کد خبر: ۵۵۹۷۶۱۸
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۲
گزارش/

اگر حسابی سرانگشتی داشته باشیم متوجه می‌شویم که جریمه ورود به طرح ترافیک به صرفه‌تر است یا گرفتن مجوز روزانه طرح ترافیک.

جریمه طرح ترافیک به صرفه‌تر است یا گرفتن مجوز روزانه
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،صبح امروز مبلغ مجوز روزانه ورود به محدوده طرح ترافیک در 3 نرخ متفاوت با توجه به زمان ورود به طرح اعلام شد.

بنا بر اعلام مصطفی قنبرنژاد، رئیس مرکز صدور آرم طرح ترافیک شهروندان از طریق سایت www.tehran.ir و همچنین از طریق تلفن همراه با شماره #137*می‌توانند آرم طرح ترافیک روزانه و هفتگی دریافت کنند.

وی با تأکید بر اینکه شهروندان می‌توانند از این طریق با قیمت‌های مصوب آرم تهیه کنند، گفت: قیمت آرم طرح ترافیک نوع اول 37 هزار و 440 تومان است که شهروندان می‌توانند از ساعت 6:30 صبح تا 17 در محدوده طرح ترافیک تردد کنند.

به گفته قنبرنژاد، قیمت ‌آرم‌های طرح ترافیک نوع دوم 28 هزار و 800 تومان است که شهروندان می‌توانند از ساعت 10 صبح تا 17 در محدوده طرح ترافیک تردد کنند. همچنین قیمت ‌آرم طرح ترافیک نوع سوم 18 هزار تومان است که شهروندان می‌توانند با خرید این آرم از ساعت 14 تا 17 در محدوده طرح ترافیک تردد کنند.

با توجه به نرخ‌های ارائه شده مشخص می‌شود که همچنان ورود غیر مجاز به محدوده طرح ترافیک برای عده ای که کمتر از 2 ساعت قصد تردد در طرح ترافیک را دارند، ارزانتر از خرید مجوز روزانه تمام می‌شود.

احمد که هفته ای یک ساعت برای خرید جنس به بازار تهران می‌رود در این ارتباط می‌گوید: «برای من که کمتر از یک ساعت کار دارم و تنها به بازار می‌روم و جنسی را تحویل می‌گیرم و سپس از محدوده طرح ترافیک خارج می‌شوم، پرداخت جریمه 20 هزار تومانی به صرفه تر است.

احمد راست می‌گوید چرا که مطابق اعلام سرهنگ عابدی، جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، جریمه هر ساعت تردد در محدوده طرح ترافیک 20 هزار تومان است و این در حالی است که اگر رانندگانی مانند احمد که قصد تردد کمتر از یک ساعت را در محدوده طرح ترافیک دارند، در صورت جریمه نهایتا 20 هزار تومان باید پرداخت کنند اما اگر اقدام به خرید مجوز کنند در حالت اول باید 37 هزار و 440 تومان و در حالت دوم 28 هزار و 800 تومان پرداخت کنند.

این مشکل در سال گذشته نیز وجود داشت اما تدابیر ویژه راهنمایی و رانندگی موجب شد تا تردد بیش از یک ساعت برای رانندگان فاقد مجوز طرح ترافیک مقرون به صرفه نباشد چرا که به گفته سرهنگ عابدی، این افراد به ازای هر ساعت تردد در طرح ترافیک باید 20 هزار تومان جریمه پرداخت کنند.

عابدی با بیان اینکه خودروهای فاقد طرح ترافیک سال 95 در صورت ورود غیرمجاز به محدوه طرح ترافیک و زوج و فرد 20 هزار تومان به ازای هر ساعت جریمه خواهند شد، گفت:‌ از صبح فردا تنها خودروهای دارای طرح ترافیک 95 اجازه ورود به محدوده طرح ترافیک را خواهند داشت و اگر رقم آخر سمت راست پلاک خودرویی نیز با روزهای زوج و فرد همخوانی نداشته باشد مبلغ 20 هزار تومان جریمه خواهند شد.

در این میان تصور نمی‌شود کسی که قصد تردد کمتر از یک ساعت را داشته باشد اقدامی برای خرید مجوزهای طرح ترافیک کند و این بدان معنا است که قیمت جرائم و قیمت مجوزهای روزانه با یکدیگر همخوانی ندارند.

نکته دوم در این میان، نادیده گرفته شدن افرادی در تعیین نرخ مجوزهای روزانه است که قصد دارند کمتر از 3 ساعت در روز و قبل از ساعت 14 در محدوده طرح ترافیک تردد کنند.

در حالیکه قیمت 3 ساعت تردد در ساعت 14 الی 17 حدود 18 هزار تومان تعیین شده است، رانندگان خودروهایی که قصد داند در ساعات دیگر کمتر از 3 ساعت در محدوده طرح ترافیک تردد کنند باید 37 هزار یا 28 هزار تومان پرداخت کنند.

با توجه به مکانیزه شدن ثبت تخلفات و استفاده از دوربین در ثبت ورودهای غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک، به راحتی می‌توان برای رفع این مشکل طرحی در انداخت.

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی: ۰
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۰
سلام من در سایت ثبت نام کردم روز ۹۷/۲/۱۹ را رزرو کرده و ۳۶۰۰۰تومان بابت اعلام مسدودی کرد دیروز چهارشنبه رو حساب داشتن دارد محدوده شدم دیشب برام پیام اومده که تخلف کردم و تا آخر اردیبهشت باید در سایت ثبت نام کنم
تکلیف چیه من که از قبل ثبت نام کردم و شماره ماشین رو هم تو سایت درج کرده بودم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۷
اگر وارد طرح ترافیک بشیم و موقع خروج دوربین نگرفته باشه یا اون منطقه دوربین نداشته باشه جریمه چجوری میشه
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
سلام من تو طرح زوج و فرد خیلی چرخیدم و جریمه شدم میخواستم بپرسم هر دوربینی جریمه میکنه یا فقط یک بار جریمه میشم چجوریه داستانش مرسی
سید علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
مسافر من راننده رو مجبور کرد از طرح رد بشم فکری هم باید برای آدم ها کرد
elias
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۸
تكليف ما پيك موتوري ها چي ميشه من يك دانشجو هستم سال اخر
من خرج خودمو خانوادمو از پيك در ميارم تكليف ما جوونا چي ميشه چرا دولت يكاري ميكنه همه جوونا نا اميد بشن
نظری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۴
۱- ورودی امام علی شمال به گلبرگ در حال انتقال دور برگردان هستند . موقتا دور برگردان را 500 متر جلوتر بردند اما دو سری دوربین قبل از دوv برگردان گذاشتن یعنی افرادی که اصلا نمی خواهند وارد محدود زوج وفرد شوند به اجبار جریمه می شوند واقعا که این جریمه ها حروم هست
۲- امثالی ساکنینی که ب مانند من در خبابان کرمان ساکن هستیم.... بخاطر دوربینی که ۵۰۰ متر مانده ب خیابان کرمان در خیابان جانبازان غربی نصب شده، چرا باید در هفته بخاطر تردد روزانه از محل کار ب منزل هفته ای چندبار جریمه شویم؟؟؟
قبلا این چراغ سر چهارراه کرمان نصب بود... حالا چرا هم بخاطر عدم دور برگردان و هم ورود ب کرمان جریمه شویم؟؟؟؟
Sara
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
سلام.میشه دقیقا توضیح بدین خودروهایی که پلاکشون زوج هست و روزهای زوج در ساعات طرح، بدون داشتن مجوز طرح،وارد محدوده ترافیک میشوند هم شامل جریمه میشوند؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۳
ورودی امام علی شمال به گلبرگ در حال انتقال دور برگردان هستند . موقتا دور برگردان را 500 متر جلوتر بردند اما دو سری دوربین قبل از دوv برگردان گذاشتن یعنی افرادی که اصلا نمی خواهند وارد محدود زوج وفرد شوند به اجبار جریمه می شوند واقعا که این جریمه ها حروم هست
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۷
جدیدا نوعی از کاور پلاک وارد بازار شده که با هزینه نصب و سیمکشی ۲۵۰ تومن درمیاد.
روش کار اینه که شما با فشردن یه دکمه که به اون سیستم وصله و میتونید هرجایی قرارش بدید حتی زیر صندلی یه پلاستیک دولایه مشکی خیلی ضخیم پلاکو میپوشونه و با زدن مجدد پلاستیک جمع میشه میره بالا.
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۳
اگر وارد طرح ترافیک بشیم و موقع خروج دوربین نگرفته باشه یا اون منطقه دوربین نداشته باشه جریمه چجوری میشه
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۲
سلام واقعا بی انصافی است که ما کارمندان فقط صبح از بزرگراه مدرس وارد پارکینگ بیهقی میشیم و تا ساعت هشت شب هم در همانجا پارک می کینم و هیچ ترددی هم نداریم لکن بایستی به خاطر همون فاصله ۱۰۰ متری ساعت پنج صبح از خواب بیدار و بیاییم اداره . ای کاش دست اندرکاران تنها اون یک دوربین از ساعت ۸ صبح فعال می کردند . ممنون میشم بررسی شود . یاعلی
علی ملکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۸
به نظر من. الودگی بهانه قصدشان فقط. پول گرفتن از مردم. به جای حل مشکل صورت مسعله را پاک میکنند
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۲
با سلام
تکلیف کارکنان ادارات و بانک ها که مجل کار آنها داخل محدوده طرح ترافیک قرار دارد چیست ؟ که فقط بین ساعات 7 تا 8 صبح یکبار وارد محدوده می شوند. و در جایی متوقف شده و بدون هیچ تردد دیگری ساعت 5 از محدوده خارج می شوند.
بنظر میرسد نرخ ارزانتری برای اینگونه موارد تعیین شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۹
خواهش میکنم
این قدر این بحث را مطرح نکنید
می ترسیم جریمه را افزایش دهند
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر