کد خبر: ۶۰۷۳۳
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۰ - ۲۰:۱۸
سفیر ایران در بیروت:

سفیر ایران در بیروت گفت: با توجه به شکست توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه سوریه، اين كشور بايد با صلابت به سمت استقرار پيشروي كند

به گزارش خبرنگار حوزه سياست خارجي باشگاه خبرنگاران هیئتی از جبهه پیکار فلسطینی امروز (شنبه) با غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان در محل سفارت ملاقات و در خصوص تحولات منطقه گفت‌وگو کرد.

"ابوخالد الشمال" نماینده جبهه پیکار فلسطینی در لبنان در این ملاقات ضمن تبریک موفقیت ایران در سیطره بر هواپیمای جاسوسی آمریکا، پیشرفت‌های علمی و تکنولویکی ایران را مایه مباهات برای جبهه مقاومت و پایداری در منطقه و جهان برشمرد و اظهار داشت: پیروزی ایران در عرصه‌های مختلف را پیروزی جریان مقاومت و ملت فلسطین و لبنان می‌دانیم.

وی با اشاره به خروج آمریکا از عراق گفت: خروج آمریکا شکست سنگینی برای آنان و پیروزی بزرگی برای ایران به شمار می‌رود و آمریکا برای جبران این شکست سنگین تلاش دارد تا سوریه به عنوان کشور محور مقاومت را هدف قرار داده و با ناامنی مواجه سازد. از این رو جبهه پیکار فلسطینی حمایت خود را از محور مقاومت و سوریه اعلام می‌کند.

نماینده جبهه پیکار فلسطینی با اشاره به اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی در منطقه خاطرنشان کرد: وحدت بین گروه‌های مختلف فلسطینی برای اعاده حقوق از دست رفته خود، اهمیت بسزایی داشته و حمایت کشورهای عربی و اسلامی به ویژه جمهوری اسلامی ایران نقش بسزایی در پیروزی‌های ملت مظلوم فلسطین برای احقاق حقوق از دست رفته خود داشته و دارد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز ضمن تبیین پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف و دستاورد اخیر ایران در سیطره بر هواپیمای فوق مدرن جاسوسی آمریکا اظهار داشت: اکنون محور مقاومت بیش از هر زمان دیگری قدرتمند و قوی است و به جایگاه بسیار بالایی رسیده در حالی که به موازات آن محور آمریکایی – رژیم صهیونیستی به صورت مستمر دچار ضعف و شکست شده و همواره رو به افول بوده است.

رکن‌آبادی با اشاره به شکست توطئه‌های آمریکا، رژیم صهیونیستی و غرب در خصوص سوریه به عنوان کشوری در محور مقاومت گفت: توطئه اخیر آنان در خصوص سوریه هیچگونه دستاوردی برای آنان نداشته و سوریه با صلابت به سمت استقرار به پیش می‌رود./ج

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر