کد خبر: ۵۹۱۳۰۷۸
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۶
رحیمی مطرح کرد؛

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران گفت: نهمین جشنواره محصولات ارگانیک از ۱۱ الی ۱۷ دی ماه در بوستان گفتگو برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسین رحیمی مدیرعامل سازمان میادین میوه و تربار شهرداری تهران در نشست خبری نهمین جشنواره محصولات ارگانیک که امروز (دوشنبه) در اتاق بازرگانی برگزار شد، با بیان اینکه شهرداری تهران برای نهمین سال متوالی اقدام به برگزاری این جشنواره کرده است، اظهار داشت: این جشنواره با هدف معرفی محصولات ارگانیک و ترویج استفاده از این محصولات در میان شهروندان برگزار می شود.

وی با تأکید بر اینکه برای داشتن شهری سالم باید شهروندان سالمی داشته باشیم، گفت: تأمین غذای سالم موثرترین رکن تأمین سلامت شهروندان در شهر به شمار می آید، به همین دلیل شهرداری برای تحقق این امر دست به چنین اقدامی زده است.

رحیمی ادامه داد: شهرداری تهران به منظور آگاهی بخشی ترویج استفاده از محصولات ارگانیک هر ساله جشنواره محصولات ارگانیک را برگزار می‌کند.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران تأکید کرد: از دو سال گذشته این جشنواره با نگاه سپرده شدن کارهای مردم به خودشان و همچنین با همکاری انجمن ارگانیک ایران برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در نهمین دوره جشنواره محصولات ارگانیک بیش از صد غرفه محصولات ارگانیک عرضه خواهند کرد، تصریح کرد: تولیدکنندگان محصولات ارگانیک خود را در این جشنواره به شهروندان تهرانی عرضه می‌کنند.

رحیمی اضافه کرد: برخی از این تولیدکنندگان در طول سال نیز در 23 بازاری که محصولات ارگانیک در سطح شهر تهران عرضه می‌شود، تولیدات خود را به شهروندان عرضه می‌کنند.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با بیان اینکه تأمین غذای سالم وظیفه همه دستگاه‌های مرتبط با این موضوع است، تأکید کرد: نباید کشور ما تبدیل به آزمایشگاه محصولات فراریخته سایر کشورها شود.

رحیمی با بیان اینکه باید استفاده از محصولات ارگانیک و سالم را در دستور کار خود قرار دهیم، تصریح کرد: محقق شدن چنین مرتبط با انجام کارهای عملی با توجه به سیاست‌های اقتصادی است.

وی با اشاره به اینکه کشور ما یک کشور 4 فصل است و می‌توانیم همه مواد غذایی را در کشور تولید کنیم و همچنین مازاد آن را نیز صادر کنیم، یادآور شد: این موضوع مشروط بر این است که از تولیدکنندگان حمایت‌های لازم صورت بگیرد.

رحیمی گفت: اگر جایی در خصوص محصولات ارگانیک خط قرمزی ببینیم مانع عرضه آن‌ محصول می شویم، چراکه سلامت مردم قابل معامله نیست.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با تأکید بر این که نهمین جشنواره محصولات ارگانیک از ۱۱ الی ۱۷ دی ماه در بوستان گفتگو برگزار می شود، افزود: در این جشنواره محصولات با تخفیف به شهروندان عرضه می شود.

نورانی رئیس انجمن ارگانیک ایران در ادامه با اشاره به نقش اساسی تولید محصولات ارگانیک در سلامت جامعه بر لزوم برنامه‌ریزی برای ترغیب مردم برای استفاده از این محصولات و افزایش تولید، افزود: در نهمین دوره جشنواره ارگانیک موفق شدیم که حضور ۷ کشور اروپایی را شاهد باشیم تا محصولات ارگانیک خود را در این جشنواره به شهروندان عرضه ‌کنند.

رئیس انجمن ارگانیک ایران با بیان اینکه قیمت تمام شده محصولات ارگانیک نسبت به دیگر محصولات بالاست، گفت:  نیاز است که در این حوزه دولت حمایت‌های لازم را انجام دهد تا قیمت تمام شده این محصولات مشخص شود.

نورانی ادامه داد: پتانسیل‌های لازم برای تولید محصولات ارگانیک در کشور ما وجود دارد که با حمایت از آن ها می‌توانیم نیاز داخلی کشور را تأمین کنیم.

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر