت انواع زیادی دارد این فرد ابتدا باید معاینه‌ی سینوسها را انجام دهد.
 
انتهای پیام/
 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳۵۸
در انتظار بررسی: ۰
سکینه تنها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
سلام درسوراخ گوشم گوشت اضافه درآمده نه بار جراحی کردن برداشته اند دوباره بزرگ شده به کدام دکتر مراجعه کنم از تبریز هستم
مهناز
|
Denmark
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
سلام حدود هفت سال است صداي نفس در گوشم ميشنوم، علتش چي ميتونه باشه؟
Ava
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
سلام من پسری 5ساله دارم که به مهد کودک میرود،چند روزیست که متوجه شدم بعضی حرفا رو نمیشنوه بردمش شنوایی سنجی معلوم شد سی تا چهل درصد از صدارو نمیشنوه
توی این مدت هم یکسره سرما خورده بوده البته یک روز اومد وگفت که سرم توی مهدکودک خورده به در
ولی من دقیقا یادم نیست که بعداز اون دچار افت شنوایی شده یا قبل از اون.
در ضمن یک شب هم گریه کرد و تب داشت و گفت گوشم درد میکنه
حالا دلیلش شما فکر میکنید از عفونت گوش هست یا ضربه به سر؟
ضیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
سلام من گوشام تو ماشین باد گرفت رفتم دکتر قطره داد ریختم صبح بلند شدم ک گوشم خونی شده دوباره دکتر رفتم گفت سوراخ شده باید بری متخصص جراحی کند. و یکی از گوشام حدود۷ ساله که پرده اش پاره شده ایا برا جراحی این گوشم دیر شده یاخیر؟و یکی دیگه اش هم یبار سوراخ شده بود و خود به خود خوب شد و الانم که سوراخ شده ممکن هست دوباره خود به خود خوب شه یاخیر؟ لطفا ی راه حل نشون بدید خیلی رنج میبرم ازین وظعیت خیلی ممنون ضیاء ۱۹ سالمه
...
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
سلام خسته نباشین من دانش آموزم و کلاس فوق العاده پرسروصدایی دارم چندروزپیش براثریه جیغ بلندازیکی ازهمکلاسیا گوش راستم یکدفعه لرزید وازاون روزبه بعد احساس میکنم گوش راستم دچارکم شنوایی شدم نوبت دکتر گرفتم اما خیلی حساس شدم لطفا کمکم کنین چیکارکنم؟
ارین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
سلام من پسرم پنج سالش هست و مدتی میگفت گوشم درد میکنه تا اینکه چند وقت پیش بردمش دکتر گفت عفونت شدید پشت پرده جمع شده بهش دارو دادن با قطره بهتر شدن...ولی بعداز یک هفته گوش دیگری به درد اومده لطفا راهنمایی کنید
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
سلام من ۲۴سالمه مدتی مشکل فک دارم گوش وگلوسمت چپم دردمیگیره وقتی خیلی بازمیمونه مثل دندانپزشکی دهنم قفل میکنه وبه سختی بازمیشه ایااحتیاج به جراحیست
نیوشا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۶
سلام.من۷ماه پیش رفتم شنوایی سنجی گفت عصب گوشت ضعیف شده۲۶سالمه.از وقتی از،مطب زدم بیرون هر دو گوشم به صورت شدید وز وز میکنن.رفتم دکتر هم فایده نداشته گوشم عفونت بیرونی نداره.وقتی از،حمام بیرون میام صداش بدتر میشه.وقتی غڋای تند هم میخورم سوزش شدیدی از گوش به سمت حلق حس میکنم.لطفا کمکم کنید
هانیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
سلام و احترام خدمت آقای دکتر می خواستم بگم من گوشم تازگیا با صدای بلند زود درد میگیره بعضی وقت ها که آب دهانم رو قورت میدم صدای تق تق تو گوش هام می شنوم و بعضی وقت ها هم سنگین میشه تا حالا دوبار هم دکتر رفتم نوار گوش هم گرفتم نوار گوش هام هم چیز خاصی نشون نداد و دکترا گفتن به صدا حساسه اما تازگیا جرم هم از تو گوشم در میاد ممنون میشم جوابمو بدین
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۴
سلام دختر 8 سالشه 2سال پیش لوزه عمل کرده .از پارسال هر موقع سرما میخوره تو خواب همیشه بلند میشه و احساس خفگی میکنه . لطفا راهنمایی کنید .شده مثل موقعی. ه هنوز عمل نکرده بود.
Raha
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
سلام
من شنوایی عادی دارم ولی بعضی از صداهارو نمیشنوم
و امروز درحال ظرف شستن یه لیوان از بالا ب داخل سینک افتاد و دو گوش های من انگار هوا داره داخلش و یکم درد گرفته انگار کم میشنوم
چیکار کنم ؟،؟؟؟
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
سلام
دوست من به شوخی فندک رو درون گوش من گرفت و حرارتش باعث ایجاد ناراحتی(گرفتگی...کیپ شدن) درگوش من شده
ایا از حرارت اینجور شده و یا علت دیگری دارد؟
حرارت به گوش(میزان شنوایی) آسیب میزند؟
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
سلام گوشم عفونت کرده بود رفتم دکتر قطره بهم داد حالا قطره که داخل گوشم می ریزم قطره میاد داخل دهانم علتش چی ه
پزده گوشم پاره شده یا نه
داوود نوری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
با سلام من جدیدا نیم ساعت که راه میرم خسته و تعادلم به هم میریزه تلبته پرده های گوشم پاره است ام ار ای از مغزم کردم مسگلی نداشم عدم تعادل مربوط به چی میتونه باشه خیلی ممنون
نیوشا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
سلام در گوش من آب است و وقتی آن حرکت میکند سر گیجی میشوم لطفا نظر بدهید
شایان.ک..........
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
سلام من یه مشکلی دارم،اگه بم جواب و راه حل رو بدین خیلی ممنون میشم،
راستش من گوشام یکم بزرگ هستند و همش باعث میشه مسخره بشم،و هم باعث زشت شدن صورتم میشه، میشه یه راه حلی بم بگید که کوچک بشوند بدون استفاده از جراحی و عمل. لطفا، ممنون
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۸
با سلام و خسته نباشید
من گوش سمت راستم پرده اش سوراخ شده و همش جرم ازش میاد بیرون و شنوایشم خیلی خیلی کم میشنوم گوشم سمت چپم در حد متوسط ازش میشنوم به نظرتون چیکار کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
سلاایادانه درپشت گوش که یکم به طرف سرهست ودردمکنه نشانه چیست
بهاره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
من سه روزه گوش سمت چپم اب رفته وداخل سرم صدای خیلی بدی داره واصلاقطع نمیشه خیلی اذیت میشم چیکاربایدبکنم بنظرتون
احمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
سلام
گوش سمت چپ من گاهی اوقات میگیره و وقتی حرف میزنم صدا توی سرم میپیچه باید چیکار کنم؟؟
الهام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
سلام چند روزی هست وقتی شبها میخوابم آب از یکی از گوش هایم میاید و نمیشنوم علت چیست؟ چیکارکنم دیگه آب نیاد؟
غلامرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
سلام مشکلی که من دارم اینه که باد پنکه مستقیم میره داخل گوشم جوری که صدای باد داخل گوشم شنیده میشه باید همیشه از پنبه استفاده کنم .علتش میتونه چی باشه??
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
سلام من تا شبا سرم و رو بالشت میزارم انگار پشت پرده گوشم کرم داره تکون میخوره قبلا گوشم و با آب میشستم حتی با آب چاه ممکن توی گوشم کرم رشد کرده باشه؟
ساناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
سلام و خسته نباشید من حدودا بیست روز پیش دچار کری ناگهانی شدم و دکتر برا گوشم امپول تزریق کرد ۶ تا و قرص میخواستم ببینم چقدر از شنواییم برمیگرده و چه مدت وزوز از گوشم میره و ایا خوب میشه ؟ ممنونم
بصیرکر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
سلام اقای دکتر هر وقت بینی را میگیرم گوش چپ صدای خواصی میده نگرانم مشکل از چیست
نعمت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
سلام و خسته نباشید .بنده به مداحی علاقه دارم و برا اموزش کلاس مداحی رفتم خواستم بپرسم دارویی هست یا از نظر پزشکی امکان اصلاح صدا یا مثلا تار های صوتی هستش که نتیجه اش زیبایی یکنواختی باز شدن صدا بشه ؟ ممنون و سپاسگزار
شارا
|
United States
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
من موقع خواب گوشی که روی بالش قرار داره به شدت درد میگیره، گاهی درد سبکتر درد گوشم هم وقتی پیش میاد که مدت زیاد با تلفن حرف بزنم
اما موقع خواب دردش قابل تحمل نیست
علت این درد چیه؟
سمیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
سلام من چند ماه پیش گوشم درد می کردرفتم پیش دکتر گفتن باید جرم گیری بشه جرم دارد جرم گیری کردم ولی الان سرم روی بالش مزارم گوشم درد میکند وهمین تور دندانم دیگه دیوانم کرده ولی همین که پامیشم خوب میشه ممنون میشم کمکم کنید
سمیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
سلام من چند ماه پیش گوشم درد می کردرفتم دکتر گفتن باید جرم گیری بشه گوشم جرم گیری کردم ولی الان همین که سرم رو بالش مزارم گوش چپم درد نکنه وهمین تور دندانم ممنون میشم کمک کنید
مریم
|
Romania
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
سلام روزتون به خیر پسر من پنج سالشه عمل جراحی گوش ولوزه داشته الان بعد از پنج ماه الان از گوشش آب و خون رقیق میاد و گاهی از درد گوش شکایت میکنه چیکار کنم نگرانشم
درین استوار
|
Georgia
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
سلام خسته نباشید من ۱ساله که حساسیت دارم و یه مدتی قطره نفازولین استفاده میکردم واسه باز شدن بینیم و الان هر روز صبح بیدار میشم احساس میکنم یه چیزی تو بینیم هست شدیدا میخاره و ۲ماهه من هر روز سرفه ناشی از خلط دارم که انتی بیوتیک و قرص ضد الرژی استفاده میکنم فایده نداره و نمیدونم به چی حساسیت دارم
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
سلام
حدود یکسال وقتی گریه میکنم گوش هام خیس میشن
علت چیه و آیا نیاز هست برم پیش دکتر ؟؟؟
با تشکر فراوان
شهرام
|
Netherlands
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
علت اینکه وقتی دندونام رو فشار میدم گوشم درد میکنه چیست؟
zahra
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
سلام
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
سلام یه سوال داشتم بخاطر زائده گوش چندساله ک دارم گوشمو عمل میکنم هروقتم ک عمل میکنم بازم برمیگرده میشه کمکم کنید ممنون
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
سلام آقای دکتر .من یه مشکلی دارم شب ها وقتی زیاد حرف میزنم گلوم درد میگیره احساس میکنم یه توده چربی گلوم رو میگیره.صدام دچار گرفتگی میشه .من مشکلم چیه ؟؟؟؟ خواهش میکنم لطفا جوابم رو بدید.ممنون
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
سلام گوش چپم دچار عفونت شده رفتم دکتر قطره داده که برا شستشو اماده بشه ولی گفت گوش راستم مشکلی نداره الان بعد ۲روز استفاده از قطره به شدت گوش راستم خارش گرفت علتش چیه؟ مرسی
محمد حسین
|
France
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
سلام من 16 سالمه هر وقت ورزش میکنم یا هنکام کار های فنی که دارم چیزی را با زور بلند می کنم گوش هایم گرفته میشود و کپ می کند
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
سلام من چند وقتی هست یعنی چهار پنج ماه داخل بینیم خشکی میکنه هرچیم دکتر میرم میگن چیزی نیست پماد میدن میگن چرب کن ولی خوب نمیشه دوباره پیدا میشه کلافه شدم اگر کسی چیزی میدونه کمک کنه به نظرم بیرون میرم میام خونه بیشتر میشه
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
سلام من چند وقتی هست یعنی چهار پنج ماه داخل بینیم خشکی میکنه هرچیم دکتر میرم میگن چیزی نیست پماد میدن میگن چرب کن ولی خوب نمیشه دوباره پیدا میشه کلافه شدم اگر کسی چیزی میدونه کمک کنه به نظرم بیرون میرم میام خونه بیشتر میشه
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
سلام خسته نباشید میخواستم با گوش پاکن دماغم رو تمیز کنم پنبه اش در میاد حواسم نبود به داخل مجرای دماغم میره آیا بیرون نیاد مشکلی ایجاد میشه .یا باید از دماغم بیرون بیارمش. دید هم نداره. چون بردم داخل چرخوندم رفت داخل چکار باید کنم.لطفا راهنمایی کنید منو.باتشکر
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
سلام خسته نباشید میخواستم با گوش پاکن دماغم رو تمیز کنم پنبه اش در میاد حواسم نبود به داخل مجرای دماغم میره آیا بیرون نیاد مشکلی ایجاد میشه .یا باید از دماغم بیرون بیارمش. دید هم نداره. چون بردم داخل چرخوندم رفت داخل چکار باید کنم.لطفا راهنمایی کنید منو.باتشکر
Atiyeh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
سلام من ۳۴سالمه ..از ۱۱سالکی متوجه شدم گوش سمت راستم نمیشنوه رفتم دکتر گفتن عصب سمت راستت از بین رفته به علت اوریان از بچگی گرفتی ...الان خیلی اذیت میشم سرما میخورم شدت ازارم خیلی بالاست ..نمیدونم چکار کنم دارم روانی میشم ...اعصابم بهم ریخت ..میشه راهنمایی کنید
اصغر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
سلام خسته نباشید دو ماه پیش چند قطره اب سیر و روغن زیتون ریختم گوشم الان گوشم درد میکنه نمی تونم غذا بخورم لطفا راهنمایی کنید
زری
|
Germany
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
سلام منم گوش بسته میشه طوری که هیچی نمیشنوم و وقتی میرم حمام بیشترم با آب بستع میشه طوری که می‌خوام گریه کنم چیکار باید کنم
Minaa
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
من گوشم عفونت کرده بود و درد شدید داشتم رفتم دکتر قطره بهم دادن و بعد از یک هفته گوش دردم خوب شده و فقط یکی از گوشام کیپ هستش علتش چیه؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
سلام من حدودا ده روز کمتره که عمل بینی انجام دادم ،،و فیتیله هارو کشیدم ولی اسپره ای که دکتر دادو داشتم داخل بینی اسپره میکردم که ضربه خیلی محکمی خورد به نظرتون مشکلی پیش میاد ؟
حسيني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
سلام من بعضي وقتا اينجوري ميشم كه نفس ميكشم حس ميكنم نفسام از گوشام مياد بيرون يا حرف ميزنم فك ميكنم تو مغزم دارم صحبت ميكنم حرفام از گوشام مياد بيرون صدا علتش چيه راهنمايي كنيد ممنون
امين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
سلام

چند وقتي سرگيجه دارم و پشت گوشهام هم بعضي مواقع درد ميكنه و موقع خوردن اب احساس ميكنم يه چيزي تو گوشم بهم ميچسبه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۳
یه چند سالی میشه که گودی زیر گوشم را فشار آرام هم می دهم به شدت درد می گیرد ممنون می شم اگه یگید
امیر حسین
|
Netherlands
|
۰۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۳
سلام آقای دکتر خسته نباشین
بهاره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۸
باسلام و احترام : حدود دوماه پیش کنارلوزه چپم یک چرک سفیدزد رفتم دکترگفت حساسیت هست قرص خوردم خوب شدم اما دوهفته بعدش زبانم دردگرفت اما با داروهای گیاهی خوب شدم دوباره حدودسه هفته بعدش لوزه راستم انقددردگرفت که سرم رو اگرپایین می آوردم نمیتونستم نفس بکشم حتی نمازهایم رو نشسته خوندم الان پنج روزهست ک گلودرد دارم دوتا لوزه هام چرک سفیدزدن چرا اینطورمیشم؟ بیشترمواقع صبح ها ک ازخواب بیدارمیشدم قبل ازاین گلودردهایم ، گلودردی رو داشتم اما خوب میشدم . معلم هم هستم علتش از این نیست؟ ک خیلی برای بچه ها حرف میزنم؟ باتشکرازشما.
محمدصالح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
سلام. چند وقتی هست که وقتی لپ سمت چپم را باد میکنم از داخل گوشم صدای آب میاد. البته خیلی داخل. انگار نزدیک پرده.. لطفا بگید مشکلم چیه تا به پزشک مراجعه کنم.
مهری
|
Netherlands
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
با سلام یک. هفته است توگوشم اینگار ی گردو هست هم درد دارم. با صدا اذیت میشم هر هشت ساعت آموکسی کلاو پنصد میخورم آمپول حساسیت. هم زدم شستشو هم کردم اما اصلا بهتر نیستم خواهش میکنم منو راهنمایی کنید چکار کنم
علی رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۱
سلام چند روزیه صدا تو گوشم میپیچه یعنی وقتی کسی صحبت میکنه گوش چپم صدا میپیچه علت چیه؟
خُرم بانو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
باسلام و خسته نباشید
من وقتی ۹ سالم بود همزمان هم لوزه هامو عمل کردم هم گوشم رو چون سطح شنواییم پایین بود اونجوری که مامانم میگفت تویه گوشم لوله کرده بودند که میبایست بعد دوسال خودش میوفتاد اما مجدا عمل سرپایی انجام دادم تا لوله ها رو بردارم.


ولی الان ۲۰ سالم شده ناخداگاه دوباره سطح شنواییم ضعیف شده نه گوش درد دارم نه خارش و نه حتی صدای ویز یا زنگ احساس میکنم
بنظر شما باید چیکار کنم آیا گوشم جرم گرفته با شست و شوی مشکل حل میشه
چه راهکاری پیشنهاد میدین؟؟
این موضوع خیلی آزارم میده چون واقعا تو شنیدن دچار مختل شدم
مونا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
سلام ، من زمانی که در حال فعالیتم یا اینکه راه میرم دچار آبریزش شدید بینی میشم و همیشه باید دستمال به دست باشم
آبریزش بینیم واقعا کلافم کرده، علت چی میتونه باشه و راه درمانش چیه؟
مهدیه
|
Japan
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۶
سلام دوستان وقت بخیر
من چند وقته وقتی از خواب بیدار میشم پشت سرم بد جور درد میکنه بین گوشهام انگار یکی با چوبی چیزی زده باشه جوری که نمیتونم حتی دست بزنم
اگه چیزی میدونین بگین دکتر هم رفتم چیزی نگفت
Benyamin
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۴
من وقتی بینیم رو میگیرم گاهی اوقات بینیم خون میاد فقط از سمت راستش ۲ سال هم است اینجوری شدم علتش چیست
نسترن
|
United Kingdom
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
با سلام. خواهرم چیزی مثل رگ به طول 20 تا 30 سانت از داخل گلوش بیرون اومد و خلی ترسیده. خودش میگه چیزی که به این شکل باشه نخوردم و احتمالا این از بدن خودش جدا شده. میشه راهنمایی کنید. ممنون
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۲
با سلام...هر چند وقت یکبار یک موی سفید داخل سوراخ گوش راستم رشد میکنه کمی هم سخت میشه در اوردش ....ایا این مسئله طبیعی هستش؟
س
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۹
سلام خسته نباشید مادرم یه ماه تیروئید عمل کرده و کامل برداشته ولی نمیتونه حرف بزنه جراحش گفته برو دکتر گوش حلق بینی، خواستم بدونم چه مدت طول میکشه تا صداش خوب شه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
سلام مادرمن هم عینامشکل مامان شما راداشته بعد ۳سال مشکل رفع شد بوون نیاز به دکتر
فائزه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
باسلام
گوشم صدا میده ینی احساس میکنم چیزی هس توش . علتش چیه ؟؟
حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
باعرض سلام خدمت دکتر من عمل لوزه انجام دادم تا چن روز جای لوزه ها زخم است
حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
باعرض سلام خدمت دکتر من عمل لوزه انجام دادم تا چن روز جای لوزه ها زخم است
درسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۹
من گوشم یه چیزهای سفیدرنگ که تکه ای جدامیشه میزنه وهرروزپاک میکنم وحمام میرم امابازم این جرمارومیگیره!!چه بیماری هست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
سلام من خانم ۴۰ ساله هستم گوشم صدا ی کوف کوف میدهد پیشه هر دکتری رفتم خوب نمیشه الان چند روزیه که هر دو طرف عزیتم میکنه باید کجا برم پیشه چه دکتری برم وقتی سکوت هست بهترم لطفا
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
سلام من چند سالی میشه گوش سمت چپ صدای وز وز میشنوم دکتر گفت اعصاب گوشت ضعیف شده. گوش سمت چپم ضعیف میشنوه با موبایل صحبت میکنم چیزی متوجه نمیشم. هر ۲ گوشم هر روز ترشح شدید میکنه ترشح گوش سمت چپ خیسه و رطوبت داره ولی سمت راست کاملا خشک و پودر شده اگه امکانش هست بگید چی هستش و درمانش چیه
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
سلام من چند سالی میشه گوش سمت چپ صدای وز وز میشنوم دکتر گفت اعصاب گوشت ضعیف شده. گوش سمت چپم ضعیف میشنوه با موبایل صحبت میکنم چیزی متوجه نمیشم. هر ۲ گوشم هر روز ترشح شدید میکنه ترشح گوش سمت چپ خیسه و رطوبت داره ولی سمت راست کاملا خشک و پودر شده اگه امکانش هست بگید چی هستش و درمانش چیه
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
سلام من چند سالی میشه گوش سمت چپ صدای وز وز میشنوم دکتر گفت اعصاب گوشت ضعیف شده. گوش سمت چپم ضعیف میشنوه با موبایل صحبت میکنم چیزی متوجه نمیشم. هر ۲ گوشم هر روز ترشح شدید میکنه ترشح گوش سمت چپ خیسه و رطوبت داره ولی سمت راست کاملا خشک و پودر شده اگه امکانش هست بگید چی هستش و درمانش چیه
امین الله رحیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۶
من یک ماه میشود سینوزیت دارم
اریا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۵
سلام وقت بخیر گوش سمت راست من از گوش سمت چپم شنوایی قویتری داره و گوش سمت چپ حالت طبیعی داره . ولی صدایی که بلند باشه گوش سمت راستم اذیت میشه و بشدت عصبی و حتی بعضی مواقع کار به درگیری کشیده میشه ولی همون صدا که در حد متوسط پخش بشه اذیتم نمیکنه؟ به دکتر گوش رفتم جهت سنجش شنوایی که پس از تست شنوایی به من گفته شد گوش شما بسیار تیز است یعنی قدرت شنوایی بالایی دارید گوش رو هم معاینه کردن مشکلی نداشت لطفا کمکم کنید چون تو هیچ عروسی و مهمانی و جشنی نمیتونم شرکت کنم الان کلا تو فضای خلوت فقط راحت هستم
بهاره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
سلام وقت بخیر من حدود ۳سال و شایدم بیشتر دچار بو بد دهان شدم و حدس میزنم بعد عمل بینیم مشکل دار شدم دکتر هم رفتم قرص های که مربوط به رفلاکس معده بود استفاده کردم یه مدتی هم خوب میشد اما باز بر میگرده صبح بیدار میشم دهنم تلخ نیست و فقط ته حلقم حس میکنم مخاط هستش چون هنگام اب دهن قورت دادن حس میکنم و کمی هم سخته برام لطفا راهنماییم کنید واقعا سخته برام چندتا دکتر هم رفتم جواب قطعی نگرفتم .اندوسکوپی نکردم آزمایش میکروب معده هم انجام دادم مشکلی نداشتم .
نرگس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
سلام خسته نباشید...من دو روزه گوش چپم شدید درد میکنه کلافه م کرده شبا نمیتونم بخوابم...قبلش فکر میکردم دندونمه ولی متوجه شدم گوشمه...اخرین بار هندفری گذاشتم گوشم بعدش درد میکنه شدید..توروخدا راهنماییم کنید دیونه شدم از دردش زده به سر و چشم چپم
نرگس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
سلام خسته نباشید...من دو روزه گوش چپم شدید درد میکنه کلافه م کرده شبا نمیتونم بخوابم...قبلش فکر میکردم دندونمه ولی متوجه شدم گوشمه...اخرین بار هندفری گذاشتم گوشم بعدش درد میکنه شدید..توروخدا راهنماییم کنید دیونه شدم از دردش زده به سر و چشم چپم
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
داخل گوشم اب رفته ،همه كار كردم ولي در نمياد ميشه راهنمايي كنيد
دانیال
|
Germany
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۷
سلام خسته نباشید یکی از گوش هام مادر زادی ناقص هست و یکی ش سالم اما سوراخ ش کوچیک هست و یک مشکل دیگه شنوای هم کم هست مخاستم از سمعک استفاده کنم اما سمعک جا نمیشه تو سوراخ گوشم باید چکار کنم سه بار هم عمل کردم او گوش سالم رو که سوراخ شو بزرگ کردن اما به مرور زمان دوباره گوشت سبز کرد چاره کار چی هست به خدا خسته شدم از این زندگی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
سلام
گوشم چندروزپیش عفونت کرده بود رفتم دکتر
دونوع قطره داده وقتی قطره را میریزم گوشم
ته گلوم بعدمزه میشه ازهمان قطره میاد به گلوم
می خواستم ببینم نظرآقای دکترچه هست
آیا این طبیعی هست یا من مشگل دارم
ساناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
سلام خسته نباشید من یک هفته ست گوش راستم کپ کرده صدا خیلی ضعیف میشنوم باهاش ، دکتر عمومی رفتم ی قرص با ی قطره داد گفت گوشت مشکلی نداره ی مجرا داخل حلقت نیمه بسته شده چیکارکنم گوشم باز نمیشه هنوز کپه ؟؟؟؟؟؟؟
آذین
|
Turkey
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
با عرض سلام و خسته نباشید.راستیتش من گوشم مشکل نداره.ولی امروز چند دفعه خواستم خمیازه بکشم گوشم درد میگرفت.علتش چیه؟
ناشناس
|
Turkey
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۵
با سلام بنده از داخل گوشم آب به گلوم وارد میشه.دلیلش چی میتونه باشه
محمد فراهانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۵
سلام
ببخشید چند وقتیه همش وقتی سرمو یکم بالا میگیرم یا روی بالش میزارم،محتویات داخل دماغم به حلقم میاد
چه کاری باید انجام بدم؟داروی گیاهی برای رفعش هست؟
السا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
سلام من چند وقته پشت سرم تو کلم درد میکنه بعد صب ک بیدار شدم دیدم تو گوشم خون خشک شده
چرا اینجوری شدم لطفا جواب بدید؟
سوگند توانا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
سلام من چند ساعتی میشه که حس میکنم یه حیوون یا حشری و کلا یک موجود زنده ای تو گوشم تکون میخوره(هیچ حیوونی تو گوشم نرفته) ولی هرچی بقیه توی گوشم رو نگاه میکنن چیزی نمیبینن میخواستم بدونم ایا امکانش هست که حشره ای توی گوش ادم بوجود بیاد؟یا از عفونت حیوونی بوجود بیاد؟
Hamid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
سلام .هنکامی که سمت چپ میخوابم گوش چپم تا چن دقیقه نمی شنوه و بعدا خوب میشه...میشه بگین چیکار کنم اعصابمو خرد کرده
مينو
|
Germany
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۸
سلام اقاي دكتر
يه مدته توي گوشم صداي هوهو ميشنوم،وقتي سرمو روي بالشت ميزارم يا به خالت سجده ميرم توي پيشونيم ته بينيم يه چيزي مثل حباب ميتركه.
عكس از سينوسام انداختم و هيچ ترشحي نشان داد و گفت سينوس هام خاليه.بايد چيكار كنم ؟مشكل از كجاس ؟دكتر چي برم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۸
سلام.ساعت 4 بود ازبیر
ون برگشتم خونه میخواستم بخوابم یهویی خون اومد انگار شیرو ی لحظه باز کردند وبستند ازچی میتونه باشه گوشمم دردنمکنه باتشکر
رعنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
سلام چندین ماه هست که مدام حس میکردم چیزی در گلوم گیر کرده اطمینان دارم که غذا یا خوراکی نیست که پیش اومده باشه در گلو گیر کنه ولی واقعا اذیتم شدیدا عصبی شدم از این بابت لطفا راهنمایی کنید.ممنون
صادق حیدری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۷
باسلام بنده گوش سمت چپم عفونت گرفته یکسال است خوب نشده وچرک زردرنگی ازان خارج میشودراه حل چیست ممنون
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۶
سلام آقای دکتر من چند سال پیش گوشم عفونت و پرده هاش پاره شدن و قبل از رفتن به دکتر ناخودآگاه باد انداختم تو گوشم یک لحظه یکطرف صورتم بی حس شد چند ثانیه وبعد از ترمیم پرده شنوایی گوش راستم کامل بر نگشت ایا میشه درمان کنم
نیما
|
Germany
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۳
سلام من 4 ماهی میشه با قورت دادن اب دهانم صدای تق تق میدهد.هرکاری میکنم خوب نمیشه گفتم شاید با مرور زمان درست شه ولی نشد لطفا راهنمایی کنید
مختار
|
Afghanistan
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
سوال من اینست که بعضی اوقات سینه ام درد میگیرد و و گوشم گرم میاید نمی فهمم راهنمایی
مختار
|
Afghanistan
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
سوال من اینست که بعضی اوقات سینه ام درد میگیرد و و گوشم گرم میاید نمی فهمم راهنمایی
مختار
|
Afghanistan
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
سوال من اینست که بعضی اوقات سینه ام درد میگیرد و و گوشم گرم میاید نمی فهمم راهنمایی
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
باسلام
من چند ماه پیش گوش راستم عفونت کرده بود به متخصص گوش مراجعه کردم برام دارو نوشتن خوب شد
الان بعد چند ماه دوباره همون گوشم درد میکنه گاهی درد شدید دارم وقتی دهنمو باز میکنم درد میکیره به دکتر عمومی مراجعه کردم گفتن چرک نکرده و چیزی نمیبینه
این درد از چی میتونه باشه؟ لطفا راهنمایی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۵
سلام خسته نباشین
۲۱ ساله
احساس میکنم داخل‌گوشم‌ خیسه اما نیست احساس گرما داخل گوشمم میکنم( گوش چپم ) مشکل چی میتونه باشه؟تشکر
پرنیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۱
سلام.
من مدتیه گلوم ی صدایی میده مثل قارو قور معده!!
دقیقا ته گلوم هستش و ی قووور بلند ازش بلند میشه
دامون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۳
سلام خسته نباشید...ببخشید گوش من ناخواسته همیشه سوت میکشه یعنی این صداهه همیشه هست...بعضی وقتا ک سکوت مطلق هست این صدا رو کامل میشنوم خیلی اذیتم میکنی چاره ای داره؟
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
سلام. من صدام خش داره راه حلی برای درمانش دارید؟
مليحه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
سلام ببخشيد من حدود سه هفته اس توي گلوم احساس درد دارم و اين درد ثابت نيست و روزي سه چهار بار اتفاق مي افته و بعد از چند دقيقه كوتاه خوب ميشه علتش چي ميتونه باشه ايا خطرناكه؟
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر