کد خبر: ۵۹۵۴۲۹۰
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲
به نقل از رویترز؛

بانک "اچ اس بی سی"، چهارمین بانک بزرگ جهان بار دیگر برنامه ای برای تعدیل نیرو و نیز کاهش شعب خود در بریتانیا اتخاذ کرده است تا بتواند هزینه های خود را کاهش دهد.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بانک "اچ اس بی سی"، چهارمین بانک بزرگ جهان بار دیگر برنامه ای برای تعدیل نیرو و نیز کاهش شعب خود در بریتانیا اتخاذ کرده است تا بتواند هزینه های خود را کاهش دهد.  

براین اساس؛ این بانک بزرگ اروپایی در سال جاری میلادی ۱۱۷ شعبه خود را تعطیل و نیز ۳۸۰ نفر دیگر را هم تعدیل کند.

مقامات بانک  "اچ اس بی سی " اعلام کردند؛ علاوه بر این، تعداد ۲۰۰ نفر در حوزه فناوری اطلاعات که به هند، چین و لهستان انتقال داده اند را تعدیل نیرو خواهند کرد و علت آن را نیروی کار ارزانتر در کشورهای نام برده شده می دانند.

دومینیک هوکیکی از مقامات عالی رتبه این بانک گفت: امروز برای صدها نفر از کارمندان این بانک روز تیره و تاریکی است و تعطیلی شعب "اچ اس بی سی" نه تنها به ضرر کارمندان این بانک است بلکه به وفاداری مشتریان "اچ اس بی سی"  آسیب وارد می کند.

تعداد مشتریان این بانک بزرگ اروپایی طی ۵ سال گذشته ۴۰ درصد کاهش یافته و روند تعطیلی شعب این بانک بسیار سریع تر از سایر بانک های بزرگ بریتانیایی بوده است؛ طبق بررسی های انجام گرفته از سال ۲۰۱۵ میلادی به بعد تعداد ۳۲۱ شعبه  "اچ اس بی سی" تعطیل شده اند که این رقم در حدود یک چهارم کل شعب این بانک محسوب می شود.  

بنابراین گزارش، تعداد شعب بانک "اچ اس بی سی" تا پایان سال جاری میلادی در سرتاسر بریتانیا ۶۲۵ واحد خواهد بود که این رقم در سال گذشته میلادی ۹۶۵ شعبه ثبت شده بود.  

به گفته تحلیل گران اقتصادی روند نزولی "اچ اس بی سی" به تصمیمات انگلیس مبنی بر خروج از اتحادیه اروپا باز می گردد که هر چند وقت یکبار صاحبان مشاغل بزرگ را وادار به تصمیماتی از این دست می کند.

انتهای پیام/کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر