کد خبر: ۵۶۵۱۹۶۱
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۸
اهواز؛

با استقبال با شکوه غیورمردان بختیاری بزرگداشت شهید علی حسینی‌کاهکش و شهید مهدی طهماسبی از شهدای مدافع حرم خوزستان در مسجدسلیمان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، آیین بزرگداشت شهید علی حسینی‌کاهکش و شهید مهدی طهماسبی از شهدای مدافع حرم خوزستان با استقبال با شکوه غیورمردان بختیاری در مسجدسلیمان برگزار شد.

در این آیین معنوی که در مصلای نمازجمعه مسجدسلیمان برگزار شد جمع زیادی از خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، رزمندگان اسلام، بسیجیان، جانبازان و اقشار مختلف مردم حضور داشتند و یاد و نام این 2 شهید مدافع حرم مسجدسلیمانی را گرامی داشتند.

حضور عشایر با لباس بختیاری

همچنین در آیین بزرگداشت شهید علی حسینی‌کاهکش و شهید مهدی طهماسبی از شهدای مدافع حرم خوزستان در مسجدسلیمان جمع زیادی از عشایر بختیاری از طوایف گوناگون حضور داشتند که برخی از آنان لباس محلی بر تن کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق امینی، امام جمعه مسجدسلیمان در این آیین در سخنانی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای والامقام از خانواده شهدای مدافع حرم تقدیر کرد.

وی با اشاره به شهادت شجاعانه 2 تن از فزرندان مسجدسلیمان گفت: شهید علی حسینی‌کاهکش و شهید مهدی طهماسبی از شهدای مدافع حرم افتخاری دیگری برای قوم بختیاری و شهر مسجدسلیمان هستند.

امام جمعه مسجدسلیمان در ادامه به بیان برخی خصوصیات اخلاقی شهید علی حسینی‌کاهکش و شهید مهدی طهماسبی پرداخت.

همچنین عبدالکریم طهماسبی پدر شهید مدافع حرم مهدی طهماسبی نیز در جمع مردم مسجدسلیمان ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای مدافعان حرم به بیان خصوصیات اخلاقی فرزند شهید خود پرداخت و بیان کرد: او همیشه سعی داشت از نظر علمی خود را تقویت کند.

حفظ امنیت و استقلال کشور جمهوری اسلامی

وی با بیان اینکه مهدی علاقه زیادی هم به ورزش داشت و مسابقات فوتبال را داوری می‌کرد، افزود: شهید طهماسبی مداح و شاعر اهل بیت (ع) نیز بود و برای رفع شبهات عقیدتی و دینی مردم بسیار تلاش می‌کرد و به کسانی که شبهه‌ای داشتند پاسخ می‌داد.

طهاسبی بیان کرد: فرزند شهیدم خادم افتخاری مسجد مقدس جمکران است، کمک به نیازمندان را هیچگاه فراموش نکرد حتی اگر خودش هم نیاز داشت.

وی با اشاره به این مطلب که مهدی همیشه دیگران را بر خود ترجیح می‌داد و از حق خود می‌گذشت، یادآور شد: به گفته دوستان و همسرش هیچوقت نماز شب او ترک نشد و هر شب محاسبه اعمال داشت و اگر کاری را برای غیر از رضای خدا انجام داده بود استغفار و توبه می‌کرد.

به گفته پدر شهید طهماسبی، مهدی همیشه در کلاس‌های درسش سه نکته را به همه دانشجوها تاکید می‌کرد اول نماز اول وقت بخوانند، بعد احترام پدر و مادر و در آخر هم از آنها می‌خواست پهلوان بودن را سر لوحه زندگی خود قرار دهند.

وی تصریح کرد: مهدی همیشه احترام همسر و خانواده را نگه می‌داشت و این نکته را رعایت می‌کرد، هر وقت من و مادرش را می‌دید خم می‌شد و دست ما را می‌بوسید، خصوصیات زیبایی داشت، به نظر من پسر شهیدم نظر کرده خدایی بود که چنین مجلس با شکوهی برای تشییع پیکر مطهر برگزار شد.

این پدر شهید تاکید کرد: اگر بچه‌های ما می‌روند و در کشورهای غریب مبارزه می‌کنند به خاطر حفظ امنیت و استقلال کشور جمهوری اسلامی ایران است.

وی تصریح کرد: اگر این بچه ها به جنگ و نبرد با دشمنان نروند دشمن به کشور ما نفوذ می‌کند که آن وقت باید ده‌ها برابر این باید هزینه کنیم.

طهماسبی با مظلوم توصیف کردن شهدای مدافع حرم، خاطرنشان کرد: اگر گروهک‌های تکفیری به ایران بیایند دهها برابر بیشتر از این شهید می‌دهیم.

اتفاقی تاریخی در مسجدسلیمان

همچنین حجت‌الاسلام میراحمدرضا حاجتی، امام جمعه موقت اهواز گفت: ما در این مراسم جمع شدیم تا یاد شهدای عزیزمان را گرامی بداریم و با ولی فقیه‌مان عهدی دوباره ببندیم.

وی تصریح کرد: عهد ما عهد خون است و تا شاهرگ گردنمان ولایت فقیه را تنها نمی‌گذاریم و در مقابل همه توطئه‌های دشمنان داخلی و خارجی ایستادگی می‌کنیم.

امام جمعه موقت اهواز در ادامه با تقدیر از خانواده شهدای مدافع حرم مسجدسلیمان بیان کرد: خانواده معظم شهید طهماسبی و خانواده معزز شهید حسینی‌کاهکش حق شیعه علی (ع) بودن را نه در حرف بلکه در عمل ادا کردند.

وی تاکید کرد شهید طهماسبی هم می‌توانست به دنبال لذت‌های دنیوی و گناه برود ولی بر دو راهی دین و دنیا، راه خدا، نماز و عبادت را انتخاب کرد و به سپاهی رفت که به حق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و امام زمان (عج) است.

حجت‌الاسلام حاجتی در ادامه به رشادت‌های مردم و جوانان و رزمندگان مسجدسلیمان در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: شما همان مردمی هستید که در سال 1362در یک روز و در کمتر از بیست دقیقه چند موشک به شهرتان برخورد کرد و حدود 120 نفر شهید دادید که اتفاقی تاریخی بود زیرا بعد از آن بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) هیئتی ویژه به مسجدسلیمان اعزام کرد تا ضمن تقدیر، به شما تبریک و تسلیت بگویند.

از راه فرزندمان خرسندیم

همچنین در این آیین پدر شهید علی حسینی‌کاهکش با تقدیر از مردم مسجدسلیمان به خاطر حضور در این برنامه اظهار داشت: علی از سال‌ها پیش عضو فعال بسیج بود.

وی در ادامه به بیان برخی دیگر از خصوصیات بارز فرزند شهیدش پرداخت و ادامه داد: یکی از کارهای دیگر او کمک افرادی بود که هیچگاه و تحت شرایطی از آن غافل نبود.

پدر شهید حسینی‌کاهکش تصریح کرد: من و خانواده‌ام از راهی که انتخاب کرده خوشحال و خرسند هستیم.

در این بزرگداشت شهدای مدافع حرم مسجدسلیمان، علیرضا گوروئی، فرماندار مسجدسلیمان، سید عبدالمطلب رحیمی حسینی، فرمانده سپاه و جمع دیگری از مسئولان لشکری و کشوری حضور داشتند.

شهید آزادسازی شهرهای شیعه نشین نبل و الزهرا

شهید علی‌محمد حسینی‌کاهکش از بسیجیان اهوازی متولد دیار یک‌هزار شهید مسجدسلیمان است و در جریان آزادسازی شهرهای شیعه‌نشین نبل و الزهرا در روز سه شنبه 13 بهمن 1394 مطابق با 22 ربیع‌الثانی 1437 هجری قمری در استان حلب سوریه به شهادت رسید.

پیکر مطهر شهید حسینی‌کاهکش به همراه پیکر پاک چهار شهید مدافع حرم دیگر خوزستان شهید حجت‌الاسلام مصطفی خلیلی بلوطکی، شهید محمودرضا مراداسکندری، شهید رضا عادلی کردزگنه و شهید داود نری‌میسا روز جمعه 16 بهمن ماه سال 1394 در اهواز تشییع شد و در قطعه مدافعان حرم در کنار مزار روحانی مدافع حرم شهید شیخ جابر حسین‌پور (زهیری) آرام گرفت.

شهید مهدی طهماسبی فرزند عبدالکریم در تاریخ 14 آبان ماه سال 1362 در اهواز دیده به جهان گشود و به عنوان نخستین فرزند شادی را برای خانواده خود به ارمغان آورد.

این شهید تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان خود را در مسجدسلیمان پشت سر نهاد و در سال 1385 ازدواج کرد که حاصل این ازدواج یک فرزند 6 ساله به نام امیرمحمد و یک نوزاد 10 ماهه به نام حسین است.

این دلیرمرد خوزستانی چند سالی است که به همراه خانواده در شهر مقدس قم ساکن شده‌اند و از این شهر نیز برای دفاع از حرم حضرت زینب کبری(س) و حضرت رقیه(س) به سوریه اعزام شد.

سرانجام این سرباز جان برکف در روز یکشنبه 16 خردادماه 1395 مقارن با 29 شعبان المعظم سال 1437 هجری قمری در حلب سوریه شربت شهادت نوشید و نام خود را در دفتر شهدای مدافع حرم به ثبت رساند.

انتهای پیام/ض

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر