کد خبر: ۶۰۷۹۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۵

مستند عاملی مهم برای ارائه اطلاعات درست در برابر اخبار جعلی است که به راحتی در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

برگزاری روز مستند در حاشيه جشنواره کن ۲۰۱۷به گزارش خبرنگار حوزه سینماگروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ روز مستند ( ۲۳ ماه می 2017 مصادف با 2 خرداد 1396 )، برای دومین بار و با هدف کشف این که چگونه آثار غیرداستانی می‌توانند صلح را به جوامع گسیخته بیاورند، در کن و در حاشیه جشنواره سینمایی کن برگزار می‌شود.

مرکز ملی سینما و تصویر انیمه (CNC) برگزارکننده روز مستند خواهد بود و برنامه‌های خود را در نشست آموس گیتی در بخش دو هفته کارگردانان معرفی می‌کند. برگزاری یک میزگرد با عنوان «مستندها در دوران پساحقیقت»، نشست تحقیقی با حضور لورن ریچارد از پرمیرز لاینز تلویژن، کری لازانو مدیر بنیاد مستند آیدا اینترپرایز و چند تن دیگر از جمله این برنامه‌هاست.

‏‎جولی برگرون رییس برنامه‌های صنعت مستند در بخش «مارش فستیوال فیلم کن» مستند را به عنوان عاملی مهم برای ارائه اطلاعات درست در برابر اخبار جعلی و پوپولیسم که به راحتی در شبکه‌های اجتماعی، سیاست و مطبوعات جاری است خواند و از مستندسازان به عنوان صدایی ضروری برای آوردن تحقیقات مستقل و برای کمک به ارائه اطلاعات یاد کرد.
 
در عین حال نشستی نیز بعد از ظهر این روز در کنار مراسم اهدای جایزه مستند به فیلمی از یکی از بخش‌های جشنواره کن ترتیب داده شده است.‏‎ ژروم پیلار مدیر اجرایی بخش «مارش فستیوال فیلم کن» از شرکت کنندگان در این نشست به عنوان عناصر مهم در دنیای مستند و روز مستند یاد کرد.
 
گفتگوی پس از این نشست نیز به کارگاهی با عنوان «صداهای زنان از جهان عرب» اختصاص یافته که با نمایش فیلمی از کوتر بن‌هنیه در بخش نوعی نگاه یعنی فیلم «زیبایی و سگ‌ها» و با حضور فیلمسازان جیهان الطهری ومای اوده و دایانا الجیرودی برگزار می‌شود.

‏‎برنامه بخش بعدازظهر با سخنان باربت شرودر با آلی درکس درباره بخش نمایش ویژه با عنوان «ارجمند دبلیو» همراه است و این روز با نمایش مستند «ترکیب عاشقان مستند» به اتمام می‌رسد.

گفتنی است ‏‎جشنواره فیلم کن از ۱۷ تا ۲۸ ماه می برگزار می‌شود.‏
 
 
انتهای پیام/
 
 

 
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر