کد خبر: ۵۶۶۴۸۳۸
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۵ - ۰۶:۰۵

دبیرکل شورای عالی آموزش وپرورش گفت: آموزش وپرورش آمادگی کامل برای مدیریت مهدکودک‌ها را دارد اما درهر حال تابع نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی هستیم.

مهدی نویدادهم دبیرکل شورای عالی آموزش وپرورش در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان  در خصوص وضعیت مدیریت مهد کودک‌ها گفت: این مسئله بحثی است که در مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شده است. 

وی ادامه داد: دو نظر برای تغییر مدیریت مهد کودک‌ها و انتقال آن به آموزش و پرورش مطرح شده است که بهزیستی و آموزش وپرورش هردو مستندات خود را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه داده‌اند.

دبیرکل شورای عالی آموزش وپرورش عنوان کرد: با توجه به ارائه مستندات اکنون منتظر تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی هستیم اما آموزش وپرورش آمادگی لازم برای مدیریت مهد کودک‌ها را دارد البته تصمیم گیرنده نهایی شورای عالی انقلاب فرهنگی است وبه هرنحوی که این شورا تصمیم گیرد ارائه خدمات انجام می‌شود.

نوید ادهم اظهار کرد: واگذاری مدیریت به آموزش وپرورش به این معنی نیست که بخش خصوصی یا بهزیستی باید تعطیل شود بلکه قوانین و ضوابط مبتنی بر آموزش و پرورش در مهدکودکها حاکم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بحث مدیریت مهد کودکها از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال بررسی است گفت: فضای عمومی نشان می‌دهدکه آموزش و پرورش برای مدیریت مهد کودکها آمادگی لازم و کافی را دارد.

نوید ادهم یادآور شد: با توجه به اینکه بهترین سن یادگیری دوران کودکی است بنابراین چنانچه نگاه فرهنگی وتربیتی به مهدکودکها وجود داشته باشد آموزش و پرورش برای  مدیریت مهد کودکها بهترین گزینه است. اما در صورتی که نگاه زیستی به دوران مهد کودک باشد سازمان بهزیستی گزینه بهتری است.

دبیرکل شورای عالی آموزش وپرورش افزود: براین اساس انتظار میرود بحث فرهنگی وتربیتی از اهمیت بیشتری برخوردار باشد لذا آموزش وپرورش در زمینه مدیریت مهدکودکها شانس بیشتری دارند.

نوید ادهم گفت: اکنون مسئله مدیریت در جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شده و درآینده ای نزدیک نتیجه قطعی آن مشخص می‌َشود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر