کد خبر: ۵۳۹۵۲۴۸
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۰۷:۱۵

بی حجابی یا بدحجابی یکی از ناهنجاری های اجتماعی است،معضلی که خطری جدی برای فرهنگ،اعتقادات وروح جمعی جامعه محسوب می شود.

سوهان بی حجابی بر آرامش روحی و روانی جامعه/ چه باید کرد ؟
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،بدحجابی، یکی از معضلات و ناهنجاری های جدی جامعه ما در عصر کنونی به شمار می رود که می طلبد با نگاهی دقیق تر، علل بروز و راهکار های پیشگیری و مهار آن مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

شریعت اسلامی جایگاه ویژه ای برای رعایت حجاب و پوشش صحیح و اصولی قائل شده است.جلوگیری از فساد و فحشا،تحریک افسار گسیخته غریزه جنسی،ارزش نهادن به کرامت انسانی و جلوگیری از نگاه جنسیتی ابزار گونه به زن،حفظ بنیان خانواده و ایجاد آرامش روانی در سطح جامعه از مولفه های حائز اهمیتی محسوب می شود که اهمیت حجاب را از نگاه اسلام مضاعف نموده است.

با نگاهی اجمالی به کتب تاریخی و فرهنگی پیشینیان،به راحتی می توان دریافت که این اصل ارزشی منحصر به نظام و شریعت اسلامی نمی شود بلکه پیش از اسلام و در قرون و سده های بسیار دور نیز،حجاب امری پسندیده به شمار می رفته که به تعبیر امروزی ها در زمره عرف و هنجارهای اجتماعی قرار داشته است.

حجاب در عصر جاهلیت عرب دوران پیش از اسلام،یهودیت،مسیحیت،هندو ایران باستان از نمونه مواردی است که موید صحت و سقم این ادعاست.

در این زمینه کتاب حجاب شهید مطهری از آثاری محسوب می شود که در آن به اهمیت حجاب در ادوار عصر جاهلیت عرب،دوران پیش از اسلام ،یهودیت،مسیحیت،هند و ایران باستان تاکید شده و با بررسی آن می توان دریافت که این مولفه ارزشی در چارچوب زمانی خاص و یا دوران معاصر نمی گنجد و در واقع  این اصل ارزشی از قدمتی دیرینه در تاریخ فرهنگ ملل و ادیان برخوردار است.

اسد ا... محمدی نیا در کتاب(به بهشت جوانان)به تاریخچه حجاب در آسیا،آفریقا،هند و اقیانوسیه،عربستان،یونان روم،چین،بال و حتی مردم غیر متمدن در قرون بسیار دور اشاراتی مفصل دارد که حاکی از اهمیت آن در فرهنگ و طبقه های اجتماعی دوران پیشینیان است.

برخی از کارشناسان،حجاب را امری فطری می دانند که در ذات بشری نهفته است و به واقع پوست اندازی و تحولات ارزشی،عقیدتی و اجتماعی باعث شده که بدحجابی یا بی حجابی در ملکه ذهن برخی افراد و جوامع ساخته و پرداخته شود و آن ها را ارزش های فطری خود دور سازد.

**فلسفه حجاب چیست؟

فارغ از مسائل شرعی و دینی که به کرات شنیده شده ، مولفه حجاب از توجیهات و ادله منطقی و عقلانی قوی برخوردار است و تجربه نیز ثابت کرده بی قید و بندی در پوشش و لباس چه تبعات و عوارض مخاطره آمیز و جبران ناپذیری را برای جوامع به همراه دارد.

فرج ا... پور مرادی،روانشناس و آسیب شناس اجتماعی در تشریح ضرورت و ثمرات حجاب گفت:انسجام و استحکام خانواده یکی از اصلی ترین مزایای حجاب و پوشش اصولی است.

وی افزود:بطور طبیعی فرد بی حجاب بیشتر در معرض آسیب ها و نگاه های گزنده و رفتار های ناشی از غرایز جنسی قرار دارد و در چنین بستر و شرایطی،ضریب لغزش های احتمالی در او به نحو قابل توجهی افزایش می یابد.

پور مرادی عنوان کرد:از سوی دیگر چنین افرادی مجال کمتری را برای رشد معنویات و اخلاق در وجود خود پیدا می کنند،زیرا بخش قابل توجهی از زمان،انرژی و حتی توانمندی اقتصادی خود را مصروف ادوات آرایشی و لباس های آنچنانی می کنند و این باعث اصطکاک و کندی روند کمال و رشد و تعالی می شود.

وی افزود:حفظ آرامش روانی جامعه از دیگر ثمرات و مزایای حجاب است و با عنایت به اینکه بخش قابل توجهی از فتنه ها،توطئه ها،تنش های عصبی،تعارضات و ناهنجاری های اجتماعی با مسائل و غرایز جنسی گره خورده،حفظ حجاب می تواند تا حدود بسیاری بازدارندگی در مقابل چنین ناهنجاری هایی را انسجام بخشد و به واقع سد بزرگی برای انحرافات و نارسایی های اخلاقی به شمار می رود.

پور مرادی گفت:یک فرد بدحجاب با تردد و عبور و مرور خود در سطح جامعه،آرامش ذهنی و روانی را از عموم و دایره پیرامونی خود سلب می کند و این امر به تدریج پیامدهای زیان باری را برای جامعه به همراه دارد.

وی افزود:بخشی از تجاوزهای جنسی،انتقام جویی ها و...نشات گرفته از مسائل جنسی است که در قالب خشونت،جنایت،حسادت و...ظهور و بروز پیدا می کند.

**ریشه های بد حجابی از زیبایی طلبی تا دگر آزاری

فاطمه حق گو،جامعه شناس و آسیب شناس مسائل اجتماعی در بررسی علل و ریشه های بد حجابی اظهار داشت:از بُعد جامعه شناختی و روان شناختی دلایل بسیاری را می توان برای بد حجابی متصور بود که ضعف ایمان،کسب موقعیت برای جلب توجه و خودنمایی،هوسرانی،فقر فرهنگی،از نمونه های آن به شمار می رود.

وی با بیان بدحجابی با انگیزه دگر آزاری گفت:دگر آزاری نوعی بیماری روانی است که خود معلول عوامل روانشناختی بسیاری همچون عقده های حقارتی است و در برخی موارد،زنان را به سمت یک بیماری روانی سوق می دهد که آرامش خود را در آزار دیگران جستجو می کنند و اغلب ریشه چنین مواردی از تجربه های تلخ و انتقام جویانه عشقی گذشته،تربیت ناصحیح و غلط و یا حقارت های خانوادگی نشات می گیرد.

حق گو عنوان کرد:در برخی موارد،بالا بردن جذابیت های ظاهری  برای همسر گزینی و ازدواج است که باعث گرایش برخی دختران به سمت بدحجابی می شود.

وی افزود:برخی جلوه گری و بی حجابی را پلی برای رسیدن به پیوند و ازدواج قلمداد می کنند اما زمانی که سنگ بنای ازدواج با مسائل ظاهری و در کوچه و خیابان گذاشته می شود،ضریب دوام و قوام چنین زندگی،مستحکم و قابل اطمینان نخواهد بود،چرا که امکان تکرار شدن آن در آینده نیز وجود دارد.

**چه باید کرد؟

بطور یقین رفع بخش قابل توجهی از این معضل اجتماعی با فعالیت های فرهنگی و فرهنگ سازی محقق خواهد شد.

همانطور که هجمه فرهنگی در نشر و گسترش چنین ناهنجاری هایی موثر است برای رفع آن نیز باید از کانال های فرهنگی ورود کرد.

البته با عنایت به زمان بر بودن حصول نتیجه در فعالیت های فرهنگی برنامه ریزی های مدون،اصولی و همیاری دستگاه های فعال در عرصه فرهنگی توام با سعه صدر می تواند در این عرصه خطیر موثر و راه گشا واقع شود.

خانواده،آموزش و پرورش دو رکن اساسی به شمار می روند که بار اصلی تربیت و آموزش را در جامعه به دوش دارند.

در عصری که انفجار اطلاعات،شبکه های مجازی،سایت های اطلاع رسانی،برنامه های ماهواره ای،انبوهی از اطلاعات را به بدنه جامعه و طیف های مختلف سنی تزریق می کنند،مدیریت فرهنگی اصلی تعیین کننده به شمار می رود که باید به نحوی دقیق تر به آن پرداخته شود.

و سخن آخر اینکه نباید از نقش معنویات به سادگی چشم پوشید که هر آنچه ارزش ها و اعتقادات مذهبی و فرهنگی اصیل،تقویت شود متعاقبا ضریب آسیب ها،لغزش ها وانحرافات نیز با کاهش مواجه خواهد شد و به واقع دو اصل آموزش و معنویات شاخص ترین فیلترهایی محسوب می شوند که سره را از ناسره جدا می سازد و باعث تصفیه عناصر زائد از جریان های فکری،عقیدتی و رفتاری سالم خواهد شد.

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳۷
در انتظار بررسی: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۷
به نظر من باید با کمک خود مردم این ناهنجاری را جمع کرد وباید در مدارس با بچه ها کار کرد تا در جامعه نیز فرهنگ سازی بشه والبته ماهواره.وشبکه های اجتماعی متسفانه فرزندان ایران رابه بیراهه کشاند امید وارم هرچه زود تر اللهم العجل الولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۷
همیشه در جوامع ادمهایی هستند که حاضر نیستند از قوانین جامعه خودشان اطاعت کنند و باید به زور با انها برخورد کرد تا به بقیه اسیب نرسانند و بدحجابی را تنها با زور میتوان جلوگیری کرد و چون مسئولین ما اکثرا پایشان میلنگد حاضر نیستند در این را قدمی بردارند و اگر فرهنگ سازی جواب میداد ما بعد از اینهمه سال که از انقلاب میگذرد روز به روز وضعمان بدتر نمیشد و جلوگیری از بد حجابی و دیگر معضلات مانند اعتیاد بسیار اسان است اما نمیخواهند چون خودشان .........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
ایران داره از درون نابود میشه اگر تا ده ساله دیگر هیچ اقدامی نشه دیگر کنترل این ماجرا از دست ما میره همین الانم دیره ما نیاز دتاریم به یه کتابی به نام فرهنگ ایرانی تا فرهنگ از بچگی نهادینه شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
ایجاد شغل برای جوانان و نهایتاً ازدواج آنها پس از آن این مسائل نخواهد بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
باید رو دخترا کار فرهنگی زیاد بکنند تا بفهمند اگه با بدحجابی و تحریک کردن ، شوهر یا برادر یا پدر کسی رو از را به در کردند یکی دیگه هم شوهر یا برادر یا پدر اونو از را به در میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
در چنین جامعه ای ازدواج بی مفهوم و پایه خانواده داردسست میشود خدا رحمت مان کند ما جوانان مرده های متحرکیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
در حال حاضر حجاب مشکل اساسی کشور نیست که به میزان زیادی هم بودجه برای گشت ارشاد ارشاد تعیین کردند. عیسی به دین خود موسی به دین خود! هر خانواده ای مدل خودشو داره بهتره این حقو به خودمون ندیم که تو مسائل شخصی دیگران بخوایم دخالت کنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
هر مردی غیرت داشته باشه خانواده خودشو درست کنه جامعه درست میشه به همین راحتی
غیرت مردها زیاد بشه حله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
به جای این فلسفه بافی ها و رمان نوشتن ها برید به مسئولین بگید که فکر اشتغال جوونها باشن چه پسرش په دخترش تا اونوقت ببینند که چقدر درست میشه..... کسی تو این آشفته بازار کار و اقتصاد مگه میره ازدواج کنه معلومه دیگه میره سراغ بازار آزاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
این بدحجابی فقط با فرهنگ سازی درست میشه . از آموزش پرورش تا فیلم های سینمایی و صدا و سیما گرفته تا انیمیشن ها و بقیه ی محصولات فرهنگی . آبروی ملت ایران داره جلوی ملت عراق و سوریه میره چرا که اونها حجاب دخترا و تیپ پسرای مارو قبول ندارند . یا همین ساپورت توی کشورهای غربی به عنوان شناسه ای برای دختران فاحشه رسم شد و اونوقت مدلیست های ایرانی از ساپورت و طرحهایی از این دست برای جوونهای ایرانی استفاده میکنند . این مصداق 15 آیه ی اول سوره بقرا هست که فی قلوبهم مرض فزادهم الله مرضا.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
باید به همه چی توجه بشه چه بد حجابی چه بیکاری و دیگر موضوع ها.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
دوست عزيز كه حرف از شلاق و زندان ميزني، دين اسلام حتي زدن حيوان هم گناه ميداند، چه برسد به انسان، شما راضي هستي فرزند خودتو شلاق بزنن؟ برادر من حجاب خوبه ! بايد فرهنگ سازي بشه! شايد دير جواب بده ولي بهترين جواب رو ميده،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
من هم يك زن هستم تا به حال به خاطر حجاب مشكلة نداشتم چون هميشه سعى كردم مطابق اعتقاداتم وباورهام رفتار كنم ولى به اين هم اعتقاد ندارم كه همه بايد مثل من باشند من به جاى اينكه مردم رأ به خاطر پوشش دلخواهشون سرزنش كنم سعى مى كنم به پسرم ياد بدهم كه به ناموس ديگران هم مثل نامو س خود احترام بگذارد
پاسخ ها
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
به پسرت شاید بتونی یاد بدی ولی به غریزه اش چطور ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
من یک زن ایرانیم چادری نیستم ولی سعی میکنم در اجتماع تا اونجایی که میتونم از خودم در مقابل چشمان ناپاک بعضی اقایون, با نپوشیدن لباسهای تنگ و بدن نما و ارایش نکردن به بیرون از خونه برم و خودمو حفظ کنم. متاسفانه بعضی از دخترها و خانمهای متاهلو با پوشش و ارایشی در خیابانها میبینیم که واقعا ناراحت کنندست. من که هم جنس اونهام خجالت مبکشم!! چرا زن ایرانی مادر ایرانی دختر ایرانی باید خودشو به این صورت در انظار عمومی نمایش بده! باید به اون پسری که شرایط ازدواج نداره! کار مناسب نداره ولی سرشار از احساسه حق داد!!! در مقابل همچین تصاویر رنگارنگی که فقط برای جلب نظر جنس مخالفه اراسته شده و به بیرون از خونه اومده چه باید کرد و چه باید گفت؟؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
بعضیا فکر میکنن که بدحجابی فقط مخصوص بیکارهاست در حالی که قشر مرفه جامعه بیش از همه بدحجابند.
یکی از عوامل بیکاری، همین بدحجابی است که جوانان را از درس خواندن و کار کردن دور میکنند و باعث شده که جوانان، دنبال چشم چرانی و اللی و تللی برند.
مبارزه با بدحجابی منافاتی با مبارزه با بیکاری، گرونی، رکود بازار و ... ندارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
استاد راعفی پور میگه ی خارجی اومده ایران گفته اون قدر که اینجا تحریک میشم کشور خودم نمیشم . من عاجزانه از مسولین سایت وای جی سی می خواهم که همیشه صدای معضل بی حجابی را به گوش مردم و مسولین مرتبط برسونید شما را بخدا قسمتون میدم کشور داره از هم می پاشه و از آثار وحشتناک بی حجابی بی اعتمادی مردم نسبت به یکدیگر است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
فقر و بیکاری رو برطرف کنید جونا سرگرم کار و تحصیل با انگیزه میشن کمتر به این جور مسائل میرسن...بجای پایین اوردن سود سپرده های بانکی سود تسهیلات رو به همون راحتی پایین بیارید...بجای وام بیست و پنج میلیونی وام شش میلیونی ازدواج رو به همون راحتی بدید...بجای فروش خودروهای بیکیفیت و از رده خارج به قیمت محصولات با کیفیت کیا اجازه رقابت بدید...عوارض سرسام اور شهرداری رو برای ساخت مسکن کم کنید که جوونا راحت تر بتونن صاحب خونه بشن ...امنیت شغلی ایجاد کنید که با ماهی هفتصد تومن که هر سه ماه یکبار میدن تهدید به اخراج نشن...و خیلی مسائل قابل حل دیگه ..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
نکته جالبی که هست در تمام دنیا دو مشخصه وجود دارد "با حجاب" و "بی حجاب" که از واژه ها ترجمه کاملا مشخص است ولی ظاهرا فقط در ایران ماست که "بد حجابی" بعنوان لغت یا ظاهری جدید بیان میشود و متاسفانه از هیچ کدام یک از عناوین گفته شده تعریف مشخصی در قانون وجود ندارد. کما اینگه از همان ابتدای انقلاب تا کنون هم مرز این دو و یا این سه مشخص نیست و همچنان اختلاف نظرهایی وجود دارد. با مقایسه پوشش مجریان شبکه های درون مرزی و برون مرزی به این نکته واقف خواهیم شد که واقعا کدام حجاب صحیح و کدام نا صحیح است. مانند رنگ زننده که فقط عنوان میشود اما طیف آن نامعلوم بوده و ظاهرا سلیقه ای است و یا خودرو لوکس که تعریفی از آن به میان نیست آیا قیمت ملاک است؟ آپشن ملاک است؟ مصرف یا ...
در نهایت به نظر من در مورد مسئله یا قانونی داریم جدال میکنیم که حد و مرز مشخص و قطعی ندارد و به همین دلیل راه های دررو زیاد است. بهتر است ابتدا صورت مسئله را تصحیح کنیم
ناشناس
|
-
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
بنظر من که با زور و اجبار نمیشه کسی رو به رعایت حجاب یا اسلام ملزم کرد.باید کاری کرد که انسان خودش به این کشف برسه و از ته دل باور داشته باشه.یقین پیدا کنه.راهشو پیدا کنه.وگرنه هرچی بیشتر اجبار کنیم بیشتر دور میشیم.باید ریشه و علت اصلی این بدحجابی پیدا بشه و از ریشه برطرف بشه.اسلام با زور و اجبار سر و کار نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
متاسفانه بعضی از دوستان هنوز عمق مطلب رو نگرفتن میگن برید ب بیکاری و ازدواج برسید درست میشه دوستان بخدا قسم متاهل ها و پول دارها از همه بدتر شدن از هر قشر و طبقه ای فریاد میزنه . یکی نیست یقه خانواده هارو بگیره و به پدری که دخترش شب تا صبح با ی وضی که نگو تو خیابونا میچرخه بگه که غیرت نداری شرف هم نداری . یا مهدی ع بیا بیا..........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
سینما و تلوزیون که الگوی مردم هستند و بد حجابی تو اون داره بیداد میکنه را اصلاح کنید جامعه هم اصلاح میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
آیا فکر نمیکنید سالهاست که با این مساله مواجهه هستیم اما هر سال نه تنها،این مساله حل نشده برعکس بدحجابی یا هر اسمی،بدتر هم شده. چند سال باید یک برخورد را، که هیچگاه موثر نبوده باز تکرار کنیم.واقعا مشکل در کجاست؟من نمیدونم بد حجابی یعنی چه؟ولی در حال حاضر خانومها که راحتر از آقایان پوشش دارند یک شلوار نازک و یه مانتوی نزکتر که تا کمر هست در حالیکه پوشش آقایان رو ببینید؟آیا صورت مساله ایراد دارد یا نوع برخورد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
کنترل بدحجابی را باید از افراد سرشناس شروع کرد..مثل هنرمندها و همسران ورزشکاران..
ناشناس
|
Turkey
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
تمام مشکلات مردم حل شده فقط همین بد حجابی مونده ، معظل بیکاری و رکود بازار ، گرونی و .............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
مسیله بی حجابی وبد حجابی برمی گرده به تعلیمات دینی وتربیت دینی افراددرخانواده ،که از
خردسالی شکل گرفته ونشون میده خانواده هادراین زمینه کار محکم وجدی انجام ندادن!!!!!
ازطرفی الگوهای جامعه دراین زمینه ناقص وبداموزبوده,ازجمله وضع حجاب بازیگران فیلم های ایرانی ،که اکثرا درخارج ازفیلم با بدحجابیشون چه کار می کنن؟؟؟؟؟!!!!!!
وبعضی هاهم ازسر لجبازی اینجورین به همان دلایل فوق
بدحجاب هابدانند،،،حجاب جنسیت رامی پوشاند وانسانیت رابه نمایش می گذارد
هم زن وهم مرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
ای کاش به جای این مسائل ...

به بیکاری جوانان تحصیل کرده می پرداختید ...

به طولانی بودن اعزام به خدمت از زمان ارسال دفترچه می پرداختید ...

و .......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
جلوگیری از بد حجابی راهکار داره مثلا دولت اصناف مختلف را موظف کند که به افراد بدحجاب سرویس ندهند و ماموران دولت در صورتی مشاهده سروسی دهی به افراد بدحجاب بودن هیچ گونه درگیری با مغازه دار رستوراندار یا ... ، آدرس محلی (مغازه ، فروشگاه ، رستوران، سینما و ...) را که به افراد بدحجاب سرویس میدهند را به صنف مربوطه بدهند و صنف را هم جریمه (نقدی یا ...) کنند با این کار صنف مربوطه مجبور است که برای جریمه نشدن با متخلف برخورد کند یا مثلا صنف تاکسیرانی و اتوبوسرانی را موظف کند افراد بد حجاب را سوار نکنند و در صورت مشاهده شماره تاکسی یا اتوبوس مورد نظر را به تاکسیرانی و اتوبوسرانی بدهند و صنف را هم جریمه کنند.با این کار افراد بد حجاب حداقل برای تهیه مایحتاج خود مجبورند که پوشش خود را درست کنند. ولی اگر دولت خود بخواهد با تک تک افراد بدحجاب برخوردکند کار بسیار دشواری است.
پاسخ ها
الهام
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
دوست عزیز باکمال احترام باید بگم که بانظرشما موافق نیستم..من خودم یه خانم چادری هستم وهمه عشقم چادرمه..اما معتقدم که هیچوقت زور واجبار جواب نمیده..درواقع دین اسلام دین خشونت نیست،باید دنبال راهی باشیم که هرخانم بدحجابی خودش به این نتیجه برسه که پوشش وحجاب به نفع خودشه وباعث میشه که مرد به زن به چشم یک ابزار نگاه نکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
برید شرایط ازدواج رو فراهم کنید خوب میشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
كسي كه بخاد بي حجاب باشه اگه ازدواج هم بكنه بازم بي حجابه. مگه الان كم داريم از اين موارد تو كشورمون؟ طرف ازدواج كرده ولي هيچ فرقي با قبل ازدواجش نكرده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
کاش زود تر از اینها به فکر بودیم اوضاع جامعه بسیار وحشتناک شده اگر حرفم را قبول ندارید بروید و با فقیر و ثروتمند با فرهنگ و بی فرهنگ مصاحبه کنید. به نظر من حجاب که نباشد هیچ ارزشی نمیماند و انسانیت هم نابود می شود حجاب حجاب حجاب تو رو خدا به قوانین احترام بگزاریم و همه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
برای افراد بی حجاب ( مرد یا زن ) جریمه نقدی قرار بدهند و هر دفعه که تکرار شد جریمه آن سنگین تر شود و در نهایت بازداشت و زندان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
یکی از معضلات و ناهنجاری های جدی جامعه ما در عصر کنونی به شمار می رود سطح رفاه جامعه و درآمد مردم..كه در قرآن آمده فقر كه وارد زندگي مردم بشه دين و ايمان هم از در ديگر ميرود بيرون..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
چه عجب به فکرحجاب افتادین؟!واقعاخسته نباشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
فقط فقط احکام قضایی باید جاری شود همانند حکم شلاق - بر هم زدن نظم عمومی فقط شامل عربده کشان و ارازل و اوباش نمی شود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
این ماموریت رو باید به نیروی مقاومت بسیج واگذار نمود تا شاهد از بین رفتن فرهنگ بی بند وباری باشیم
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر