بازداشت یک مظنون در حادثه انفجار بازار

فرمانده نیروی انتظامی در تشریح آخرین جزئیات به دست آمده از حادثه انفجار بازار تهران از دستگیری یک مظنون خبر داد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان سردار حسین اشتری با اشاره به وقوع انفجار در محدوده بازار تهران در تشریح اقدامات انجام شده در این خصوص اظهار کرد: پس از وقوع این حادثه همکاران ما، تیم‌های چک و خنثی و همچنین کارشناسان مربوطه سریعاً در محل حاضر شدند و محل را مورد بررسی دقیق قرار دادند.
 
فرمانده ناجا افزود: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شده است که ترکیبی از مواد شیمیایی که در ساخت مواد محترقه به کار می‌رود عامل انفجار بوده است.
 
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بررسی‌ها در خصوص چرایی وقوع این حادثه در دست انجام است و به‌دنبال آن هستیم که چگونه این مواد که احتمالاً برای ساخت ترقه در چهارشنبه آخر سال قرار بود مورد استفاده قرار گیرد منفجر شده است.
 
سردار اشتری گفت: در این حادثه مأموران پلیس به یک نفر مشکوک شدند و با هماهنگی مسئولان قضایی این فرد دستگیر شد.
 
فرمانده ناجا با تأکید بر اینکه بررسی‌های تکمیلی کماکان در حال انجام است، اظهار کرد: در این حادثه 39 نفر مجروح شدند که متأسفانه حال 2 نفر از مجروحان مساعد نیست ولی مابقی مصدومان حادثه اخیر به‌صورت سرپایی مداوا شده‌اند.

رئیس اتحادیه: علت حادثه انفجار پمپ هوا

همچنین کشتی آرای مسئول اتحادیه طلافروشان در گفتگو با خبرنگار عصرایران بیان کرد: حادثه امروز ناشی از  انفجار پمپ هوا در کارگاه طلاسازی در طبقه دوم پاساژ طلافروشی در بازار تهران بود.

افزایش مصدومان به 39 نفر

مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران گفت: در این حادثه تا این لحظه 39 مصدوم بدحال توسط تکنیسین های اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.

سخنگوی اورژانس تهران با بیان اینکه ماموریت اورژانس در این عملیات به پایان رسیده است خاطرنشان کرد: علت این حادثه باید از سوی مسئولان مربوطه ارزیابی شود و اورژانس نمی تواند علت قطعی حادثه را اعلام کند چرا که تشخیص علت قطعی نیازمند بررسی کارشناسان است.

رد اقدام خرابکارانه

 رییس پلیس پایتخت هرگونه اقدام با نیت خرابکارانه را در انفجار بازار تهران رد کرد.

سردار حسین ساجدی‌نیا با حضور در محل انفجار در بازار تهران اظهار کرد: وقوع این انفجار به پلیس، اورژانس و آتش نشانی اطلاع داده شد که عوامل انتظامی در کنار دیگر دستگاه‌ها در محل حاضر شده و اقدامات خود را آغاز کردند.

ساجدی نیا با اشاره به حضور تیم چک و خنثی پلیس پایتخت در محل حادثه گفت: بررسی‌های کارشناسان این تیم نشان داد که هرگونه اقدام با نیت خرابکارانه در این حادثه منتفی است و حادثه ناشی از انفجار تی‌ان‌تی، دینامیت و دیگر مواد محترقه نیز نبوده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت در بازار تهران عادی است گفت: گزارش های اولیه حاکی از این است که در این حادثه مواد شیمیایی که در ساخت مواد محترقه استفاده می شود اثرگذار بوده است اما باید منتظر گزارش نهایی کارشناسان بود.

و ی با بیان اینکه مصدومان این حادثه توسط اورژانس به بیمارستان‌های نزدیک اطراف منتقل شدند گفت: خوشبختانه در حال حاضر وضعیت بازار تهران عادی است اما بررسی‌ها برای یافتن علت این قطعی حادثه در حال انجام است.

بازداشت یک مظنون در حادثه انفجار بازار


بازداشت یک مظنون در حادثه انفجار بازار


بازداشت یک مظنون در حادثه انفجار بازار

منبع:عصر ایران
انتهای پیام/
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.