کد خبر: ۵۲۳۱۳۸۷
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۸
حسینی در گفتگوی مشروح با باشگاه خبرنگاران:

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیدار اعضای جبهه یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی با آیات مصباح، موحدی‌کرمانی، یزدی، نوری همدانی و حسینی بوشهری خبر داد.

سیدمحمد حسینی وزیرسابق فرهنگ و ارشاد اسلامی و یکی از اعضای جبهه تازه تاسیس "یکتا" یا همان جبهه "یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی" در گفتگو با خبرنگار  احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران با اشاره به برگزاری اولین همایش این جبهه و در پاسخ به این سوال که این همایش چه برنامه‌هایی دارد، اظهار داشت: اولین بیانیه جبهه یکتا فردا (دوشنبه) در نخستین همایش این جبهه که با سخنرانی آیت‌الله موحدی کرمانی برگزار می‌شود، اعلام خواهد شد.

به گفته حسینی، بیانیه جبهه یکتا مجموعه مواضع هیئت موسس این جبهه است.

** جبهه یکتا "دولت ساخته" نیست **
 
وی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا ساختار و تقسیم مسئولیت‌ها در جبهه یکتا انجام شده است، تصریح کرد: پیش‌نویس اساسنامه‌ و ساختار تشکیلات جبهه یکتا تهیه شده و پس از اظهار نظر اعضا نهایی خواهد شد لذا تقسیم کار و مسئولیت‌ها در آینده مشخص می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم در بخش دیگری از اظهاراتش با رد وابستگی جبهه یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی به فرد خاصی گفت: این مجموعه فرد‌محور نیست و تصمیمات جمعی، مبنای اتخاذ مواضع خواهد بود، البته افراد تشکیل‌دهنده جبهه یکتا سوابق اجرایی مشخصی دارند ولی قطعا این جبهه "دولت ساخته" نیست.


اعلام نخستین بیانیه جبهه یکتا؛ پیشنویس اساسنامه‌ و ساختار تشکیلات جبهه یکتا تهیه شده** دیدار اعضای جبهه یکتا با برخی از علما **

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد در پاسخ به این سوال که در جریان شکل‌گیری جبهه یکتا با کدامیک از شخصیت‌ها و بزرگان همفکری و تبادل نظر داشته اید، گفت: ما با آیت‌الله موحدی کرمانی، آیت‌الله مصباح یزدی، آیت‌الله نوری همدانی، آیت‌الله یزدی و آیت‌الله حسینی بوشهری در رابطه با شکل‌گیری جبهه یکتا صحبت کرده و از نقطه‌ نظرات و رهنمود‌های این بزرگواران استفاده کرده‌ایم که فردا در اولین همایش جبهه، گزارش مبسوطی از این دیدارها ارائه می‌شود.

حسینی همچنین با بیان اینکه ما همچنین با گروه‌های سیاسی و احزاب و تشکل‌های اصولگرا هم صحبت‌هایی داشته‌ایم و جبهه یکتا را با نگاه اصولگرایی شکل داده‌ایم، خاطرنشان کرد: شکل‌گیری جبهه یکتا ظرفیت جدیدی در خدمت نیروهای ارزشی و انقلابی است و در مقاطع مختلف می‌تواند تاثیرگذار و تقویت‌کننده گفتمان امام و رهبری باشد.

وی در تشریح ویژگی‌های بدنه جبهه یکتا که عموما از مدیران دولتهای نهم و دهم هستند، بیان کرد: افراد عضو این مجموعه، مدیران ارشد دولتهای نهم و دهم و افرادی دلسوز و شناخته شده هستند که در این برهه زمانی احساس تعهد کردند تا با انسجام بیشتر و با تکیه بر عقل و خِرد جمعی ایفای نقش کنند و به پیشرفت کشور، عزت و سربلندی ایران اسلامی کمک کنند، اما برای حضور افراد در این مجموعه محدودیتی وجود ندارد و همه افرادی که با اندیشه امام(ره) و رهبری همراهی دارند، می‌توانند عضو این جبهه فراگیر شوند.

به گفته حسینی، فعالیت جبهه یکتا محدود به تهران نیست و در همه استانها، شهرستان‌ها و حتی در بخش‌ها افرادی که در گذشته مسئولیت‌های اجرایی داشته‌اند، می‌توانند به این مجموعه بپیوندند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، جبهه یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی که مخفف آن "یکتا" است، با هدف بررسی و گزارش مشکلات کشور به صورت شفاف در موضوعات سیاست خارجی، داخلی، اقتصادی، فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی به مسئولان تشکیل شده است.

اعضای جبهه یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی را وزاری دولت نهم و دهم،‌ معاونین و مدیران کل و استانداران سراسر کشور شامل می‌شوند.

بر اساس این گزارش، جبهه یکتا که شامل سه تشکل سیاسی اصولگرا می‌شود در جهت تقویت و وحدت بیشتر بین اصولگرایان کار خود را آغاز خواهد کرد که در همین راستا هیات موسس این جبهه با برخی از احزاب، جریانات، شخصیت‌های سیاسی اصولگرا و جامعتین دیدارها و مذاکراتی را انجام داده‌اند.

دبیر این جبهه تا تشکیل جلسه و مشخص شدن شورای مرکزی برعهده حمیدرضا حاجی‌ابایی وزیر آموزش و پروش دولت دهم خواهد بود.

فریدون عباسی دوانی رئیس سازمان انرژی اتمی دولت دهم، محمدمهدی زاهدی وزیر علوم و تحقیقات دولت نهم، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش دولت دهم، کامران دانشجو  وزیر علوم و تحقیقات دولت دهم، سید محمد حسینی  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم، محمد حسن طریقت منفرد وزیر بهداشت دولت دهم، مسعود زریبافان رئیس بنیاد شهید دولت دهم، محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان دولت دهم، مصطفی محمد نجار وزیر دفاع دولت نهم و وزیر کشور دولت دهم، لطف‌الله فروزنده معاون پارلمانی دولت دهم، علیرضا علی احمدی وزیر آموزش و پرورش دولت نهم، ابراهیم عزیزی معاون توسعه و برنامه ریزی دولت نهم و اسدالله عباسی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت دهم اعضای اصلی جبهه یکتا را تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر