رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت:‌در شش ماه اول سال جاری، شهروندان تهرانی یک میلیون و 259هزار و 55بار مرتکب تخلف شدند.

سرهنگ عین‌الله جهانی، رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: بر اساس آ‌مارهای ثبت شده شهروندان تهرانی در تابستان امسال، یک میلیون و 259هزار و 55بار به هنگام رانندگی مرتکب تخلف شده‌اند.

وی در ادامه افزود: عدم استفاده از کلاه ایمنی با عدد 646هزار و 401 درصد تخلف تهرانی هاست و استفاده از تلفن همراه با عدد 212هزار و 111، تجاوز به گذرگاه عابر پیاده با عدد 126هزار و 662و عبور از چراغ قرمز با عدد 32هزار و 235در رتبه‌های دوم تا چهارم تخلف رانندگان تهرانی قرار دارد.

این مقام مسئول پلیس در خصوص کاهش یا افزایش این آمارها نسبت به سال گذشته بیان داشت: بر اساس آمارهای ثبت شده، عدم استفاده از کمر بند ایمنی 13درصد افزایش، استفاده از تلفن همراه به هنگام رانندگی 3درصد کاهش، تجاوز به گذرگاه عابر پیاده 58درصد کاهش و عبور از چراغ قرمز نیز 25درصد افزایش نسبت به تابستان گذشته داشته‌اند.

جهانی همچنین اظهار داشت: راکبان موتور سیکلت نیز با 239هزار و 746 بار عدم استفاده از کلاه ایمنی، کاهش 1درصدی این تخلف را ثبت کردند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ خاطر نشان کرد: بیشترین آمار افزایش تخلف مربوط به انجام حرکات نمایشی از سوی راکبان موتور سیلکت با ارتکاب 1900مرتبه است که نشان دهنده افزایش 127درصدی این تخلف است.

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Netherlands
مصطفی
۱۱:۰۹ ۱۳ آبان ۱۳۹۳
با سلام
آمار صحیح نیست چون 30 الی 40 درصد از تخلفات که انجام میشود به واسطه دل رحمی افسر راهنمایی به جریمه
کمربند تبدیل میشود
آخرین اخبار