کد خبر: ۴۷۹۵۶۴۳
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۷
۱۸ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۷
کد خبر : ۴۷۹۵۶۴۳
گروه : سیاسی » دولت
با حضور در جمع خبرنگاران؛

وزیر کشور: شهادت یکی از 5 مرزبان ربوده‌شده را تایید نمی‌کنیم

وزیر کشور گفت: در حال حاضر چون هیچ سند و مشاهده‌ای صورت نگرفته است ما رسما نمی‌توانیم اعلام کنیم که یکی از 5 مرزبان ایرانی ربوده‌شده به شهادت رسیده است و در این راستا دولت پاکستان وظیفه دارد که پاسخگو باشد.

به گزارش خبرنگار دولت باشگاه خبرنگاران عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه اولین نشست استانداران و فرمانداران که در سال 93 در جمع خبرنگاران گفت: توقع ما این است که با توجه به این جلسه استانداران و فرمانداران که وظیفه هماهنگی را برعهده دارند برای فراهم کردن اهم موضوعات آماده باشند.
 
وی افزود: دو موضوع مهم در جلسه امروز مطرح شد که اولی بحث سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و نام‌گذاری سال جدید به نام اقتصاد مقاومتی، فرهنگ و عزم ملی و مدیریت جهادی بود.
 
رحمانی فضلی تصریح کرد: همچنین در جلسه امروز درباره هدفمندی یارانه‌ها مباحث خوبی صورت گرفت.
 
وزیر کشور اظهار داشت: ما تمام امکانات، تجهیزات و شرایط را مهیا کرده‌ایم تا ان شاءالله در هر دو مورد بتوانیم سیاست‌های اصلی سال 93 را انجام دهیم و این موضوع منجر به خروج از رکود و کاهش نرخ تورم و افزایش اشتغال شود.   
 
وی با اشاره به اینکه در جلسه امروز از معاون اول رئیس‌جمهور که نقش اصلی را در هماهنگی برنامه‌های اقتصادی دولت دارد دعوت به عمل آوردیم، تصریح کرد: معاونت اجرایی رئیس‌جمهور که مسئول اجرای هدفمندی یارانه‌ها است نیز به همراه وزیر کار در راستای بحث امنیت غذایی و اشتغال از مهمترین مهمانانی هستند که در جلسه امروز حضور دارد.   
 
رحمانی فضلی تصریح کرد: وزیر بهداشت در راستای نقش حوزه درمان در حوزه هدفمندی یارانه‌ها در جلسه امروز نیز حضور خواهد داشت.
 
وی تاکید کرد: امیدواریم با اجرای این جلسات و تبادل نظرهایی که صورت می‌گیرد مقدمات را برای یک حرکت اساسی و جهش قابل قبول در حوزه اقتصاد در سال 93 داشته باشیم.   
 
وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره اولویت اصلی این وزارتخانه در سال 93 گفت: ما امیدواریم بتوانیم تلاش خالصانه‌ای را در جهت اجرای سیاست‌هایی که مقام معظم رهبری اعلام کردند انجام دهیم.   
 
وی درباره تدابیر وزارت کشور برای روستاییان در راستای ثبت نام در هدفمندی یارانه‌ها افزود: ثبت نام به صورت اینترنتی است، همه امکانات در همه روستاها در حوزه اینترنتی فراهم است و تنها بحث پهنای باند مطرح بوده است که در نشستی که وزیر ارتباطات داشته است به ما اطمینان داده‌اند که ان شاءالله اشکالی در سیستم نخواهد بود و سیستم به طور کامل از پس ظرفیت‌ها برخواهد آمد.   
 
وی افزود: اگر مشکلی در زمینه ثبت نام پیش بیاید فرمانداران و استانداران موظف هستند که این مشکلات را حل کنند.   
 
وزیر کشور در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره تمهیدات این وزارتخانه برای جلوگیری از تکرار گروگان گیری در منطقه اظهار داشت: از نظر جغرافیایی منطقه سیستان و بلوچستان یکی از مناطق حساس و استراتژیکی است که به دلیل ناامنی در جوار مرزهای شرقی مشکلاتی در آن وجود دارد و ما با خلا امنیتی در این منطقه روبه رو هستیم.
 
وی افزود: ما امکاناتی را تجهیز کرده‌ایم و امیدواریم دیگر چنین اتفاقاتی رخ ندهد زیرا اگر این اتفاق دوباره تکرار شود از نظر بنده قابل قبول نیست.  

وزیر کشور در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران درباره واگذاری مسئولیت کنترل مرزهای استان سیستان و بلوچستان به نیروهای سپاه گفت: براساس توافقات انجام شده، کنترل مرزها در شرق و جنوب شرق به عهده نیروی قدس سپاه جمهوری اسلامی ایران است اما بخشی از منطقه سیستان و بلوچستان واگذاری کنترل مرزها به سپاه انجام نشده بود و این موضوع از سوی نیروی انتظامی پیگیری می‌شد که سرانجام این موضوع به سپاه واگذار شد و کلیت امنیت منطقه برعهده سپاه قرار گرفت.  
 
وی تصریح کرد: ما شرایط پاکستان را به خاطر تامین امنیت درک می‌کنیم و در صورتی که پاکستان از ما بخواهد برای کنترل مرز آن‌ها وارد عمل خواهیم شد.
 
رحمانی‌فضلی با اشاره به این که از من دعوت به عمل آورده شده است که در راستای امضای توافق نامه امنیتی به پاکستان سفر کنم ، افزود: در جهت آزادی مرزبانان گروگان گرفته شده سه بار ملاقات مرزی داشتیم و مجموعه اقدامات در حوزه دیپلماسی در آزادسازی این مرزبانان تاثیرگذار بود اما باید بگویم مسئولیت حفظ مرزها به عهده پاکستان است و این کشور در صورت تکرار اتفاقی باید پاسخگو باشد.  
 
وزیر کشور خاطر نشان کرد: به دو دلیل روابط حسنه و همجواری با کشور پاکستان و هم چنین ارزش جان سربازان گروگان گرفته شده جمهوری اسلامی ایران با ملایمت با دولت پاکستان وارد عمل شد.
 
وی با اشاره به این که همکاری بین نیروهای انتظامی، دیپلماسی، امنیتی، مردم و ریش سفیدان منطقه برای آزادی مرزبانان وجود داشت، گفت: با علم به مسائل منطقه مقدمه و بستر خوبی فراهم کردیم و امیدواریم با فشار افکار عمومی تلاش دولت و ریش سفیدان شاهد رشد منطقه باشیم زیرا منطقه از محرومیتی رنج می‌برد.
 
رحمانی‌فضلی با اشاره به سفر آینده رئیس‌جمهور به این منطقه اظهار داشت: در این سفر درصدد هستیم برنامه‌های جامعی را درباره بهبود وضعیت استان سیستان و بلوچستان انجام دهیم.
 
وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره شهادت جمشید دانایی‌فر یکی از گروگان‌ها گفت: در حال حاضر چون هیچ سند و مشاهده‌ای صورت نگرفته است ما رسما نمی‌توانیم اعلام کنیم که این فرد به شهادت رسیده است و در این راستا دولت پاکستان وظیفه دارد که پاسخگو باشد. 

انتهای پیام/
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
مطالب مرتبط
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر