کد خبر: ۵۹۷۷۵۲۲
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۰

یک روانشناس عمومی گفت: همیشه اختلاف نظر بین زوحین به دلیل عقاید و رسم و رسومات مختلف خانوادگی وجود دارد.

سمیه درمانلو روانشناس عمومی در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اینکه بین تمامی زوجین اختلاف نظر وجود دارد، گفت: داشتن تفاهم جهت ازدواج دلیلی برای هم عقیده و هم نظر بودن نیست.

وی با بیان اینکه گاهی اختلاف نظر بین همسران به دلیل بروز مسائل پیش پا افتاده است، اظهار داشت: زوجین برای حل این اختلافات باید برای هر نیازی اندازه و جایگاه مشخصی تعیین کنند که همیشه اختلاف نظر بین زوحین به دلیل عقاید و رسم و رسومات مختلف خانوادگی وجود دارد.

این روانشناس عمومی با تاکید بر اینکه گاهی برخی از اختلاف نظرها باعث بروز عصبانیت همسر می شود، تصریح کرد: درآن حالت اگر حق نیز با شما بود آرامش خود را حفظ کنید و از ادامه بحث خود داری کنید.

وی با اشاره به اینکه جوانان گاهی فکر می کنند زندگی سایر افراد بدون مشکل و دلنگرانی است، تاکید کرد: برای حل یا کاهش اختلافات بهتر است هر یک از زوجین نظر و راهکار خود را بیان و در پایان با مشورت یکدیگر بهترین پیشنهاد را انتخاب کنند. 

درمانلو با بیان اینکه برخی افراد در زمان بروز اختلاف نظر پیشنهادات خود را با داد و فریاد القا می کنند، عنوان کرد: گاهی تفکر بعضی جوانان بر این است که اختلاف نظر همان دوری، کم محبتی، بی توجهی و بی اعتنایی به یکدیگر است که البته این طرز تفکر از نظر روانشناسی کاملا نادرست است.

وی با بیان اینکه بعضی افراد می گویند، همسرم باید نیازهای مرا درک کند، اظهار کرد: گاهی تفکر منفی بعضی افراد بر این است که همسرشان باید به نظر، عقیده و نیاز آن ها پاسخ مثبت دهد.

وی با اشاره به اینکه نظرات باید در زمان آرامش بیان شود، عنوان کرد: محیط و شرایط زمانی در نحوه بیان احساسات و نظرات تاثیر بسزایی دارد.

درمانلو یادآور شد: برای حل اختلاف باید نظر و پیشنهاد همسر خود را نیز بپرسید.


انتهای پیام
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
دعوا بین زن و شوهر اگه خانوما فقط 5 دقیقه ساکت شن 90 درصد مشکل حل میشه
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر