حجاج بیت‌الله الحرام در ایام حج تمتع امسال ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار دقیقه مکالمه تلفنی از مقصد عربستان به ایران و عکس آن داشتند در حالی که سال گذشته میزان مکالمات ۱۲ میلیون دقیقه بود.

 به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ، شرکت ارتباطات زیرساخت میزان ترافیک ارتباطی زائران خانه خدا با بستگانشان در ایران را 10 میلیون و 700 هزار دقیقه در ایام حج تمتع امسال اعلام کرد که به طور متوسط هر حاجی ایرانی 167 دقیقه مکالمه داشته است.
 
از این میزان 8 میلیون و 300 هزار دقیقه ترافیک صادره و دو میلیون و 400 هزار دقیقه ترافیک وارده از عربستان به کشورمان بوده است.
 
ترافیک حج تمتع سال 1393 از 10 شهریورماه سال جاری با اعزام زائران ایرانی به کشور عربستان آغاز شد و از 10 هزار دقیقه ترافیک صادره و 10 هزار دقیقه ترافیک وارده در روزهای ابتدایی، به 320 هزار دقیقه ترافیک صادره و 70 هزار دقیقه ترافیک وارده در شلوغ‌ترین روز که 15 مهرماه - یعنی روز بازگشت حجاج از مشاعر به مکه و پایان مناسک - بود، رسید.
 
بر این اساس به طور متوسط زمان مکالمات (ACT) رد و بدل شده با کشور عربستان حدود 2 دقیقه برآورد شده است.
 
شرکت ارتباطات زیرساخت برای ارتباطات رومینگ، علاوه بر امکانات سیگنالینگی کمپانی الجوال، از امکانات سیگنالینگی سه ترانزیت کننده بزرگ از کشورهای بلژیک، آلمان و امارات برای انتقال ترافیک رومینگ زائران ایرانی استفاده کرد.
 
همچنین برای تسهیل ارتباط زائران و ارتباط با کشور عربستان در این ایام، علاوه بر مسیرهای مستقیم، تعداد 11 کمپانی ترانزیت کننده معتبر به مجموعه ظرفیت‌های حمل ترافیک عربستان اضافه شد.
 
بر اساس این گزارش در حج سال گذشته حجاج ایرانی 12 میلیون دقیقه مکالمات صادره و وارده داشتند که از این میزان 11 میلیون دقیقه ارتباطات صادره به عربستان و یک میلیون دقیقه دیگر ارتباطات وارده از عربستان به ایران بوده است.
انتهای پیام/ض

منبع :صبحانه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.