کد خبر: ۵۶۹۴۸۵۲
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۵ - ۰۳:۰۴

کتاب «نارنجستان ناخودآگاهی»تازه ترین اثراستاد میرجلال الدین کزاری در فرهنگ سرای ارسباران رونمایی می شود

به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی فرهنگ سرای ارسباران، این کتاب جنگی از جستارها و نوشته هایی است که نویسنده در یک سال اخیر به نگارش درآورده است. 

این کتاب با 197صفحه در سه بخش جستارها، نوشته های کوتاه نگارین ، دیباچه گردآوری و از سوی انتشارات صدای معاصر در 1100 نسخه روانه بازار نشرشده است. 

مولف این کتاب را با 11جستار در زمینه ادب دانی، سخن سنجی و زبان شناسی تاریخی ایرانی ، نوشته های کوتاه نگارین با گونه های ادبی و نوشته های هنر ورزانه درباره نوروز وبهار به خواست سردبیران ماهنامه ها و روزنامه ها و چهارده دیپاچه به رشته تحریر درآورده است.

میر جلال الدین کزازی در سال ۱۳۲۷ در کرمانشاه به دنیا آمد. وی در خانواده‌ای فرهنگی چشم به جهان گشود و خوگیری به مطالعه و دلبستگی به ایران و فرهنگ را از پدر فرا گرفت.

کزازی دوره دبستان را در مدرسه آلیانس کرمانشاه گذراند و در دوره دانش آموزی با زبان و ادب فرانسه آشنا شد.

سپس دوره دبیرستان را در مدرسه رازی به پایان برد و برای ادامه تحصیل در رشته زبان و ادب پارسی به تهران رفت و در دانشکده ادبیات فارسی و علوم انسانی دانشگاه تهران دوره‌های گوناگون آموزشی را سپری کرد و در سال ۱۳۷۰ مدرک دکتری خود را در این رشته اخذ کرد.

او از سالیان نوجوانی نوشتن و سرودن را آغاز کرد و در آن سالیان با هفته‌نامه‌های کرمانشاه همکاری داشت و آثار خود را در آنها به چاپ می‌رساند.
 
وی عضو هیات علمی دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی وابسته به دانشگاه علامه طباطبایی است و به زبان های فرانسه ،اسپانیایی ، آلمانی و انگلیسی آشناست.

کزازی ده‌ها کتاب و نزدیک به 300 مقاله دارد و در همایش‌ها و بزم‌های علمی و فرهنگی در ایران وبسیاری از کشورها به سخنرانی پرداخته است.

این پژوهشگر علاوه بر تدریس ایران‌شناسی و زبان پارسی در کشور اسپانیا، گهگاهی شعر می‌سراید و تخلص او در شاعری زُروان است.

کسب جوایز بهترین کتاب سال برای ترجمه انه اید اثر ویرژیل در سال 1369، جایزه نخست بنیادین هجدهمین جشنواره خوارزمی برای نامه باستان در سال 1383 ، نشان زرین و سپاسنامه از بزرگترین انجمن ادبی و فرهنگی یونان، پارناسوس، به عنوان برجسته ترین ایرانی در گسترش و شناسانیدن فرهنگ وادب یونان در سال 1384برخی از افتخارات این شاهنامه پژوه است. وی همچنین چهره برگزیده استان کرمانشاه و چهره ماندگار ادب و فرهنگ در سال 1384 است.

آب و آینه ( مجموعه مقاله) ، از گونه ای دیگر، تندبادی از کنج ، در دریاری دری ، مازهای راز ، روزهای کاتالونیا (شاهنامه شناسی) ، بیکران سبز( دفترشعر)، پارسا وترسا( عطارشناسی)، پرنیان پندار(مجموعه مقاله)، پند و پیوند، دیرمغان (حافظ شناسی)، ترجمانی و ترزبانی( هنرترجمه)، زیباشناسی سخن پارسی (3 جلد)، رخسارصبح، سراچه آوا و رنگ، گزارش دشواریهای دیوان خاقانی (خاقانی شناسی) و نامه باستان (7جلد) برخی از آثار این استاد ادبیات است.

علاقه مندان برای حضور در این برنامه می توانند به فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی، بالاتراز سیدخندان خیابان جلفا مراجعه  ویا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 22872818  تماس بگیرند.   انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر