کد خبر: ۵۲۶۶۰۰۲
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۶
سیاوش مفیدی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

مجموعه تلویزیونی «دست به نقد» این بار به سمت و سوی هنجارها و روابط اجتماعی درست در جامعه رفته است.

سیاوش مفیدی بازیگر تلویزیون در گفتگو با خبرنگار  حوزه رادیو و تلوزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان  در خصوص همکاری و بازی در مجموعه تلویزیونی «دست به نقد» گفت: قبل از «خنده بازار» در چند تله‌فیلم با شهاب عباسی همکاری داشتم و در مجموعه‌های مختلفی همبازی بودیم و جدا از همکاری، ما سالهاست با یکدیگر دوست هستیم و به خوبی فکر و ایده آل‌های همدیگر را می شناسیم و خوشبختانه تفکرات نزدیکی در زمینه طنز داریم و به لطف شهاب عباسی مجدد در مجموعه «دست به نقد» با هم کار شدیم. همکاریم در  این مجموعه مشابه « خنده بازار» نیست، اما در «شکرآباد» به عنوان بازیگردان در پروژه فعالیت داشتم و در حال حاضر هم به عنوان کارگردان و بازیگر کنار گروه هستم.

جزییات جدید «دست به نقد» / کم کم به کارگردانی علاقمند شدم

وی پیرامون مجموعه تلویزیونی «دست به نقد» بیان کرد: یک مجموعه آیتمی با دست‌مایه‌ای از هنجارها و اتفاقات اجتماعی است که در یک ظرف مناسبی به نام «دست به نقد» گنجانده شده است و هیچ فرد یا شخص خاصی را نقد نمی‌کند و بیشتر بر روابط صحیح اجتماعی تاکید دارد.

مفیدی ادامه داد: ساختار«دست به نقد» شباهتی با «خنده بازار» ندارد و تنها فقط وجه تشابه این دو مجموعه آیتمی بودن آن است. مشابه و شبیه‌سازی‌هایی که در «خنده بازار» داشتیم اینجا به هیچ عنوان نداریم و خیلی کم به آن پرداخته شده که امیدواریم پخش شود و باید ببنیم از قسمت‌های شبیه سازی کدام از آنها پخش می شود. 

وی تصریح کرد: در این بخش از خیلی‌ها مانند آقای کفاشیان، مهدی تاج و عادل فردوسی پور باید اسم برد، خیلی با این افراد شوخی کردیم و در گپ‌و‌گفتی که داشتیم آنقدر برخوردها مثبت بود و استقبال خوبی شد که گاهی اصرار بر پخش مجدد آن قسمت داشتند اما همیشه مخالفت‌هایی هم وجود دارد، بعضی از افراد هستند که احساس می کنند شوخی با آنها دچار خدشه وارد کردن به شخصیتشان است، در صورتی شوخی کردن خدشه وارد کردن به شخصیت هیچ فردی نیست که بخواهد حریمی شکسته شود و یا خودشان را در قابی قرار دهند. ما با آقای کفاشیان خیلی زیاد شوخی کردیم وبا دید خیلی مثبت مواجه شدیم، (باخنده) نه قلبش درد گرفت، نه بیمار شد بلکه بسیار استقبال کرد. 

مفیدی بازیگر مجموعه تلویزیونی «خنده بازار» در خصوص یکی از بخش‌های جذاب مجوعه ی «دست به نقد» اظهار داشت: یکی از آیتم‌هایی که مطمئن هستیم گل می‌کند، بخش غسال‌خانه است که با حسین رفیعی همبازی هستم.

وی افزود: شوخی کردن با غسال‌خانه خیلی سخت است و جدا از فضای سنگین و سردی که غسال‌خانه دارد، همیشه نگاه خاصی بر روی افرادی است که در این محیط کار می‌کنند. ما به نگاه‌های مثبت و منفی این حرفه کاری نداریم و در وهله‌ی اول خواستیم که خدای نکرده به این عزیزان برنخورد و این افراد، انسان‌های شریف و قابل احترامی هستند و سعی کردیم به نحوی به اجرا در بیاریم که توهینی به این صنف و اشخاص نشود و امیدوارم توانسته باشیم. 

بازیگر سریال تلویزیونی «خوب، بد، زشت» از تفاوت‌های کارگردانی با بازیگری عنوان کرد: تفاوت این دو مانند مربیگری و بازیکن است و اگر کارگردانی در مجموعه‌ی خود بازی می‌کند، می‌توان گفت مانند مربی است که در دقایق آخر بازی پا به توپ وارد زمین می‌شود، اما در تعریف جامع آن یک تئوری ایده آلی وجود دارد، یک کارگردان خوب باید بازی و بازیگری را بداند و تمام عنصرهای ساخت یک مجموعه را بشناسد و من به عنوان تجربه اول در کنار شهاب عباسی کار می‌کنم و برای تجربه اول کم کم دارم به کارگردانی بیشتراز بازیگری علاقمند می‌شوم.

جزییات جدید «دست به نقد» / کم کم به کارگردانی علاقمند شدم

وی در خصوص بازی در ژانر طنز و شکستن کلیشه ی کمدی اظهار داشت: مخاطب بیشتر من را به عنوان بازیگر طنز میشناسد، کارهای غیر کمدی هم بازی کردم اما قالب کارها در ژانر طنز بود. این حوزه را بیشتر دوست دارم و هیچ گاه مخاطب خودم را از دست نمی دهم، مردم با بازیگران طنز ارتباط راحت‌تری برقرار می‌کنند. هیچ وقت به دنبال ساختارشکنی نبودم و کارهای متفاوتی داشتم که بیشتر در حوزه‌ی طنز و کمدی بود.  

مفیدی در پایان گفت: امیدوارم برنامه مورد پسند مردم باشد. پرسپولیس قهرمان شود (خنده). بچه‌ها و تمام گروه بی‌وقفه تلاش کردند، به ویژه شهاب عباسی که خیلی برای مجموعه «دست به نقد» انرژی صرف کرده و امیدوارم تلاش‌ها به بار بنشیند و موفق باشد. 


انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر