در پی انتقال مشکوک نیروهای داعش به مناطقی از جنوب یمن؛

امیرعبداللهیان: استفاده ابزاری از تروریسم در یمن تکرار خطاهای گذشته در منطقه است

معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه با توجه به اخبار موجود مبنی بر انتقال مشکوک نیروهای داعش به مناطقی از جنوب یمن، این اقدام را در تعارض با امنیت این کشور و منطقه دانست.

به گزارش حوزه سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، "حسین امیرعبداللهیان" معاون عربی آفریقایی وزارت خارجه پیرامون مسائل یمن گفت: سناریوی استفاده ابزاری از تروریسم در یمن، تکرار خطاهای راهبردی گذشته در منطقه است.
 
وی گفت: صنعا پایتخت رسمی و تاریخی یمن است و کسانی که از عدن در مسیر تجزیه و برافروختن جنگ داخلی حمایت می‌کنند مسئول عواقب این اقدام هستند.
 
وی تصریح کرد: رئیس‌جمهور مستعفی یمن بهتر بود در صنعا می‌ماند و با برگه استعفا، این کشور را وارد بحران نمی‌کرد.
 
معاون وزیر امور خارجه همچنین گفت: تهران از گفتگوی ملی همه طرف‌ها در یمن حمایت می‌کند؛ زیرا این کشور متعلق به همه یمنی‌هاست. امنیت قابل قبولی در یمن وجود دارد و مردم این کشور با حفظ وحدت ملی اجازه مداخله به بیگانگان نخواهند داد.
 
وی افزود: تهران از وحدت ملی،‌ حاکمیت، استقلال و گفتگوی فراگیر ملی در یمن استقبال می‌کند و حفظ وحدت و مبارزه با تروریسم را ضرورت اساسی در این کشور می‌داند.
 
وی اظهار داشت: ایران رایزنی‌های خود را با کشورهای منطقه در مسیر مقابله با تروریسم و افراط گرایی و تحقق امنیت جمعی منطقه با جدیت پیگیری می‌کند.
 
امیر عبداللهیان که با خبرگزاری صدا و سیما گفتگو می‌کرد در پایان گفت: ایران امنیت یمن را امنیت خود و همه کشورهای منطقه می‌داند و با ضروری دانستن مشورت‌ها و همکاری‌های منطقه‌ای با حضور همه کشورهای منطقه، اقدامات سازنده‌اش را در این چارچوب ادامه خواهد داد.
 
انتهای پیام

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار