کد خبر: ۵۹۹۳۲
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۰ - ۱۹:۱۶
اروميه//

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان غربی گفت: این استان از نظر جمعیت خودرویی دومین استان کشور است.

مجتبی امانی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: آذربایجان غربی از نظر تعداد خودرو به اندازه تعداد جمعیت یکی از استان‌های پرجمعیت است.

وی با بیان اینکه این امر سبب ایجاد ترافیک در سطح شهرهای بزرگ استان شده است،‌ تصریح کرد: در بسیاری از موارد شاهد هستیم تمام افراد یک خانواده از خودرو شخصی استفاده می‌کنند و این امر سبب دامن‌زدن به ترافیک در شهرهای این استان می‌شود.

این مسئول با تاکید بر فرهنگ‌سازی در این زمینه‌، افزود: باید فرهنگ استفاده از خودرو در بین خانواده‌ها فرهنگ‌سازی شود در غیر این صورت شاهد افزایش میزان ترافیک و هدر رفتن انرژی در این بخش خواهیم شد.

امانی با اشاره به اجرای قوانین جدید راهنمایی و رانندگی و کسر امتیاز از گواهی‌نامه رانندگان متخلف، گفت: با اجرای این طرح مقرر شده 90 نفر گواهی‌نامه‌های خود را به پلیس راهنمایی و رانندگی استان تحویل دهند.

وی با بیان اینکه شاهد توقف گواهی‌نامه این افراد هستیم، اظهار داشت: با 70 نفر مکاتبات لازم به عمل آمده ولی این افراد تاکنون گواهی‌نامه خود را تسلیم پلیس راهنمایی و رانندگی استان نکرده‌اند و لازم است هر چه سریع‌تر نسبت به این امر اقدام کنند.

این مسئول با اشاره به تعداد نفراتی که تخلف آنها از حد مجاز گذشته است، گفت: چهار نفر از رانندگان متخلف آذربایجان غربی بیش از 55 امتیاز منفی گرفته‌اند.

امانی با بیان اینکه با رسیدن نمرات منفی به ۷۰- گواهی‌نامه رانندگان باطل می‌شود، اظهار داشت: این افراد حق دریافت گواهی‌نامه را نخواهند داشت./س

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی