کد خبر: ۵۷۷۱۶۸۹
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۹
نسبت به سال گذشته گزارش شد؛

میزان برداشت آب از سدهای کشور از ابتدای سال آبی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 28 درصد افزایش یافته است.

افزایش 28 درصدی برداشت از سدهای کشور ‌به‌ گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو ،از ابتدای مهرماه تا 10 شهریور ماه جاری، خروجی آب سدهای کشور که بیشترین برداشت از آن برای بخش کشاورزی، تولید انرژی، حقابه محیط زیستی و شرب انجام می‌شود، در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، با 28 درصد افزایش، از 28 میلیارد و 300 میلیون مترمکعب به 36 میلیارد و 310 میلیون مترمکعب رسیده است.

بر این اساس ، ظرفیت کل مخازن 169 سد موجود در کشور، تا تاریخ 10 شهریور ماه جاری 49 میلیارد و 800 میلیون مترمکعب است که میزان خالی بودن 47 درصدی حجم سدهای موجود کشور را به ما یادآوری می‌کند.

این گزارش می‌افزاید: حجم مخازن سدهای کشور در سال گذشته 20 میلیارد و 900 میلیون مترمکعب بوده که با 33 درصد افزایش در سال جاری به 26 میلیارد و 620 میلیون مترمکعب رسیده است.

میزان روان آب‌های ورودی به مخازن سدهای کشور با 59 درصد افزایش نسبت به سال گذشته از 27 میلیارد و 840 میلیون مترمکعب به 44 میلیارد و 280 میلیون مترمکعب رسیده است، ولی با وجود این افزایش هنوز هم 47 درصد مخازن سدها خالی است.

گفتنی است، طبق گزارش‌های اعلام شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، هم اکنون 53 درصد مخازن سدهای کشور پر و 47 درصد آن خالی است.


انتهای پیام/


کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر