حجت‌الاسلام والمسلمین طائب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

"عربستان" اشتباه کند نسخه نابودی خود را امضا خواهد کرد/ جنون سعودی‌ها چیست؟/ انگیزه بالای یمنی‌ها برای مقابله با متجاوزان

رئیس قرارگاه عمار گفت: اگر "عربستان" دچار خطای استراتژیک شود و تلاش برای تجاوز زمینی به "یمن" داشته باشد، نسخه نابودی خود را امضا خواهد کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طائب، رئیس قرارگاه عمار در گفتگو با خبرنگار دفاعی- امنیتی باشگاه خبرنگاران؛ درباره تحولات "یمن" و تجاوزات عربستان سعودی به این کشور، اظهار داشت: در "یمن"، عربستان اقدامات اولیه‌ای را برای تسلط تکفیری‌ها از جمله "القاعده" و "داعش" انجام داده، اما در این مسیر موفق نبوده است.

**موفقیت انصارالله در یمن

وی با اشاره به تلاش‌های عربستان برای جلوگیری از ایجاد دمکراسی در "یمن" تأکید کرد: اگر "انصارالله" بر "عدن" و تمامی نواحی "یمن" مسلط شود، دست تکفیری‌ها را در این منطقه کوتاه می‌کند و موفقیت حاصل خواهد شد؛ همچنان که "انصارالله" در مسیرش موفق بوده است.


**عربستان نسخه نابودی خود را امضا خواهد کرد


حجت‌الاسلام و المسلمین طائب یادآور شد: اگر عربستان دچار خطای استراتژیک شود و تلاش برای تجاوز زمینی به یمن داشته باشد، نسخه نابودی خود را امضا خواهد کرد.**ورود زمینی برای عربستان، کُشنده است
 
رئیس قرارگاه عمان با اشاره به انگیزه بالای یمنی‌ها برای مقابله با عربستانی که در ناز و نعمت پرورانده شده‌اند، خاطر نشان کرد: ورود زمینی برای عربستان کُشنده و ناممکن خواهد بود، مگر آنکه آن‌ها جنون داشته باشند!


"مصر" و "پاکستان" در عملیات زمینی علیه "یمن"

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه آیا "مصر" و "پاکستان" در عملیات زمینی علیه "یمن" شرکت می‌کنند، اظهار داشت : آن‌ها در این عملیات شرکت نخواهند کرد.
"مصر" و "پاکستان"  هم دلار عربستان را از دست ندهند و هم در آتش شرکت نکنند


حجت‌الاسلام والمسلمین طائب تأکید کرد: کشورهایی مانند "مصر" و "پاکستان" آنقدر مشکل دارند که سعی می‌کنند هم دلار عربستان را از دست ندهند و هم در آتش شرکت نکنند و به نحوی با عربستان بازی می‌کنند، لذا قول می‌دهند اما در عمل شرایط متفاوت است.


**حذف دیوار امنیتی  با استان "حجه"  در مرز با "یمن" از سوی عربستان

گفتنی است، پس از حملات هوایی انبوه، ارتش عربستان سعودی به گفته رسانه‌ها در حال حذف دیوار امنیتی با استان "حجه"  در مرز خود با "یمن" ("حجه" استانی در شمال غرب "صنعا") است که در گذشته اخباری مبنی بر آرایش تانک‌های سعودی آمده بود.

عربستان سعودی پس از انجام دکترین "تحمیل خواسته" پس از قریب به 10 روز، قصد حمله زمینی به یمن را دارد که به نظر کارشناسان مسائل غرب آسیا و مسئولین یمنی و با توجه به مرز مشترک دو کشور، اقدام غیرکارشناسی و یک ریسک خطرناک است.
در بخش زمینی به نظر می‌رسد پاسخ به تانک‌های سعودی چندان سخت نیست و موشک ضد زره "کورنت" یا انواع موشک‌هایی که قدرت نفوذ در زره بالایی دارند می‌توانند چند صد میلی‌متر در زره نفوذ کرده و ایفای نقش کنند.

علاوه بر این حتی سلاح‌های ضد تانک ساده‌تر نیز می‌توانند سربازان کم تجربه سعودی و تانک‌های آن‌ را به دردسر بیندازند. (بیشتر بخوانید).گفتگو از : محمد زرچینی

انتهای پیام/
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار