کد خبر: ۵۰۹۵۰۷۸
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۱
پیست اسکی سهند؛

پیست اسکی سهند تبریزبه عنوان پیست اسکی بین اللملی کشورثبت جهانی شده است.

دبیر هیئت اسکی استان اذربایجان شرقی درگفتگو با خبرنگارباشگاه خبرنگاران تبریز،  گفت: پیست اسکی سهند استان اذربایجان شرقی بزرگترین پیست اسکی شمالغرب کشور است که با توجه به بزرگی منطقه و امکانات داخل پیست از جمله طول 1200 متر منطقه اسکی ، ورزشکاران زیادی را جهت ورزش ، تمرین و مسابقه به خود جذب کرده است.

داریوش علمداری افزود: پیست اسکی سهند در جنوب شرقی تبریز میباشد، این پیست از امکاناتی همچون تله اسکی،مدرسه اسکی برای خانوم ها و آقایان، آشیانه برف کوب،12دستگاه بالابر، هتل ویلایی،سرویس های بهداشتی و اماکن ورزشی بين راهي برخوردار است که حدود 6 ماه از سال گردشگران و ورزشکارن زیادی را جهت تفریح، ورزش و اسکی به خود جذب می کند.

وی با اشاره به اینکه دومین تله اسکی سهند با ظرفیت بالا و بکار گرفتن سیستم ایمنی پیشرفته، ظرفیت اسکی استان را به دوبرابر افزایش داده است، تشریح کرد:جهت رفاه ورزشکاران وگردشگران با توجه به پتانسیل های این منطقه طرح توسعه این منطقه نیز به زودی عملیاتی خواهد شد.

وی با بیان اینکه مشکل گاز رسانی و آبرسانی پیست اسکی سهند که از مشکلات اساسی این منطقه بود، با کمک سازمانهای مربوطه طی چند ماه اخیر به طور کامل حل خواهد شد، تصریح کرد:  با توجه به اقدامات انجام شده مشکل سیستم  گاز رسانی و آبرسانی و پوشش آنتن همراه اول این منطقه با حمایتهای مسئولین مربوطه تا شش ماهه اول سال ۹۴ عملیاتی خواهد شد که ورزشکاران و گردشگران از امکانات بیشترمنطقه بهره ممند خواهند شد.

دبیر هیئت اسکی استان اذربایجان شرقی گفت: مجموعه پیست اسکی سهند  با حمایت های مسئولین استانداری بویژه معاون عمرانی استانداری با توجه به پتانسیل های بسیار به عنوان یکی از بزرگترین دهکده های  ورزشهای زمستانی کشور شناخته شده است و این منطقه  به یکی از مناطق مهم گردشگری استان آذربایجان شرقی تبدیل خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری بسیاری از مسابقات در این منطقه اذعان کرد: تا کنون علاوه بر اینکه پیست اسکی سهند تبریز منطقه ای برای ورزش و تمرین ورزشکاران رشته اسکی بود، بسیاری از مسابقات داخلی، قهرمان کشوری و بین اللملی  در رده های نوجوانان و جوانان  نیزسالهاست که در این منطقه برگزار می شود.

داریوش علمداری با بیان جایگاه و اهمیت پیست اسکی پیام تبریز در کشور، اعلام کرد: پیست اسکی سهند تبریز ازسوی فدرسیوان جهانی اسکی  به عنوان پیست اسکی بین اللملی ثبت جهانی شده است، همچنین با توجه به اینکه به عنوان بزرگترین پیست اسکی شمالغرب کشور است این منطقه به مرکزی برای استعدادیابی نوجوان و جوانان با استعداد اسکی در کشور و منطقه تبدیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: اسکی آذربایجان شرقی یکی از مستعدترین رشته های وزرشی در کشور است، که این استان با برخورداری از دو پیست اسکی (پیام مرند و سهند تبریز)، از دیرباز یکی از پیشروهای رشته اسکی در کشور بوده و به لحاظ زیرساخت های مناسب و کوهستانی بودن منطقه توانایی تبدیل شدن به مراکز استعدادیابی در کشور و منطقه را دارد.

وی با اشاره به قدمت ورزش اسکی در استان ادامه داد: پتانسیل های لازم جهت رشد و توسعه ورزش اسکی در استان آذربایجان شرقی وجود دارد و اقدامات خوبی برای توسعه پیست  سهند نیزدر حال انجام می باشد، از این رو با وجود حمایتهای مسئولین این مجموعه با حمایت بخش خصوصی و دولتی، می تواند از جایگاه ویژه ای درزمینه  ورزش اسکی کشور برخوردار باشد.

گفتنی است: پیست اسکی سهند تبریز در جنوب شرقی تبریز و در دامنه های زیبا و خوش آب و هوای سهند واقع شده است، این مکان در زمستان به دلیل پتانسیل های زیاد علاقه مندان به ورزش مفرح اسکی  را بخود جذب میکند و در تابستانها نیز به دلیل آب و هوایی  بسیار خنک منطقه  و روستاهایی که با روخانه های پر آب و خروشان وزیبا در اطراف منطقه وجود دارد، گردشگران زیادی را  به خود جذب می کنند.
انتهای پیام/ ب

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر